 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Magyarremete látnivalója a 13-14-dik században épült román és gótikus stílusú református templom, szép freskóival... Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Református templom - Magyarremete felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Lázár-kastély 3  Az első két bejegyzés  Innen látható jól a két piramis alak  Párhuzamos - 2  Gyökerek  Kapu  Útközben  Előzd meg az erdőtűzet  Mogyorósoldal - Lövétei Láz  Tó 2  A bánsági szfinx  Emlékfelirat
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Magyarremete fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Magyarremete és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Ajtófélfa csűr természetes híd Az Ajtófélfa csűr (Sura Usorilor, Az ajtófélfák csűrje) egy természetes híd Biharkaba (régebbi nevén Kebesd, románul Cabesti) mellett. A Csendes-völgy (Ajtófélfák völgye, Valea Stramturii, Stramtura Valea Usorilor) és az Oszoly-völgy (Valea Osoiului) találkozásához közel található. A román nyelvben a sura csűrt, az usori ajtófélfákat jelent. Vízimalom A 19-dik századi fából készült vizimalom még most is működőképes, ez az egyetlen a környéken, amelyet még használnak. A malom működési szerkezetét a szárnytárcsás vízikerék alkotja, melyet az átirányított vízhozam mozgat, kifolyócsatornán át elterelve a vizet.  Czárán Gyula-barlang A mézgedi Czárán Gyula-cseppkőbarlang egyike a Romániában található, elsőként karbantartott, valamint hosszú idők óta nyilvántartott leghosszabb barlangoknak. Összhosszúsága 4750 m, a Mézged völgyében helyezkedik el, a Királyerdő hegység délkeleti részén. Mutatós már a barlangportál.  Farcu-bánya kristálybarlangja A Rosia patak szurdokvölgyében több kisebb, érdekes barlang található. Egy kisebb csapattal tettünk látogatást a barlangba. A legújabb technológiával berendezett és kivilágított Farcu kristálybarlang legszebb része a kristálygaléria.  Vida-tó Régóta szerettem volna eljutni a Vida-tóhoz, érdekelt ez a különös tölcsér alakú túlfolyó. A napokig tartó esőzések után a vízszintje megnőtt, így még látványosabb volt a túlfolyó. A Vida tó érdekessége hogy egy óriás betontölcsér van a tóban amin keresztül folyik le a víz. Malmok völgye-patak Rövid útja alatt, egykor több vízimalmot hajtott meg, majd Borz falu nyugati végénél ömlik a Fekete-Körösbe. A Malmok völgye egy körülbelül 370 m hosszú patak völgye, mely egy 50 méter magas sziklafal aljából ered.  Belényesszentmiklósi Csonka Torony Belényesszentmiklós a Fekete-Körös jobb partján fekvő település, lakóinak száma kb 150 főre tehető. Aki a torony melletti udvarházat szeretné megkeresni annak
szüksége lesz egy jó bozótvágóra. Századunk elején még több-kevesebb magyar élt itt, napjainkra azonban zömében románok lakják. Harasztosi-Magura Sokadszorra járva itt a Harasztosi-plájon elmondhatjuk, hogy aki ellátogat erre a helyre magával viszi e tájból áradó végtelen békét és nyugodtságot. A Harasztosi-Magura a Bihar-hegységben a Belényesi-medencében található. Református templom Sajnálatos hogy ennyire elhanyagolják a temetö karbantartását. Gyanta falu Feketekápolnához községhez tartozik, református temploma csúcsíves stílusban, 1865-ben épült. Biharfüred Biharfüred, a nagyváradi görög katolikus püspökség egykori üdülőhelye. Ma népszerű kirándulóhely, sízőhely.
Történelmi-kulturális értékek - Bihar megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Református templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Magyarremete térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- A dobozt mi talaltuk meg egy kis uregben a falban, nem takarta semmi, igy alcaztuk kovekkel, amint mar irtam, nem tudtam hogy nem az volt az eredeti rejtek.
- Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt.
- Egy, a ProTV-ben megjelent szenzáció-hír szerint, a Szováta melletti Répás-tetőn, érdekes jelenséget tapasztalhatunk.
- A rejteket és a dobozt is elég könnyen megtaláltam.
- Ezt a ládát BabBerci rejtette a tegnapelőtt.
- Sajnos nem találtam meg sem a mézeskalácsot, sem a pünkösdi rózsákat.
- Ezen a vasárnapi napon több dobozt is meg szerettünk volna találni gyalogtúránk alkalmával, de csak ezt az egyet sikerült végül.
- Nemrég rejtettem Tusnádfürdőn, az Olt partján, egy közvetlenül a mederben levő forrásnál, egy dobozt.
- Csodalatos a kilatas es az egesz hago.
- Megtaláltuk.
Sikerült eljutni Magyarremete környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|