Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Csókás-feredő - Csernáton - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Csókás-feredő - Csernáton turisztikai látnivalói

Édes-kénes, lúgos gyógyvízes fürdő, amely 2012-ben kalákában készült el. Megközelítése földúton, Ika váraljától, elhagyva a Malomgát fürdőt...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Csókás-feredő - Csernáton képtárból:

Ismertető tábla
Ismertető tábla
Faragás
Faragás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csókás-feredő Csernáton fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Csernáton és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csókás-feredő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ikafalva, 4,15 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Ikafalvától Kézdivásárhelyig Ika vára vagy a csernátoni Csonka torony, e várhoz kötött regék, most látható maradványai. Kardos hegy. Harczijátékok. Fénkő. Szent-Kert, ott levő romok. Csernáton. Templomkastélya. Domokos Tamás és Domokos Domokos sirköve. Póka halma.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csókás-feredő Csernáton közelében?
- Ika vára - Felsőcsernáton 2,1 km-re. Ika vára a Nagy- és az Ika-patakok által közrefogott Várbércen áll, egyetlen megmaradt zömtorony henger alakú formájában. A befedett torony. A Malomkertbe igyekeztünk buliba, amikor megpillantottuk a mutatós tornyot az új tetővel. Láda az oldalban. Nehéz volt megtalálni úgy, hogy senki más ne legyen a helyszínen. Baráti séta 1.. Régi barát terepjáróját kipróbálva mentünk fel a várhoz (a kocsival csak a lábához!).
- Hegyestető Felsőcsernáton Kovászna megye 2,8 km-re. Hegyestető - Felsőcsernáton.
- Futásfalvi zarándokhely 3,5 km-re. A Sarlós Boldogasszony napján a zarándokok bejárják a Kereszt útját, a dombtetőn levő oltárig. Zarandoklat. Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult. Itt is iroszer nelkul. Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken.
- Bod Peter mellszobra Csernaton 3,9 km-re.
- Bodok-csúcs 4,9 km-re. A csúcsról csodaszép panoráma tárul elénk tiszta időben. A havason. Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. Újra itt vagyunk. Visszajáró lelkek vagyunk itt. Meglepetés a csúcson. Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra.
- Henter-mező kőgombái 5,7 km-re. Itt kőgombákat találunk elrejtve, mely közül egy, bár sűrű bozótban van, sokkal nagyobb, látványosabb mint a Prédikátor-kő. Mostanában elég ritkán lehet bejegyzést olvasni. Kevesebben keresnek, vagy jelentik be megtalálásaikat. Hát.... Na, szóval. Egy sziklaformacio. Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen.
- Régi kőhíd Csernáton 5,7 km-re. Régi, 1907-ben épült kőhíd - Csernáton. IX. Állomás. Ki kellett várni a megfelelő pillanatot, amíg a szomszéd udvarról nem figyelt senki. Hidacska :D. Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Kétlyukú híd. Szimpatikus hídacska.
- Prédikáló-kő Bodok-hegység 6,1 km-re. A Bodoki-hegységben, a Henter-csúcs közelében találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egricskő vagy Prédikáló-kő nevű, 2 méter magas, lapos tetejű sziklaalakzatot. Év eleji túra a Kifestős-kőhöz. Málnás faluból, a Málnás-patak völgyéből indultunk, a piros pont jelzésen.
- Kincsás vára Bodok-hegység 6,2 km-re. A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete. Menedékkunyhó. Ezt a dobozt már évekkel ezelőtt is kerestem, de akkor sem találtam meg. Hollók vára. A megadott koordináták közelében lévő nagy bükkfákat átkutattuk, de nem találtunk dobozt. Bronzkori várra épült középkori vár. Késő bronzkori - kora vaskori várra építették a középkorban, valószínű, hogy menedékkének használták a tatár és török betörések idején.
- Zambler János szobor Csernáton 6,2 km-re. Fej. Könnyen megtalálható a rejtekhely, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában.
- SZNM 5 Csernáton Hősök emlékműve 6,3 km-re. VIII. Állomás. Télen elég kopár a környék, nem annyira megnyerő, de megvan a maga varázsa. SZNM-Csernáton. Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Ez is a SZNM. Na itt mar nem voltak sem csaholo ebek sem emberek.
