Magyarcsügés település (Bákó megye) Központ: Palánka. Magyarcsügés román elnevezése: Cadaresti.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Magyarcsügés (Bákó megye) és környéke turisztikai látnivalói

Hősök keresztje - Kóstelek Világháborús román határőrök tiszteletére állított kereszt. A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb. Kereszt. Megtaláltuk a keresztet.
Kóstelek határában Sikertelen keresés a patak árterületén. Miután megtaláltam a Rupert Mayer emlékhelynél elrejtett geodobozt, elindultam az emlékmű mögötti szekérúton, a gps által jelzett irányba.
Pál Pápa által 1987-ben boldoggá avatott, az első világháború során itt megsebesült P. Katasztrofális úton Csíkszépvíz felől. Már rég készülök felkeresni Kósteleket, most az itt elrejtett geodobozok adták rá az alkalmat. Az új úton. Most az új úton ereszkedtünk be Kóstelekre, a Szellő tetőről.
Ha még egyszer megrúg a ló, Leszek egy semmirevaló. Új út. Itt is jártunk már, de most az új, közösen, kalákában javított úton csodálkozunk alá a Szellő tetőről.
Ahogy véget ér a köves út, kijutunk az erdőből, kezdődik a legelő. Nyugalom és méltóság. Sajnos a tetőn valamennyi csemetét tőből kivágták, és hatalmas kazlakban barnára száradtak. Kivágott facsemeték. Érthetetlen számomra, hogy miért vágták ki a facsemetéket, hiszen nem zavarták a kilátást. Még igazi tél van az Apa-havas tetején. Még 2012-ben rejtettem itt el az Apa-havas első geodobozát.
A Boros-patak völgyében terül el Borospataka, mely Gyimesközéplokhoz tartozó település. Ez tényleg hideg. Elsőnek találtuk meg a dobozt, ezen a lélegzetelállító, mesebeli fennsíkon.
1944 augusztus-szeptember.
Bükkloka Szépviz felől indulva a Gyimesi-hágó utáni első völgy jobbra. Égszakadás. Elindultunk forráskeresőbe. Másodszorra. Másodszori nekifutásra eljutottunk a forrásig. Amikor futnak a nők utánad, jobb ha megállsz. Ma volt a második alkalom az idén, amikor megpróbáltam eljutni (újra) a Tatros forrásaihoz.
határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz.
Piposz birtok - Bükkloka Csodatanya. Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
Hegyi menedékhely Szellő-tető
Ám a Szellő az ismertebb, a könnyebben elérhető. EKE-tábor. Az EKE-táborból való egyik kirándulás alkalmával jutottam el a Szellő tetőre új barátommal, Kozman Botondal ahol megkaptuk ezt a kerek geodobozt. Drájvin túra a csíki Nemere tetejére. Az eredeti elképzelés szerint a gyimesi hágóról indultunk volna a gerincúton. Lengedező. Felkapaszkodtunk a tetőre, kicsodálkoztuk magunkat, és kerestünk, kutattunk de a tető alatt semmit sem találtunk.
1944 augusztus-szeptember.
A Motorsirülő a Szénás út és a főgerinc találkozásától alig több mint száz méterre található, északkelet felé. Serüljünk sze. Piposz tanya fele menet találtuk meg a falat. Támfal. Egyik, a legkönnyebben megtalált doboz.
Gyimesi határkövek Megvan. Megvan. Nagy melegben indultunk neki az utnak. Elegge faraszto is volt, helyenkent jo "combos" emelkedokkel, de vegul sikeresen felertunk es megtalaltuk a dobozkat. Hatarturan. A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet.
Nem volt vitás, hogy ez a kereszt a térképfelvétel idején még létezett, eltávolíthatták azóta, mégpedig nem jóindulatból. 2 doboz. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. Hát az úgy volt, hogy.... Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés.
Menaságtól körülbelül 14 km-re található, ami két és fél óra szekérutat jelent, a Fiság-, majd a Csobányos-patak mentén.
A Kőorr sziklagerincén látható viszont egy erőd maradványa, melyet Orbán Balázs Blockhausnak nevez. Bagolyvár, Gyimesi határkövek. Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. Köszönöm az ajánlást. Tervbe vettem az említett két hely és doboz felkeresését is. Meredek lépcsők. Felcaplattunk a meredek lépcsökőn.
Ez a Gyimes és Palánka közötti Gyimesi szoros, egy fontos átjáró Erdély és Moldva között. Csokitojás-héj geodoboz a mozdonyban. Amikor megérkeztem turisták voltak a közelben, így elmentem egyszer megkeresni a közeli sáncvár geodobozát. A kifáradt gőzös. Útba esett a rozsdás gőzmozdony is. Rozsdatemető. Na, ez a mozdony régóta nem volt ennyire végigtapogatva.
