Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Sóstótetej vára - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Sóstótetej vára turisztikai látnivalói

Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is. Sóstótetej vára a kovásznai Sósfürdő fölött levő Sóstó-tető dombján található a Hankó patak völgyében...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Sóstótetej vára képtárból:

Sánc - 1
Sánc - 1
Sánc - 2
Sánc - 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sóstótetej vára fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22759 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sóstótetej vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Kovászna, 2,2 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kovászna Kovászna fekvése, lakóinak száma, vásárai. Pokolsár. A vajnafalvi fürdők. A vajnafalvi oláhok, népjellem, öltözet, népünnepek, a szent Illésnapi leányválasztás, az oláhok lakadalma. A kovásznai székely lakadalom. Néppárbaj. A Kovászna vie. Vasbányák. Timsóhegy. Szélkapu. Pilis, Pest, Várhegy, az ottan levő várrom. Regék. Páké. Barátos. Czofalva, itt talált régiségek.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Sóstótetej vára közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Dozsa Kovaszna 1,8 km-re.
Bagoly Kovaszna 1,8 km-re.
A Nap haza Kovaszna 1,9 km-re.
Maradvany Kovaszna 1,9 km-re.
Tündérvölgy-vízesés - Kovászna 2,5 km-re. Tündérvölgy-vízesés - Kovászna.
Kovásznai Pokolsár 2,7 km-re. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe.
Fábián Ernő mellszobra - Kovászna 2,7 km-re.
Ignácz Rózsa mellszobra Kovászna Kovászna megye 2,7 km-re. Ignácz Rózsa mellszobra, Vargha Mihály 2007 - Kovászna.
Geometrikus kompozició - Kovászna 2,7 km-re. Geometrikus kompozició, Gazdáné Olosz Ella - Kovászna.
Erkel Ferenc emlékmű - Kovászna 2,7 km-re.
Kádár László emlékplakett - Kovászna 2,8 km-re. Dr Kádár László emlékplakett, Vargha Mihály - Kovászna.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra - Kovászna 2,9 km-re.
Márton Áron szobor - Kovászna 2,9 km-re.
Református templom - Páva 3,1 km-re. Református temploma a 14-dik században már biztosan állt, később gótikus stílusban átépítették, majd 1903-ban nyerte el mai alakját. Azt hiszem a doboz elfalazva. Nagyon szép kis templom, már amit kívülről láthattunk belőle, mert a kapuja zárva volt. A fűben. A rejteket nem nehéz megtalálni, lévén az egyetlen üreg a várfalban. Doboz újrarejtve. V
Tündér Ilona vára 3,3 km-re. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn. Pinokkió köszöni jól van. A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont. Tunder Ilona vara . Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Tündér Ilona vára. Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is.
Jákob lajtorjája Zabola 3,9 km-re. A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen.
Kovásznai siklópálya 4,1 km-re. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Egy igazan nagyszeru hely. Junius havaban felkerestuk ezt a romjaiban is nagyszeru ipartorteneti ,,maradvanyt" Kar erte en meg a a 80-as evekben ultem rajta es mentunk is le egeszen Benedek mezejeig-Manyicskaig. Ipartörténeti műemlék.... Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. A .com-on bejelentett doboz. Gratulálok a sikeres túráért.
Református templom Zabola 4,4 km-re.
Csoma-diófák Csomakőrös 4,9 km-re. Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja. Emlékfák. A korábbi geodoboz helyét nem tudtuk megnézni, mert a diófák már mind körülkertelt magánterületen vannak. A diofaknal. Mikes zagoni faival egyetemben kerestem fel Csomakorost is. Megemlékezés Csomáról. Sajnos elég rossz állapotban van a doboz.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Csomakőrös 5,4 km-re. Mellszobor a templom mellett. A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása.
Csipkés népi feredő Zabola 5,6 km-re. A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor.
Egykori Kommandó-Kovászna kisvasút 5,6 km-re. A régi Kommandó-Kovászna kisvasút nyomvonala.