- Szeregető forrás Torja 6,5 km-re. Most sajnos nem folyik. Az a bizonyos Pokolvolgy kezdete. Amikor elindultam ujra a Torja vara fele, no meg a kenes aztatok fele, akkor azt mondtam, no lassuk csak ezt a kiszaradt Szeregeto forrast is. Érdekes név. Érdekes neve van ennek a forrásnak. Megtaláltam a rejtekhelyet!. Nagyon szép hely.
- Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 6,5 km-re.
- Sylvester Lajos emléktábla Csernáton 6,6 km-re. Újságíró. Lajos bátyám a falu jeles szülöttje.
- Szemmosó-kút Torja 6,6 km-re. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Egy erdekes gyogyforras. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
- Honfoglalási emlékmű Csernáton 6,8 km-re. Magyarok nyílaitól.... Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg.
- Torja vára 7,2 km-re. A helyi hagyomány szerint itt egy magas őrtorony állt, s ha jelezni kellett Bálványosvár és Torjavára között, akkor fel kellett mászni a magas őrtorony tetejére. Leányrablás Torja várából. Miután eltöltöttük az időt a Pokolvölgy bejárásával, kevés időnk maradt már sötétedésig. A torjai várdomb. Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt és egy kis sétát az erdőben, hogy megkeressük ezt a dobozt.
- Szűz Mária katolikus kápolna Torja 7,2 km-re. A Szűz Mária szent nevére szentelt római katolikus kápolna 1831-ben épült, építtetője Apor Lázár (1784-1868).
- Felsőtorjai református templom Torja 7,4 km-re. A Torja patak völgyének jobb partján, Altorja folytatásaként alakult ki Felsőtorja - temploma 1332-ben már létezett azon a helyen, ahol ma is áll. A libák gágognak, fáznak. Megjött a tél, juhuuuuu, megkezdődött a korcsolyaszezon. Orvendek. Elkonyvelhettem a sikert. Torja vára. Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is.
- Pokolvölgy 2 Futásfalva 7,4 km-re. Miután majdnem elfelejtettem ezt is megkeresni. Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz.
- Mofetta Herkó-kert 7,5 km-re. Az utolsó torjai házak után balra, a patakmeder mentén felfele haladva, egyenesen felfelé körülbelül 5,5 km hosszú úton jutunk a célhoz. Tevedes. Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat: a mofetta bejaratatol jobbra, 20 cm-re. Nem oda rejtettuk a dobozt. Nem ott volt a doboz, ahol a foto keszult. Egy csodálatos völgy. Évek óta visszajárok ide.
- Futásfalvi Pokolvölgy 7,5 km-re. Sárdagasztó-túra és túlméretezett fürdőkiépítés. A Pokolvölgy három rejtése, a közeli Torja vára, és még néhány rejtekhely útközben, csábított ide. Pokolbűz. Megtaláltuk az évnyitó dobozt a csutakban, irtózatos pokolbűzben.
- Árpád-park Torja 7,9 km-re. 15,15 m magas, 2011 június 18-án állították, Torja említésének 704-ik évében (1307 - 2011). A vilag legmagasabb kopjafa labanal. Tátott szájjal álltam a kopjafa alatt, olyan nagy volt. Ilyen csak a mesében van. Örvendek hogy neked is tudtam újat mutatni. Elindultam Torja fele is egy szep napon. Kivancsi fancsi voltam arra az oriasi kopjafara.
- Katolikus templom Torja 8 km-re. A Szent Miklós-templomtól kapta nevét a domb is, amelyen emelkedik.
- Kézdialbis 8,1 km-re. 1539-ben Albis néven jelentkezik az oklevelekben.
- Sütei borvíz feredő 8,1 km-re. Szénsavas, kiváló asztali víz,  melyet a két világháború között palackoztak és kimondottan Galac város piacán hoztak forgalomba. Oltszem II. A forrás környéke sajnos kezdett kicsit lepusztulni, de a víz jól esett. Télen is finom a Salus borvíz. Rövid, késődélutáni sétára indultunk. A rejtek. A rejteket, illetve csak a doboz hűlt helyét találtuk meg.
