 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye. Az 1945-ös villamosítási terv szerint a Sadu V hidroenergetikai üzem Erdély központi részének kellett bíztosítsa az áramellátást. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Negoveanu gyüjtőtó felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Panoráma a szobor fejéből fotózva  Templombelső  Buzogó  1132  Alsó-szoros 6  Kápolnák a ködben  Kirulyfürdő - 1  Megközelítés a sikátoron  Azoknak, akik értik a hegyet  Csúcsjelző tábla  Tavirózsa 1  Erődítmény 3
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Negoveanu gyüjtőtó fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Negoveanu gyüjtőtó!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Rozdesti-csúcs 5 km-re Rozdesti-csúcs Szebeni-havasok. A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt. Csindrel 10,5 km-re A Csindrel-hegység (Szebeni havasok) egy hegycsoport, a Déli-Kárpátokban, a Páring-hegység csoportjának észak-keleti részén. Mivel a láda akkor még nem volt ott, a találat kimaradt. Csindrel. Meglett egy hosszú túra (Paltinis - Poiana Gaujoara - Batrina - Rozdesti - Niculesti - Canaia - Cindrel + a két Iezer tó --> vissza) után ez a doboz is. Sotetben erkeztunk a csucsra, sajnos a felhos ido miatt nagyon gyenge kilatas volt.  Guraró 12,7 km-re Guraró (románul Gura Raului, németül Auendorf) egy község Szeben megyében, a Szebeni-Hegyalja tájegységben. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik. Guraró. Megvan a dobozka.
Rosen Garten 13,4 km-re Az 1979-ben épített Rosen Garten menedékhely közelében levő erdő. Megtaláltam a dobozt, nedves füzettel. Rosen Garten. Resinár 15,3 km-re Resinár Szebentol 12 km-re fekszik. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus. Resinár.  Kisdisznódi mészkövek 16,9 km-re Megtaláltuk. Kisdisznódi mészkövek. Megtaláltam a dobozt. Látszott, hogy jó idő volt.
 Salgó vára 17,1 km-re Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel. Salgó vára Szibiel. Szibiel felől érkeztem.  Szebenkákova 17,4 km-re Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre. Szebenkákova. Szebenkákova (1964-ig Cacova Sibiului majd Fantanele, németül Krebsbach) Nagyszebentől 20km-re nyugatra található.  Cód vára 17,7 km-re A várat a Códhoz tartozó Tocile településrészrőlközelítettük meg a Tocile Mare patakot követő erdőgazdasági úton, majd az erdőben a völgyből kimásztunk a gerincre (nem könnyű). Cód vára. Visszafelé több ösvényt is találtunk a településrész irányába, ezeken a gerincet követve lehet várhoz feljutni.
 Szebenvár 18 km-re Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község. Szebenvár Orlát. Hogy itt volt-e valaha Szebenvár? Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását.  Kisdisznód 18 km-re Kisdisznód, románul Cisnadioara, németül Michelsberg, Nagyszebentől 10 km-re délnyugatra, a Csindrel-hegység aljában fekszik. A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be. Kisdisznód Evangélikus templom. 1428-ban, Mulenbecher Miklós plébánossága idején, Szent Mária tiszteletére szentelt, gótikus templomot építettek a falu közepén.  Kisdisznódi vár 18 km-re Kisdisznód (Cisnadioara, Michelsberg) csupán néhány kilométerre található Nagyszebentől. Megtaláltam a dobozt. Kisdisznódi vár Kisdisznód. Sajnos ez a geodoboz is eltünt. Már 7 lej a belépődíj. Egyedi a templom építési stílusa.
Riesenberg 18,4 km-re Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re fekszik Orlát község. Riesenberg Orlát. A Szebeni-medence és a Székási dombvidék találkozási pontján, a falutól északnyugatra, a Riesenberg-hegy csúcsán középkori vár romjait kereshetjük fel.  Zosim Oancea üvegikon-múzeum Szibiel 18,6 km-re Szibielben, a templom mellett található Románia legnagyobb üvegikon-múzeuma. A 2005-ben elhunyt Zosim Oancea atya 1969-ben kezdte gyűjteni darabjait, amelyek közül a múzeum hatszázat mutat be. Zosim Oancea üvegikon-múzeum Szibiel.  Szibieli templom 18,7 km-re Nagyszeben központjától 20 km-re nyugatra helyezkedik el Szibiel (Sibiel, Budenbach). Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt. Szibieli templom. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült.
Természeti értékek - Szeben megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Negoveanu gyüjtőtó adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Erdelyhez SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra - Ez igy van.
- Igen, jelentem, megvan a doboz Dobogtató Csobotfalva - Egy fel orat varakoztunk az autoban a templomkert mellett, amig eltavozott a zivatar, aztan rajottunk hogy a doboz egesz mashol van.
- A szívem hegyei Cinege-tető Marosszentgyörgy - Sokszor voltam itt és még most sem tudok betelni vele.
- Herecz vára Herecz vára - Korulbelul 30 percbe telt amig a tetore ertem, mert a bicajomat is kellett taszitsam, a kek pont turistajelzes menten lehet feljutni, viszont eleg meredek.
- Hát nem azt teszem immár egy kerek hónapja? Barátok feredeje Csíksomlyó - A kellemest a kellemessel kötöm össze, és halmozom az élvezeteket.
- A nevekrol Tepő vára Alsórákos - Utolag meg egy kerdes.
- Egyszer mindenki első Forrás az Olt partján Sepsiszentgyörgy - Ha te vagy a legelső, akkor a rejtő a legeslegelső :-).
- Hol a doboz? Aracs-patak völgye Csíkcsomortán - Te Gábor, visszatetted a dobozt a helyére?
- A 4-es moteltől gyalogoltunk fel Kovács Péterre Olt forrás - Nem volt nagy hideg, de igen kellemetlen szél fújt.
- Vonat Mozdonymúzeum Resicabánya - A doboz nem lett meg, viszont láttam sok mozdonyt.
- Csalódás Tündérek völgye Agyagkastély Felsőporumbák - Sokkal nagyobb és másabb látványra számítottam.
- Sétapálcás túra Hargita-liget - Fiam is jő, remélem nem a susnyásban van a láda.
- A Fertő-nyergen keresztül júliusban Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg - A túráról bpomjanek barátom és túratársam írt részletesen.
- Út mellett Katolikus templom Kézdiszárazpatak - A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem.
- Sínek Szerelem-alagút Obrézsa - Csodálkozom, hogy egyáltalán még létezik a sínpár.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Negoveanu gyüjtőtó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|