Középkori temető Zabola határában 5,8 km-re. Zabola Kovásznától 7 km-re található északra, látnivalója a 16-dik században épült Mikes-kastély. kijavitas. Ez igy van. Ujra meg ujra. Ma megyek megkeresni Putna varat a Karpatokon tul, (ez is meg a szekelyfoldi hatarvarak lancolataba tartozik) de hazafele hatha sikerul kijavitani. Rossz koordináták. A megadott koordináták valahova Sepsiszentkirály és Illyefalva közé mutatnak.
Siklótető Kommandó 5,9 km-re. Majd a Barta tetőt, ahova érdemes kimászni a Tiszta patak völgyéből, mert nagyon szép a kilátás. Vadonban a medvek kozt. Nem igazan sokan kaptak meg ezt a rejteket, vagy nem kerestek.
Közép-domb Háromszéki-havasok 6 km-re.
Négy ház 7 km-re. A helyet valamiért Négy háznak hívják errefele. Fészekalja. Keresés közben majdnem belenyúltunk a frissen kikelt pihe-puha madárfiókák fészkébe. Verőfényben. Az augusztusi hőségben jól esett a fák árnyékában keresgélni. Akác. Először is nem üregben, hanem kéreg alatt.
Papolci panoráma 8,3 km-re. Papolcról Komandó fele gyönyörű őszi panoráma fogadott,  innen a Perkő is látszott a szép tiszta őszi időben. Látkép a vadonból. Kommandóról ereszkedve, a biciklisek számára kissé riasztó mocorgásokat hallva, de közben szökkenő őzet is látva jutottunk el erre a helyre. Egy regi ut, uj kontosben. Marcius idusan Kezdivasarhely fele tartva tettunk egy kiterot a papolci utra.
Nepomuki Szent Janos szobra Haraly Harale 8,5 km-re.
Katolikus templom Petőfalva 8,6 km-re. A falu helyén már a 12-dik században volt település, melynek temetőjét feltárták - Írott forrásban először 1567-ben említik Peteofalva néven. Javítás alatt. A rejteket megtaláltam.
Ortodox fatemplom Papolc 8,6 km-re.
Fortyogófürdő Székelypetőfalva 8,8 km-re. Nemcsak a környékről, de messzi tájakról is fogadta a reumatikus bántalmakra panaszkodókat, ugyanis a régi öregek szerint a pezsgő víz csodaszerként hatott ezekre a nyavalyákra. A doboz a helyén. Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Feredő. Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük.
Nádika feredő Gelence 8,9 km-re. Ezért a településnek nincs népi gyógyfürdője.
Székelykapu Imecsfalva 9,8 km-re. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. A székelykapu odalett. Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. Ajánlott koordinátaformátum. A fok-perc-másodperc formátumú koordináta a legrosszabb választás. A doboz valóban a régi helyen. A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt.
Görög-katolikus templom Gelence 9,8 km-re. Meglepetes templom. Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
Szörcse 9,9 km-re. Lakói a középkorban tiszta katolikusok, a reformáció után pedig reformátusok, a XVIII-dik században református anyaegyház, és azóta is csak református egyháza van, templommal.
Szent Imre herceg mellszobra Gelence 10 km-re. Szent Imre herceg mellszobra, 2008 - Gelence.
Katolikus templom Imecsfalva 10 km-re. 1567-ben Imechfalva a neve. A fedett kereszt eltűnt. A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. Érdekes parkolóhely a templom előtt. Nekem nem okozott gondot a geodobozhoz való hozzáférés. A földön. A dobozra a kereszttől pár méterre, a földön talált rá a lányunk.
Fekete János főesperes szobra Gelence 10 km-re. Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
Márton Áron szobra Gelence 10 km-re. Márton Áron szobra, 2006 - Gelence.
Bodor György mellszobra Gelence 10,1 km-re. Bodor György mellszobra, 2004 - Gelence.