- Várhányás Maksán 8,9 km-re. A Várhányás egy erődített ősvár (pogányvár) volt, amelynek a 4-5 méter mély nyaksáncát ma is láthatjuk. A doboz maradékait összeszedtük. A tuskó teljesen elkorhadt. Ujra fenn a dalnoki gerincen. Ellenoriztem a ladat es az most  lekoltozott a csutak ala. Ez igen!. A tó még csendes, csak a halászok üldögelnek körülötte.
- Emlékpark Dálnok 9,2 km-re. Emlékpark - Dálnok.
- Dózsa György szobra Dálnok 9,2 km-re. Itt született Dózsa György, a tragikus sorsú parasztvezér, az 1514-ben kitört parasztháború vezére. Annyira rejtés, hogy már nem is rejtés. Kövek alatt, hát abból itt aztán van jó sok :) Ennek ellenére, nem kellett sokat keresgélni, hiszen ez a rejtés, ott "hányódik" mindenki szeme előtt :) Még jó, hogy az illetékesek nem gyűjtenek gyakran szemetet a környéken, mert kárba veszne. Szép nagy szobor. Igazán impozáns szobor, és a környéknek valóban különös hangulata van. Pünkösdi emlékeim. Különös hangulatát tapasztaltam meg Dálnoknak a pünküsdi búcsúra zarándokolva, ugyanis az ídén a Kászonok felől közelítettem meg Csíksomlyót, így vezetett át az utam Dálnokon, különös, azóta megmagyarázhatatlanul vonz.
- Székelykapu Torja 9,2 km-re. A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
- Leánykavár Oltszem 9,3 km-re. A Leánykavár egy régi erődített település. Oltszem III. A sütei forrás kudarca után egy újabb erdei sétát tettünk a Leánykavárhoz. Ládahiány. A karácsonyi ünnepek után, őszies időben indultunk rövid sétára, melyet összekötöttünk néhány láda megtalálásával. A hely itt is megvan.... Hát.
- Kőmöge Torjai-hegység 9,3 km-re.
- Herecz vára 9,5 km-re. Az Olt és a Herec patak között, a Bodoki-havasok egyik nyugati hegylábának közvetlenül az Olt fölött emelkedő, Várhegynek nevezett magaslatán található Herecz vára. A szerecsen óriások kincse. Miután beléptünk a várba, a koordinátákat is figyelve, megkerestük a fát, amit a doboz lát (eseslevi fotója alapján), és utána gyorsan meglett a doboz is. Oltszem I. Szép erdei séta után felértünk a hegytetőre. Sokadjara. Nem is tudom , hogy mar hanyadszor is jartam itt fenn a romoknal.
- Bagoly-forrás Oltszem 9,6 km-re. Az oltszemi fürdőközpont az Olt lankáján helyezkedik el. Egy kut ami nincs es van. Egy szep kut kovacsoltvasbol de szarazon, sajnos. Sasszem a Bagoly-kútnál. A GPS kicsit félre húzott, az emlékmű fele, de meglett a doboz, bár elég szemetes helyen lapult. Másik vizes túra. Most sem volt szerencsénk az idővel.
- Sóskút-forrás Oltszem 9,6 km-re. Itt található Mikó Miklós gróf 1827-ben épült vadászkastélya. Új doboz. Már másodszor jártunk ezen a helyen, és nem tudtuk megállni, hogy ne hagyjunk itt egy dobozt, ha már nem kereshettünk mi. A szív dobog. A Leánykavárnál nem találtunk ládát, de reménykedve mentünk a sós forráshoz. Sóskút sötétben. Sötétben minden doboz fekete, még a fekete doboz sőt a fekete lyuk is.
- Begyenkő sziklája Torjai-hegység 10,2 km-re. Térkép és az orrunk után, a Begyenkő sziklájához. Bálványosfürdőről indultunk, Csiszárfürdő érintésével. Közös mászás. Öröm volt találkozni, közösen mászni, közösen eldönteni, hogy merre is.