Az adatok szerint a temetőben egykor két jelentős hősi sírhelyet alakítottak ki, ahol sorsírokban 13-14 ismert nevű és csapattestű magyar honvédet temettek el. Na ez hol van?. Egy kis plusz információ jót fogna. Köszönöm a hibajelzést. El nem tudom képzelni, hogy csúszott be hiba több, Gyimesben található honvédsír magasságértékeinél. Honvédsírok helyének dokumentálása. Tényleg furcsa, hogy a leírás egy sírról, majd két hősi sírhelyről, máshol pedig sorsírokról számol be.
Ha erre jártok, haza ne menjetek anélkül, hogy ide feljönnétek! Sarokban. A mise végén, amikor a nagy tömeg elvonult, megkerestük ezt a geodobozt. Első megálló. Egy tartalmas, különleges látnivalókban gazdag hétvégét töltöttünk együtt a játékvezetővel. Határ. Szépen rendbehozták a romokat, de a famunka itt-ott javításra szorul.
A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt. Üres rejtek a pihenőhelynél. A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Vesztegzár. Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. Kopjafák. Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos.
Sáncok a Bilibók-tetőn Gyimesbükk Sáncvár magánterületen. Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
Az első világháború alkalmával számos katonai létesítményt hoztak létre a tetején.
1944 augusztus vége.
Sehol senki. Ortodox templom 2 geodobozzal. Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik.
Monumentális méreteit tekintve a legnagyobb azok közül, melyeket a MÁV faluhelyen építetett. Az utolsó miénk állomás. Én most sem értem, milyen megfontolásból.
1916 november - 1917 augusztus.
Az 1944 augusztusi román átállás váratlanul érte a szovjet csapatok ellen román területen védekező német erőket.
Magyar és német katonák sírja Gyimesi templomkert
Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban
Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Keresztek. Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre.
Borospataka - Gyimesközéplok Előadás előtt, a kerítés után. A pünkösdi geotúra-geocitrom után a nap utolsó programpontja számomra a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása volt, melyet a borospataki skanzen színpadán tartottak. Mintha mézeskalácsból lennének. Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik.
1944 szeptember.
1944 augusztus-szeptember.
Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep.
Hét német katona sírja Tarhavas-patak hídja
1944 szeptember.
Ortodox kolostor - Bükkloka Egy drive-in rejtés. Egy kétnapos kincskereső túrára, kirándulásra indultam. Hirtelen találat. Hirtelen előhúztuk a dobozt a rejtekből, és ugyanolyan gyorsan vissza is ültettük, amíg szabad volt a terep. Ortodox. Az út mellett minden lehetséges rejteket megnéztem, de nem jöttem rá, hogy melyik lehet a majdnem drive-in rejtek.
A sáncok az első katonai felmérésen is jól láthatóak.
világháborús katona sírja a görög-keleti temetőben, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Harangláb Cikolyai temető
A menetidő 7-8 óra.
A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik.
Újjáépítéskor az új völgyhidat nem a régi helyén és formájában építették meg, hanem a régi hídszerkezet teljes felhasználása mellett, építettek egy új viaduktot. Virágos völgyben. Virágos völgyben haladtunk, míg nem elértük a régi illetve az új völgyhidat. Viadukt. Átmentem alatta, végig mentem rajta, körbe jártam, csihánnyal csípettem magamat, bokrok között szúrattam magamat, de a rejteket nem sikerült megtalálnom. A rejtekfotót megnézted?. Szerintem a rejtekfotón elég egyértelműen látszik a rejtek helye.
Jeles ünnepek estéin őrtüzek világítják be innen a völgyet. Második világháborús bunker. Pünkösdkor, útban Gyimesbükk fele felkerestük a Bagolyvárat és a második világháborús bunkert. Hova lettek a keresztek. Mivel a Nok napjat a Gyimesekben toltottuk a Bagolyvar bunkert nem hagyhattam ki. Bunker. Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival.
Emléket állítanak annak a Szent Lászlónak, akinek a falu a nevét köszönheti. Tavaly őszi séta. Jó, izgalmas rejtés. Széphavason hóembert építeni.... . Mi se jutottunk be a misére. Hogy juthat valakinek eszébe, nyáron hóembert építeni? Egyébként nem is rossz ötlet, ide télen is feljönni.
Kézzelfogható közelségben délnyugatra a Pogány-havas, lábunk alatt a Tatros völgye, annak túloldalán a völgy keleti hegyoldalai, gondozott kaszálóival. Lefele megáztunk. A rejtekhely-találkozó színhelyével szemben volt ez a Széphavas, ami mégsem volt szép havas, viszont annál szebb volt innen a kilátás. Rejtekhely találkozó. A hatodik rejtekhely-találkozó alkalmából jártunk itt. Köd. Mire felértünk, teljesen ködbe burkolózott  a kápolna, észre se vettük volna, ha nem tudtuk volna, hogy hol van.