Jancsó Benedek mellszobra Gelence 10,2 km-re. Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
Szent Imre erődtemplom Gelence 10,6 km-re. Gelence Kézdivásárhelytől 9 km-re fekszik, itt található Székelyföld egyik leghíresebb műemléke, a 13-dik században román stílusban épített katolikus templom. Régi ismerős. Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. Árpádkori templom. A rejteket megtalálni nem is olyan könnyű. Csodas ez a templomocska. Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt.
Bagolylik-sziklavilág Gelence 10,7 km-re.
Halastó Szörcse 11,1 km-re. A Szörcse falu melletti, Feketeügy holtágán kialakított tórendszer jobb sorsot érdemelne. A halasto. Ha mar volt Imecsfalva, lehetett Szorcse is.
Református templom Kézdimartonfalva 11,1 km-re. Az 1567. Van doboz vagy nincs doboz . A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is.
Mikes-kert Zágon 11,2 km-re. Zágon Mikes Kelemennek a szülőfaluja. Tölgy és kápolna. Több mint 20 éve jártam itt, nagyon másabb környezet fogadott most.
Falaknál 11,2 km-re.
Harangláb Hatolyka 11,4 km-re. Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván. A domb tetején. A sík mezőben egy kiemelkedő domb tetején áll a hangulatos templom, mely felújítás alatt van. A bezárt harangláb, és környékének látnivalói. Hívogató a hatolykai harangláb zárt bejárata, valószínűleg mindenki ezt nézi meg először, de nincs mit tenni, egy keveset kerülni kell. Élni-halni szójáték. A folyamatos jelen joggal használható, mert egyéb nem létezik.
Hatolykai temető 11,4 km-re. Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Érdekes évszámok. Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett. Tenyleg a bal kezenel?. Hat en mind kerestem a bal kezenel ,,vakon" szegeny Terez neni sirjanal de nem talaltam sehol, es vegul lass csodat felpillantok a sirra es ott hevert a doboz a sir kozepetol balra  a tetejen a szelveresben. Teréz mama. Meglett a centenárius sírkő.
Kommandó Ringó-híd 11,8 km-re. Ha a híd alatt szemlélődsz, vele együtt, a meteorológiai állomás műszereiről leolvashatod, mit hoz a szél a Kecskefej felől. Séta a Baszkán. A harci díszes doboz sajnos jégbe van fagyva. Felcimkézve. A Elazva. Konnyen megtalalhato dobozka, sajnos a benne levo papirka el van azva.
Református templom Zágon 11,8 km-re.
Mikes-Szentkereszty kúria Zágon 11,9 km-re. Kár, hogy zárva volt. Emblematikus, szép kúria.
Kommandó 12,1 km-re. Környékén számos völgyön építettek keskeny nyomtávú iparvasútakat, a faanyag elszállításának céljából. Kicsi a világ...... Örülök hogy van újabb ismerős kincskereső. Gőzmozdony helyett diesel mozdony. Évzáró túránk színhelye Kommandó, mivel férjem innen " gyökerezik":). Rozsdas mozdony. Egy kiados rokagombapaprikas utan kerestem ra a dobozkara (eppen falunapokat tartottak), a leiras es a kommentek szerint erre is konnyen ratalaltam, nagyon siralmas allapotban van a valamikor szebb idoket is  megert muemlekvonatka.
Laur-hegyi panoráma Kommandó 12,3 km-re. Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.

Sóstótetej vára románul - in limba romana: Cetatea de pe Dambul Sarat


Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sóstótetej vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Áthelyeztük - A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg...
  • Megtalaltuk - Megtalaltuk...
  • Hogy grimoirine szavait használjam - Itt mi lettünk az ezüst érmesek...
  • Nyomok télen a hóban - Nagyon helyes...
  • Elég nehezen lett meg a dobozka - Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva, de miután úgy feltúrtuk a helyet, hogy a vaddisznók elbújhatnak mellettünk, végül csak előkerült a dobozka...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Sóstótetej vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8243 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.