- Begyenkő kőgombája Torjai-hegység 10,2 km-re. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is. Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Kőgombák. Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat! Kerestünk egyiknél, másiknál, végül Péter beazonosította a rejteket. Talalkozas a medvevel. Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni.
- Református templom Sepsibodok 10,3 km-re. Sepsibodok látnivalója a református temploma, melynek különlegessége a hatalmas szívmintákkal díszített karzata. Bodok. Sikerült bejutnom a templomba. Az Oltfejben. Bodok olyan szamomra mint egy hazajaras. Kopjafa kerítés. Épp harangozáskor értünk a templomba, így miután a doboz hamar meglett be is jutottunk, és megcsodálhattuk bent is.
- Oltszemi emlékpark 10,3 km-re. A turulmadaras emlékmű 2006-ban készült a honfoglalás és hősi halottak emlékére. Nem annyira fontos a dobozka. Más játsztóterek szabályaival ellentétben itt nálunk akkor is jár a pont, ha a felhasználó nem találta meg a geodobozt. Szájbarágós segítség. Köszönöm a segítséget, viszont így túl szájbarágósra sikeredett. A dobozka a helyén van. A dobozka továbbra is a helyén van.
- Gorgán-patak völgye Torja 10,4 km-re. Torja után az első nagyobb völgy jobbra. Sárdagasztás és hóvirág. Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Fel a patakon. Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek: Malnas pataka, Malnas-falu, Malnasfurdo stb. Helynevek a környéken. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út.
- Dozsa Gyorgy mellszobra Dalnok 11,4 km-re.
- Almás-tető Mikóújfalu 11,4 km-re. A mostani celpontunk Mikoujfalu folott, a Zsombor (Voros) es a Nagy Hid pataka kozott talalhato Almas teto, az Oltfejben, 774 meteren.
- Csiszárfürdő 11,5 km-re. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. Feredők. Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Fehér csokoládé. Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással. Igaz. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk.
- Vasas-forrás Bálványosfürdő 11,6 km-re. Bálványosfürdő Kézdivásárhely felőli bejáratától balra található a Vasas-forrás, és egy új ökumenikus kápolna. Hely, ahol a hölgyek letolják a nadrágot. A Jajdon-völgyébe indultunk, útközben röviden megálltunk a Vasas-forrásnál. Bálványos II. Miután leereszkedtünk a hegyről, meglátogattuk ezt a forrást, és a mellette levő kápolnát. Ceruza meghegyezve. A nagy kőről nekünk is más elképzelésünk volt :) akárcsak az előző bejegyzést tevőnek.
- SZNM 6 Dálnok 11,7 km-re. Miholcsa József alkotását 2004 nyarán avatták fel. Reménykedtünk. Az előző - elég régi - bejegyzést olvasva, reménykedtünk, hogy mára már sikerült pótolni a hiányzó ládát. VII. Állomás. Megtaláltuk a panziót, Dózsa György szobrát, a tulipánt is, de a kő ki volt hengeredve a rejtek elől és a doboz nem volt benne. Szekérkerekek. Menet túl világosság volt, ezért hazafele kerestem s találtam meg.
- Katolikus templom Kézdikővár 11,7 km-re. 1349-ben Pesulnuk néven szerepel. Kőkerítések között. Különleges falu. Újra kell telepíteni a geodobozt. Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kovar. Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos.
- Barabás Miklós szobra Kézdimárkosfalva 12 km-re. Édesapja Barabás János, édesanyja Gaál Therézia. Csernatontol Katolnaig. Hat ez a rejtekdoboz egy nagyon kitett, helyen talalhato. Doboz a földön. Meglett a doboz, de a földön volt. Benne van a játékban. én voltam a tanú a rejtésnél.
- Gázfürdő Bálványosfürdő 12 km-re. Bálványosfürdő központi útkereszteződésétől észak felé indulva, körülbelül 300 méterre, egy jelenleg elég rozoga állapotban lévő, de még használható mofettához juthatunk.
- Református templom Kézdimárkosfalva 12,1 km-re. 1497-benMárkosfalva formában fordul elő.
