 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A Hili-odú történetét Réthi Lajos írja le 1862-ben. Hili magyarpeterdi szolgalegény volt, 1860-ban, húsvét alkalmával a hegytetőről leereszkedett a dúsan zöldelő borsfenyő bokrokhoz. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Hili-odú - Via ferrata - Tordai-hasadék felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Az épület oldalból  Tuja  Szószék  Bejegyzés közben
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Hili-odú Via ferrata - Tordai-hasadék fotóalbumba!
Fedezzétek fel Via ferrata - Tordai-hasadék és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Hili-odú!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Magyarpeterd 2,3 km-re Már 1570-től erős unitárius egyházközség, természetesen a középkori templom birtokában. Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut. A reformáció során a katolikus lakosság az unitárius vallásnál állapodik meg. Csukás vizesés - Mészkő 3,2 km-re A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez. Ha autóval vagy biciklivel vágunk neki az útnak akkor legjobb ha Tordáról, Szentmihályon keresztül Mészkő fele megyünk. Kiépített forrás Magyarpeterd 3,5 km-re Nem tudom, hogy a tévedés címszóval a panzióra, vagy rám utalsz. A panzióban, ahol a szállásom volt ezt a forrást mondták, mint a Szent László forrás. Szent László kútját keresve, Tordatúr közelében, a Koppánd felől Magyarpeterdre vezető út felett egy kiépített forrást láttam. Unitárius templom Szind 3,6 km-re Hajóját újjáépítették, de a régiből átmentették félköríves kapuzatát. Temploma XIII-dik századbeli, román stílusú - félköríves diadalíve megmaradt az átalakítások és újítások után is, akárcsak a díszes ablakrózsa a félköríves apszison és egy köríves ablak. Kőcsorgó Koppánd 3,9 km-re A Kőcsorgó pataka, amelynek vizét a rómaiak vízvezetékkel terelték el, ma piciny szurdokon áthaladva egyesül a Rákos-patakkal. A közelben van a Vágottkő római kőfejtő. Szent László kútja Magyarpeterd 4,1 km-re Szent László kútja Magyarpeterd határában, az észak-erdélyi autópálya közvetlen közelében található. Mivel a kiépített forrást könnyű megtalálni, jó lenne ha aszerint tájolná be valaki a Szent László forrást. Régészeti lelőhely Koppánd 5 km-re Láttunk egy szép rókát, de sajnos olyan gyors volt, nem sikerült utolérjük :) A rejtek és a doboz is egy kis mászás után meglett. Kerestem, de nem találtam meg. Túri-hasadék vasalt ösvény Tordatúr 6 km-re Vasalt útvonalat adtak át 2018 szeptember 24-én, a Túri-hasadékban, ez az útvonal idáig csak nehezen volt járható, és nem lehetett megúszni lábmosás nélkül. A múltban többször is építettek a patak fölé hídakat és pallókat, de ezek nem bizonyultak tartósnak. Berkesi-szoros Torockói-hegység 6 km-re Megint kikarikáztam a Berkesi szorosba. 102 km kerékpározásból olyan 1-1,5 km igazi Adventure Range-el
ért fel. Valoszinüleg elveszett. Várfalva és Borrév között ömlik az Aranyosba a Berkes pataka, miután átfolyik egy szoroson, több vízesést képezve. Tordai sóbánya 7,8 km-re A tordai sóbánya a sóbányászat különleges épségben megmaradt tanúja, Torda egyik legnagyobb, maradandó élményt nyújtó turista látványossága. Cseles a segítő szöveg, de mégis egész pontos. Az unnepi szabadnapokat kihasznalva szerveztunk csaladi kirandulast Tordara, es megerte, mert valoban szep es impozans a tordai sobanya, most jartam eloszor. Miután az újtordai református templomnál sikertelenül próbáltam megközelíteni a rejteket. Ferences templom és kolostor Torda 8,1 km-re Ótordáról Újtordára a kolozsvári úton menet körülbelül félúton áll a szerény megjelenésű, nem túl nagy méretű ferences kolostor. Az együttes lényegében két épületből, a templomból és a szentélyhez derékszögben csatlakozó kolostori lakóépületből áll. Kisvasút alagút Borrév 8,1 km-re A Tordát Topánfalvával összekötő vasút már sok éve nem működik, és sajnos a síneket is részben ellopták, pedig használhatták volna turisták vonatoztatására, a mócok zárt világának bemutatására. Ezt a vasutat ismertem, meg amikor a diesel jart. A campeniinfo szerint újraindítják a "Mocănița"-t. Először az alagút Borrév felőli végén kerestem, de itt nem volt leomlott sziklakupac. Piaci nagytemplom Torda 8,2 km-re A tordai katolikus templom az ótordai plébánia területén épült, a főtér északi részén, eredeti stílusa alapján építési korát a XV-dik századra teszik. Miután egy részeg alak továbbállott, meglett a dobozka. Szerencsére az említett látogatok a jobb oldali támpillér tövét látogatják inkább, nekik ez előnyösebb. A tordai sóbánya után kerestük fel a templomot, sajnos zárva találtuk, csak az előcsarnokba lehetett bemenni, azonban innen is szép látvány volt, de a felidézett történelmi hangulat hamar elillant amint elindultam a dobozt keresni.
Természeti értékek - Kolozs megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Hili-odú adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Via ferrata - Tordai-hasadék térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kolozs megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Köszönöm a rejtést. Egy esős délután talátuk meg a csoporttársaimmal.
- Nalam mukodik. Ezt a helyet meg nem latogattam meg, de ez is sorra kerul majd.
- De azert az Eger feredonel csak nem kaptam meg a dobozkat. Azok az istenes fenyviszonyok megcsaltak, igencsak.
- Elozo alkalommal nem talaltam meg a dobozt, most sikerult. Egy kisse lehetne magasabbra helyezni, mert jegtombbe volt fagyva, a doboz belsejeben is volt jeg, de szerencsere a fuzetke nem nedvesedett meg, hasznalhato volt, es volt nalam muanyag tasak, amibe ujra csomagoljam.
- A hokicsarnok épületét nem nehéz megtalálni. De az előtte levő parkocskában, már ha ott van a doboz, tényleg a nappali keresés nem a legmegfelelőbb időpont.
- A doboz elrepedt, a kis notesz elég nedves volt. Betettem egy chips-es zacskóba, az volt kéznél, sajnos más nem.
- A Csudálókő-láda után ezt vadásztuk le UzBencével a Vargyas-szorosi találkozó alkalmából.
Sikerült eljutni Via ferrata - Tordai-hasadék környékére? Tetszett a Hili-odú? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|