 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kék-kő - Ürmösi Töpe-patak felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A bejárat  Bástya  Kürtös kalács utánfutóból  Csúcsrégió  Este  Oltár  Milleniumi emlékmű  Kacsák  Gyermekfilharmónia  Kincskeresés  Juhnyáj  Emeletes fekvőhely
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kék-kő Ürmösi Töpe-patak fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Ürmösi Töpe-patak és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kék-kő!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kék-kő Ürmösi Töpe-patak közelében? (részletek bejelentkezés után) Sziklakapu 1 km-re A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz. Kőpince 1,5 km-re A Kőpince egy sziklaüreg a Tollas oldalában, mely a Kerekhegy tetején levő Kőasztallal néz szembe. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé. Ürmösi Töpe 1,7 km-re Áthaladva az alsórákosi szoros első büvkörén, még nagyobbszerű táj-csoport merül fel; a szoros mindkét felén roppant hegy-óriások emelkednek, jobbról a sziklagula idomu rákosi Tepej, balról a vele versenyző sisak idomu ürmösi Tepej. Mivel ram vart ez a feladat, ezt tejesitettem is. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Ürmösi Töpe barlangjai 1,8 km-re Az Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió. A völgy bal oldalán, az Oltra nézve helyezkednek el a Töpe-barlangok. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon. Kőasztal 1,9 km-re A gerince egy kifli alakú görbülethez hasonlít, a két vége Alsórákos felé mutat. A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával.
Természeti értékek - Brassó megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Kék-kő adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Ürmösi Töpe-patak térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Sajnos nem tudunk jönni.
- Azért csak ne túlozzunk, nem órákról beszélünk, csak percekről.
- Seb látható, de az öreg hárs nem sinylette meg a dolgokat.
Sikerült eljutni Ürmösi Töpe-patak környékére? Tetszett a Kék-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|