- Bálványosvár Bálványosfürdő 12,2 km-re. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza. Bálványos I. Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok. Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. Székely zászló. Miután felmásztam a várhoz hiába kerestem a dobozt.
- Gyógyvízforrások Bálványosfürdő 12,2 km-re. A műút mellett erre egy tábla hívja fel a figyelmet. Bálványos IV. A következő állomásunk a Gyógyvízforrások volt, ahol sajnos nem jártunk sikerrel. Másodjára. A mai nap ez az utolsó megtalálásunk. Vegso erokifejtes ugy mar szurkuletben. Utolso erommel meg a vilagossag mellett erre is elindultam.
- Lovak szobra Dálnok 12,3 km-re. Az egykori dálnoki ménes szálláshelye előtt áll a Lovak szobra, melyet Miholcsa József szobrász készített, az 1990-es évek közepe táján. A geodoboz a helyén, de a lovak már eltűntek. Brassó felől Kézdivásárhely felé tartottam. Tisztára székely vadnyugat. Megtaláltuk. Lovacskák. Érdekes szoboregyüttes, bár a környék nem annyira megnyerő.
- Bedő-borvíz Mikóújfalu 12,3 km-re. Az öregek szerint mára már gyengült a borvíz ereje, pezsgése enyhült, de még mindig finom íze van. Előkerült. Előkerült a doboz, majd megkóstoltuk a borvizet is. Egy forgalmas borviz. Altalaban Malnasfurdorol szoktuk hozni a borvizet, de most a Bedo-borvizre is sor kerult. Függőhíd. Szerintem, ez Kovászna megye egyik legjobb borvize.
- Evangélikus-lutheránus templom Kézdivásárhely 12,4 km-re. A kézdivásárhelyi evangélikus-lutheránus templom a Dózsa György utca 10 szám alatt található.
- Törvényszék Kézdivásárhely 12,4 km-re. A kézdivásárhelyi (egykori királyi) tövényszék épülete a XVIII-dik század közepén épült.
- Boldog Özséb katolikus plébánia Kézdivásárhely 12,4 km-re. A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését.
- Egykori árvaleánynevelő intézet Kézdivásárhely 12,4 km-re. A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
- Kossuth Lajos mellszobra Kézdivásárhely 12,5 km-re. A kézdivásárhelyi Kossuth Lajos mellszobor a hasonló nevű utcában, a Milleniumi parkkal szemben található.
- Apor lányok feredője 12,5 km-re. Igazi világritkaságról van szó. Bálványos III. A Vasas forrásnál szokás szerint elkapott egy kiadós eső, de nem tartott túl sokáig, úgyhogy folytattuk a kirándulásunkat. Szép fa. Nagyon tetszett a négyágú fa! Kiváló rejtek a kővel! A doboz teteje törött, reméljük nem ázik be nagyon (igyekeztünk a legjobban visszacsomagolni), noha a bejegyzési napló külön tasakban jól bírja. A feredoben. Nagy oromomre telt belelogatni a labamat ezekbe az erdekes es ritka forrasokba, olyan bizsergeto erzes volt.
- Bod Péter Tanítóképző Kézdivásárhely 12,5 km-re. Az Ady Endre utca 20 szám alatt található.
- Erzsébet-kert Zalán 12,5 km-re. Erzsébet magyar királynéról kapta a nevét.
- Barokk kapu Zoltán Étfalvazoltán 12,6 km-re. Bodoktól délre az Olt bal partján található Étfalva. Hiányzó láda. Többször voltam Étfalván, de valahogy nem figyeltem erre a kapura. Kapu. Még régebbi bicikli túráimról ismerem ezt a helyet. Barokk. Kár, hogy az épületből nem maradt fenn semmi, de ez a kapu is nagyon szép.
- Torzó Bálványosfürdő 12,7 km-re.
- Református templom Zalán 12,8 km-re. A templomot 15-dik században gótikus stílusban átépítették, majd az 1802-es földrengést követően 1821 és 1825 között újjáépítették és bővítették. Én vagyok a megmondó ember. Kedves Levi, ez a kérdés nem tartozik a zaláni református templom weboldalához. Rejtekhelyek. Megtudja-e valaki mondani, miért nem jön elé az összes rejtekhely. Szilvások. Na, ebbe már nem sikerült bejutnom.