A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szénás-úton a Kolos-tető felé. A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt.
Itt éri el a Csíkszereda és a Gyimesi szoros közötti 12 rszágút a legmagasabb pontját. Hihetetlen. Ennnyi ember hiszi azt, hogy egy ház háta mögött csak WC lehet. A doboz megvan. A pogányhavasról vissza fele jövet gondoltuk, hogy még teszünk egy próbálkozást a doboz megtalálására és csodák csodájára a dobozt megkaptuk első megtalálóként. Piheno. Vasarnap itt kezdtuk a keresest, es meg is talaltuk a dobozt.
A százkarú bükkfa Farkasvész sarka
A Gyimesközéplokhoz tartozó falut szórványos házcsoportok alkotják. Elhanyagolt fürdő. A Vojkahavastól visszafele jövet megkerestük ezt a helyet is. Setét nem volt, patak igen s doboz is felette. Felmásztunk a sziklákhoz, Imecs kivadászta a dobozt a rejtekből. Setétpatak. Gyimesbükkről visszafele megkerestük ezt a dobozt is, a házakig autóval mentünk, de onnan jöhetett a túrázás.
Vízimalom Gyimesközéplok
Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk.
Bunkerek az Árpád-vonalon - Gyimesközéplok A Nagy-patak völgyének bunkerei. A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van. Bunkersorozat. A geodoboz a helyén van.
A Görbepataki utasok számára a kilencvenes évek közepén létesítették az utusalyi megállót, az utusalyi völgyhíd mellett.
Régi zsidó temető - Gyimesközéplok Gondozatlan temető a hegygerincen. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam. Apró temető. A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is! Az apró temető valóban teljesen el van hanyagolva.
Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon.
Egy ismeretlen német katona sírja Bilibókszer
A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. A teton. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen. Jégkoloncok a Pogányhavason. A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. Virágok doboz helyett. Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez.
Magyar és román katona sírja Buha-patak hídja
1916 december 8 - 1917 szeptember 7.
A Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében. Ez volt a nap utolsó geodoboza. Amire könnyen ráleltünk, de jött még két család és meg kellett várjuk míg odébb állnak. Most is. Nem lehet kihagyni ezt a helyet. Érdekes kápolna. Különleges építésű kápolna.
Szent László emlékhely Csíkszépvíz A cél. Végre elértünk a kitűzött célhoz. Kis Pogány havas. A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb.
Személyében nagy hős és nagy királyképe rajzolódik elénk.
Mellette fából ácsolt, asztalból és padokból álló, fedetlen pihenőhely. Sajnos. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele.
Sándor dombja Csomortán
1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán. Szép a kilátás a tóra. Meglett a csutak dobozostól. Őszi gombakínálat. Szép kilátással, gazdag és változatos gombakínálattal honorálta a rejtekhely a kitartást, lévén hogy a Tolvajosról majdnem visszafordultam, annyira borus, ködös és hideg volt. Kora esti séta. Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni.
Csülemér előcsúcs - Tar-kő-hegység
Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség Üres rejtek. Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. A lourdesi szűz. Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Csülemér-csúcs - Tar-kő-hegység
Alagút felett Lóvész
Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Lóvészi állomás és alagút Királynénk nyomában. Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
A helyiek szerint a rompácai borvíznek gyógyhatása van, sokan ma is használják.
A menetidő 1 óra.
A harang 1975 óta nem szólal meg reggelente. Mindkét geodoboz a helyén. A Fenyővize-patak völgyében jártam, a Kolos-tető alatti Farkasvész sarkának nevezett oldalon. Különleges ácsolási megoldások. Már messziről mutatós a kis harangláb, közelről meg csak ámultam- bámultam a különleges szerkezeti megoldásokon.
Ladók- vagy Cifra-völgyhíd Ladók-, vagy Cifra-völgyhíd. Jo moka volt :) A talalkozo alkalmaval egyikunk rejtette, a tobbiek pedig megkerestek. Szép híd lehetett újkorában. Még ki se hűlt a rejtés, s már meg is lett. Üres az első hely. Szerénységből meghagytam az üres első helyet, hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes.
Foroja-tó Tarkő-hegység A három melltartó tava. A rejtekhelyet legkönnyebben a Foroja-patak mentén lehet megközelíteni, Diaconesti nevű faluból, ott ahol a Foroja-patak és a Tatros találkozik.
A menetidő 3 óra.
