 |
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|  |

A falu helyén már a 12-dik században volt település, melynek temetőjét feltárták - Írott forrásban először 1567-ben említik Peteofalva néven. Egykori lakói a zabolai Mikes család jobbágyai voltak, akik 1848-ban szabadultak fel - kápolnája 18-dik századi lehet, korábban temploma nem volt. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Katolikus templom - Petőfalva felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Katolikus templom - Petőfalva képtárból: Vajon ez?  Vagy ez?  A templom
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Katolikus templom Petőfalva fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Petőfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Katolikus templom!
|
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: ZabolaFontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Fortyogófürdő - Székelypetőfalva 650 m-re Székelypetőfalva határában található Fortyogófürdőnek már az 1800-as években nagy látogatottsága volt. Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük. Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Székelykapu Imecsfalva 2,8 km-re Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. A dobozka ott van, ahol a leiras mondja. Ha kinagyítod a Google-térképet, megmutatja a rejteket, sőt egy fényképet is. RH0544 Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván. Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. Csendes, nyugodt kis falucska. Nyugodt kis falu:) könnyen fellelhető rejtekhely. Hatolykai temető 2,8 km-re Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Most, hogy feltöltötted a képet, látom, hogy két név is szerepel az évszámok felett. Hat en mind kerestem a bal kezenel vakon szegeny Terez neni sirjanal. Meglett a centenárius sírkő. RH4112 Meglett vasárnap, az istentisztelet előtt. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti. Középkori temető Zabola határában 3,4 km-re A zabolai vasútállomást elhagyva, Tamásfalva irányába található egy több méter magas domb - halom, olyan mint a kunhalmok. Megtalaltuk, ott didereg a kopjafanal. Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. Egy rövid biciklizés után megérkeztem a helyhez és megmászva a dombocskát meg is találtam a geodobozt. Református templom Kézdimartonfalva 3,6 km-re De stíluselemei alapján építését az Árpádok korára teszik, tehát legkésőbb a XIII-dik században épülhetett. A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is. Középkori templomáról az oklevelek nem beszélnek.
Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Katolikus templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Petőfalva térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- A rejteket megtaláltam. Tulajdonképpen nem volt nehéz, mert csak két ablakkeret van elérhető magasságban.
- A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. Útközben sok tavaszi virág található.
- Nem tudom kinek van születésnapja. De azt pontosan tudom kinek van ma névnapja :).
- Itt már másodszor keresem hiába a geodobozt. A templom (és a beső udvar) zárva van, de ki van írva hova kell telefonálni és szivesen végigvezetnek.
- Az álmosság ellen kevés ördögborssal, gyömbérrel fűszerezett citromos almaitalt ajánlok. Természetesen szakértő által elkészítve :-).
- Latvan, hogy nagyon nem szandekszik megkeresni egy keresonek sem ezt a ladat. Igy egy borvizes utam alkalmabol kitertem Zalan fele.
- Még kerestem ezt a rejtekhelyet. Abban az időben még hibás koordináták voltak feltéve.
Sikerült eljutni Petőfalva környékére? Tetszett a Katolikus templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|