- Református templom Kézdivásárhely 12,8 km-re.
- Molnár Józsiás-park Kézdivásárhely 12,8 km-re. A Kézdivásárhely központjában található Molnár Józsiás-park, a város kiemelkedő személyiségéről, Molnár Józsiásról kapta a nevét. Hűlt helye. Hűlt helye a doboznak. Ez is meg lett. Miután a kisfiam kijátszotta magát a játszótéren, és miután megvártuk amig a bevásárlási útról hazatérő néni megpihent és elszívta cigarettáját azon a padon, megtaláltuk. A vasárnapi túrára innen indultunk. Itt volt a találkozó, természetesen azért, hogy tudjuk megkeresni ezt a ládát is.
- Angyaljárás Kézdivásárhelyen 12,9 km-re. Áldott karácsonyt! Célzás. Kedves ünnepi meglepetés volt. Jó volna egy állandó rejtés a Józsiás-parkba. Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. Szőke nő a saroktujában. Köszönjük Trekkingklub! Izgatottan kerestük a szőke nőt a saroktujában, és nagyon meglepődtünk a ''boncolás'' után! Köszönjük a meglepetés-angyalfiát, a játékot magát, a sok szép élményt, és nem utolsó sorban az önzetlen munkát.
- Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 12,9 km-re. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
- Kicsimama utca Kézdivásárhely 12,9 km-re. A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik.
- Vigadó Művelődési Ház Kézdivásárhely 12,9 km-re. Az impozáns épület homlokzatát az 1902-es, építési évszámos városi címer ékesíti.
- Sepsibesenyői tó 12,9 km-re. A 2 km hosszú tó északkeleti oldalán Maksa község, a délnyugati oldalán pedig Besenyő falu található. Véletlenül parkoltunk a doboz mellé. Ebédkészítés közben kerestük meg a ládát. Rendben. A nagy doboz a nagy üregben terpeszkedik. Tenyleg nagy doboz. Szep oszi seta alkalmaval meglett sikeresen.
- Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői 12,9 km-re. Az egyszerű kalibák és ideiglenes, lombokkal fedett szállások helyett báró Apor Gábor a torjai határrészen és gróf Mikes Benedek a sepsibükszádi oldalon deszkából és gerendákból épít vendégszállásokat, étkezdét. Csak egy csuprot találtam. Sajnos nem találtuk meg, mindenütt néztük ami esőtől védett lehet, csak egy csupor volt felakasztva egy szögre, továbbiakban nekem elképzelésem sincs hol lehet vagy lehetett a láda mert az is lehet, hogy eltűnt. Borvíz. Na, ez is megvan. Székely barnulás. Milyen jó! Bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését.
- Református templom Étfalva Étfalvazoltán 12,9 km-re. Étfalva református temploma 1802-ben épült feltehetően egy korábbi helyén. Zoltán és Étfalva temploma. Aznap csak a táblagépemet vittem magammal, és menetközben derült ki, hogy lemerült az aksija. Még minden rendben. Ha valaki még nem járt ennél a templomnál, mindenképp látogassa meg. Esőben. Elég nedves idő volt, szemerkélt az eső, de ha már ott voltunk nem hagytuk ki ezt a helyet.
- Városháza Kézdivásárhely 12,9 km-re. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
- Mária oltár Büdös-hegy 12,9 km-re. Érdemes bejárni alaposan a környéket, van érdekesség bőven. Üres zacskó. Sokszor voltunk a barlangnál, és a Mária-oltárhoz közelítve úgy tűnt ez rövidebb út a barlanghoz, mint a megszokott. Ahol meg nem jartam. Nagyon sokat jartam a barlanghoz fel, de meg ezen az uton nem. Szűz. Megtaláltam,elég sokat kellett várnom míg egyedül maradtam,de aztán tiszta lett a levegő.
- SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra 12,9 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 4-dik stáció - Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra. Esti csend és fülemüle. A munka hozott Kézdivásárhelyre, de azért nem hagyhattam ki egy kis keresést, persze csak este, munka után, amikor a fülemüle olyan szépen énekel. X. Állomás. Kicsit forgalmas volt a hely. Göcsörtös ölelés. Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? :-) Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz? Hát erre is jó ez a játék.