Saj havasa Csíki-havasok
E falu őrzi a legkeletibb Árpádház-kori kultikus emlékünket. Doboz a bokorban. Gyönyörü falfestmények díszítik a templom belsejét, kár hogy megkopott. Aranyos kis templom. Erre is estefele került sor. Kétoldalról zárva. Gondosan zárják a menaságiak a kapukat, még a belső udvart sem tudtuk megnézni.
Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem, akkor is elrejtettem egy ladat, de a leirasok elvesztek. Foldvar. Tehat meg az,,elfelejtett fodvarig" nem ertel fel az eso miatt?Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad?A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál. Meli-ékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig, onnan le az Elfelejtett földvárig, majd Cibrefürdő érintésével vissza a faluba. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz. Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz.
Amikor ezen a vidéken a kunokkal hadakozott, a csatából visszatérve egy patakból a lovát ezekkel a szavakkal itatta meg: Igyál lovam, mert ez szép viz. Új geodoboz új helyen. .
Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll. Hármaskő és a Kondra-kereszt. Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo "transzgyimesi" expedicioja alkalmaval. Transz-Gyimes. M Transzgyimes. A Transzgyimes immár örökre beleégett a tudatunkba.
A szép, romantikus táj mellett látnivalói olyan remek műtárgyak, mint a Karakó, a Ladók, az Utusaly és a Bánya völgyhidak, illetve a lóvészi alagút. Rejtekhely találkozó második napján. A VI-ik rejtekhely találkozó második napjának első állomása volt ez a völgyhíd. EKE tabor. A csikszépvízi EKE Táborban szervezett kirándulás pikantériája volt ez a dobozkeresés. Gigantikus méretek. Előbb távolról csodáltuk meg, majd alulról, oldalról, aztán a tetején sétálgattunk a kellemes napsütésben.
Történelmi múltunkra emlékeztet. A valasz idem a var-domb rejtekevel. Mivel nem ertem fel rendesen, mint irtam egy fenyocsemete segitsegevel halasztam le akkor. Pap-aratás helye. Megtalatuk, koszonjuk a rejtest. Kukucs. A gyermekek talaltak ra, igy indult el egy rejtekhely.
Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
Remete-patak völgye Csíkcsomortán
[ Fel ↑ ]
A rajta lévő feliratok arról tanúskodnak, hogy Jézus Krisztus dicsőségére állíttatta a közbirtokosság igazgatósága 1932-ben.
A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni.
A régészek Zsögöd I elnevezéssel jelölik az egykori erődítmény helyét.
A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Lába kelt doboz?. Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett. 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. Felháborító a fürdő állapota. Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka.
Dugásfürdő Csíkdánfalva Cache captivus. Nem próbáltatok egy kis lazító szúrit adni a fa hátsó felébe? Mindjárt elengedte volna a dobozt. Szerencsétlen nap. A szuk. Amikor rejtettem egyaltalan nem volt szuk a "lyuk"E honap vegen megyek Marosfore par napra es ujratelepitem vagy kitagitom a "lyukat" :))Orulok hogy legalabb a lada megvan.
Igaz, ma már többnyire csak szőnyegeket mosatnak itt.
A létesítmény területén mászóköteles játszótéri elemek, labdajátékokra alkalmas pályák, gumiburkolatos futópálya, és egy krossz- és kerékpárpálya is van.
Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
Érdemes elolvasni.
A kúriát Henter bárók építtették. A geodoboz eltűnt, a felújítással nem nagyon haladnak. A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk, majd sétára indultunk megnézni a kúriát, megkeresni a geodobozt. Romokban. Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni.
Horgász tanya, Szécseny
Meddőhányó, Szilikózis-ösvény, Boty alja - Balánbánya
A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található.
Csihányos Csíkzsögöd
1333-ban a pápai tizedjegyzék Kazun, Kasim néven említi. Ráérzésből. Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Templom a dombtetőn. Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Főhajtva. Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon.
Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul. Kijavitva. "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
Tulajdonképpen a Meleg-patak, a ferencjózsefi térképen Kurta-patak, medrét és környékét hívják így.
Csíkcsatószegi borvízforrás Hol volt hol nem volt. Nivel rendszeresen innen  hozunk borvizet, havonta megnézzük, hogy megvan-e a doboz. Sízés után. Sízás után erre fele jöttünk és a geodobozra szert tettünk finom a borvíz télen is. Csatószeg. Megtaláltam a dobozt.
Egyházilag sokáig főesperesség volt, Tusnád fíliája, csak 1726-ban szakadt le róla. Kicsi. Női kéz kell ehez az odúhoz. A templomkertben. Ha mar ott az ember akkor nagyon konnyu megtalalni, mert egyetlen egy kortefa van az egesz templomkertben. Gomba. A körtefa üregét sajnos belepte a gomba, ezért nem lehetett a dobozhoz hozzáférni.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.