- Wertán-ház Kézdivásárhely 12,9 km-re. Az Állomás utca 24 szám alatt található.
- Szőcs Mátyás-ház Kézdivásárhely 12,9 km-re. A műemlék-épület az Állomás utca 16 szám alatt található.
- Millennium szálló Kézdivásárhely 12,9 km-re. 1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem.
- Nagy Jáfet-ház Kézdivásárhely 12,9 km-re. A műemléképületet a református egyháznak adományozták, jelenleg elhanyagolt állapotban van.
- Patikamúzeum Finta-ház Kézdivásárhely 12,9 km-re. A Finta-ház elődje egy körtornácos ház volt, amit 1835-ben építettek, majd 1972-ben lebontanak.
- Céhtörténeti Múzeum Kézdivásárhely 12,9 km-re. A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne.
- Baross Gábor vasminiszter Kézdivásárhely 12,9 km-re. A vasútügy fejlesztése terén elért eredményei miatt vasminiszternek nevezték, kora Széchenyi István közlekedéspolitikai eszméinek megvalósítóját tisztelte benne. Bódé. A bódé a helyén van, de a dobozt több percnyi kutakodás után sem került elő. Hazatérés. Zaboláról hazafele kerestük meg ezt a dobozt. Szombati körút. Oroszfaluból az állomásig hajtottuk a bringákat, majd miután mindet körbejártunk a láda is meglett.
- Városi kórház Pszichiátriai osztály Kézdivásárhely 13 km-re. Az egykori kézdivásárhelyi Öregek Otthona, ma a Városi Kórház Pszichiátriai osztálya, az Állomás utca 35 szám alatt található.
- Büdös-barlang Bálványosfürdő 13 km-re. Egy néhány méter mélységű üreg, amelyből belélegezve mérgező, de a bőrőn át felszívódva vérkeringést serkentő hatású gázkeverék áramlik ki. Ünnepeltünk. Családi ünnepnek kerestünk helyszínt: szabadban, szép helyen, geodoboz legyen a közelben, s nem utolsó sorban valami finomat is együnk. Mára az első. A leírásokból úgy gondoltam hámot és kötelet is kell vinnünk :) Nem a magassággal volt a bajunk, hanem hát elég sok fa nő a köveken, kövekből. A vihar elott. Jol esett a tura vegere egy kis maszkalas, a rejtek erdekesen ki van talalva gratulalok a rejtonek.
- Vallató-fürdő és mofetta 13,1 km-re. A Mikes fürdőkhöz a piros kereszttel jelzett ösvény visz, a volt tüdőszanatóriumtól. Pontos rejtés. Nem volt nehéz megtalálni, az 50 m az tényleg 5 0m nagyon pontos, kicsit feltűnő is volt. Pont és vessző. Kérlek, a pont és vessző után mindig hagyj egy szünetet. Moffeta. A mai nap utolsó doboza is megvan.
- Tarnóczy kastély romjai Kézdiszentlélek 13,2 km-re. Veszélyes megközelítés. A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
- Berecz asztala Kézdiszentlélek 13,3 km-re. Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal. A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt. Sokszor jártunk itt, s nem  sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége.
- Református templom Kézdimartonfalva 13,4 km-re. Az 1567. Van doboz vagy nincs doboz . A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is.
- Zsidó-temető Kézdivásárhely 13,4 km-re.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csókás-feredő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csernáton térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Családi kiruccanás - Mivel még nem jartunk arra fele, a mai szép napot annak környéknek szenteltük...
  • Baráti séta 2. - Ide már feljöttünk a terepjáróval...
  • Egy feltamadt furdo - Tobbszor is kerestem mar ezt a furdot, es nem is lattam semmit belole...
  • Üregi doboz a Csókás feredőnél - Meglett, és a  viszonylag új feredőt is megcsodáltuk, megszaglásztuk...

Sikerült eljutni Csernáton környékére? Tetszett a Csókás-feredő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.