Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kis-Nemere nyerge - Nemere-hegység - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kis-Nemere nyerge - Nemere-hegység turisztikai látnivalói

Kis-Nemere nyerge..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kis-Nemere nyerge Nemere-hegység fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Nemere-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kis-Nemere nyerge!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szaláncfürdő, 10,45 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kis-Nemere nyerge Nemere-hegység közelében?
- Kőgomba Kis-Nemere Kovászna megye 400 m-re. A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található.
- Magyar-Nemere-csúcs 740 m-re. A csúcson egy lapos sziklakilátó található, ahol tiszta időben szép kilátás tárul elénk.
- Nagy-Nemere-csúcs - Nemere-hegység 2,1 km-re.
- Szélkapu - Nemere-hegység 2,2 km-re.
- Nemere tavai - Nemere-hegység 2,7 km-re.
- Nagy-Sándor-csúcs Nemere-hegység 4,5 km-re. A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik.
- Dofteana-szurdok Doftána 4,8 km-re. A 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén. Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot.
- Vadles Veres-víz 7,2 km-re. A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk. Lesben. Megtaláltam a dobozt.
- Farok Orra alatti forrás Nemere-hegység 7,5 km-re. A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén.
- Naszály-vízesés 10,4 km-re. Mohás gyökerek. Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést, vissza, át a hídon és a sétányos oldalról is megközelítettük. Üdítő. Elsőnek találtuk meg ezt a gyönyörű, üdítő helyet.
- Tömlőhozó-ösvény Csutakos 10,9 km-re. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen. Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt, az ösvényjáró kocsival :-) kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig.
- Asztag-kő Esztelnek 11 km-re. 7 év . A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál. Beka az lehet, de doboz az nem. Mar reg kerulgettem ezt a kovet.
- Rakottyás-tető Nemere-hegység 11,7 km-re. Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva. Séta a Rakottyás tetőre. Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
- Úzmezei víztároló 12 km-re. A gát. A rejtekhelyről gyönyörű kilátás nyílik a gátra és a tó felső részére. Megáll a szusz. I
- Hajdúk vára Lemhény 12,2 km-re.
- Kotlott borvíz Kászonfeltíz 12,5 km-re. A tavaszi lomb alig-alig takarja a Répát-pataka bal oldalán fakadó forrást, melynek kotlóstojás szagára neve is utal. Megújult forrás. Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek.
- Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 13 km-re. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Volt, nincs. A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk. Ölében vagy tövében?. Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Kászon 1. A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg.
- Honvédsírok az Úz völgyében 13,1 km-re. Az I. Háborúk szele . Részt vettünk a megemlékezésen. A honvéd síroknál. Többször jártunk itt, mindkét oldalról, de most dobozt is kereshettünk.
- Kápolna az Úz völgyében 13,3 km-re. Kápolna. A temetőkertbeli megemlékezésből hazafelé útba ejtettük a kápolnát. Kápolna. Végre sikerült nyitva találni a kápolnát. Régi ígéret. Nagyon rég ígérjük magunknak, hogy eljövünk ide.
- Csángótelepi hágó Esztelnek 13,4 km-re. Nyoma sincs. A doboz rendben. Esztelneki meglepetes. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
- Almás vára Kézdialmás 13,6 km-re. Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Egy óra botladozás után. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár. Megtaláltuk!!!A doboz jó egészségnek örvend, a vársáncban szalamandrákkal találkoztunk, a medvének csak  a nyomát láttuk. Almás vára - Kézdialmás. Már két éve keressük ezt a ládát.
- A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 13,7 km-re. Felsőlemhényből indulva, a Fekete-ügy patak völgyében felfele gyönyörű erdőben sétálhatsz a patak mentén. Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
- Minimum Party Kászonaltíz 13,8 km-re. Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19. Kászon 2. Második állomásunk a táborhely volt. A művészi alkotókészség természetbe kihelyezett nyomai. Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely.
- Veresszéki borvíz 14,5 km-re. A múltban a Balásiak tulajdonában volt. A keritesen kivul van. Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Sotetedes korul jartunk ott. Az or megallitott, a fenykepzogepen morgolodott, de a doboz a keritesen kivul van, ott senkinek nincs beleszolasa. Mindket felnek igaza van. Mint rejto nyilatkoznam ,hogy mindket felnek igaza is van es nem is.
- Nagy-Lemhény-patak 14,7 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Átlagos patakmeder. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni. Utban az Almas vara fele. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat.
- Medve-barlang Sósmező 15,1 km-re.
- Csomortáni Péter vára 15,2 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ. Segédpontok. A segédpontokat le lehet tölteni a ládaoldalon, a jobb oldalon levő GPS koordináták lelöltése nevű dobozban található legalsó hivatkozásról. Nem talalom.... Nem latom a segedkoordinatakat sehol.
- Farkaspataki Büdös-víz 15,5 km-re. A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Legalább. A Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút.
- Saj havasa Csíki-havasok 15,9 km-re. A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
- Pásztor-kereszt Sósmező 16,1 km-re.
- Katalin-kápolna Kászonfeltíz 16,2 km-re. Keletkezéséről, építésének idejéről nem maradt fenn írásos emlék.
- Kalaszló vízesése 16,2 km-re. A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki. Zubogó Kalaszló. Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni. Szemettelep. Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. Itt így is, úgy is meg kell állni. Útban voltam hazafelé.
- Gyilkoskő 16,3 km-re. A Gyilkos-kő a Gyilkos-szorosban, Kovászna és Bákó megye határán található. Tenyleg gyilkosan szuszogtato. Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese es a SZNMnapjan alkalmam is nyilt ra:  Amig en lihegve kerestem a ,,gyilkoskovet''  addig a csapat egy resze nyugodtan kerodzott lent a parkoloban,  mig a masik fele egyszemelyben rohangalt lennebb a meredek hegyoldalban egy ujabb rejtes remenyeben. Tovább is van. Kiegészítettem a rejtekhely leírását. gyilkosko. Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út.
- Dofteana Arborétum Doftána 16,4 km-re. A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot.
- Tölgyes-vízesés 16,7 km-re.
- Lápos remetelak romjai Dormánfalva 17,1 km-re. Ami az épületből megmaradt, azt a Lápos falu templomához szállították.
- Balási kúria Kászonimpér 17,2 km-re. Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul. Kijavitva. "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
- Csodálatos bükkfa Tisztás dombja 17,5 km-re. Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
- Honvéd-kő 17,6 km-re.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 17,6 km-re. Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre.
- Katolikus templom Nagykászon 17,7 km-re. 1333-ban a pápai tizedjegyzék Kazun, Kasim néven említi. Főhajtva. Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon. Templom a dombtetőn. Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Ráérzésből. Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés.
- Ojtoz vára 17,8 km-re. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Ásatás. Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Határvár. A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz.
- Cece vára 17,8 km-re. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Datum. A helyes datum november 4. Időutazás. Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát. Időutazás volt. Valóban, csak nem előre, hanem vissza.
- Csomortán 18,4 km-re. Csomortán falu Kézdivásárhelytől 11 km-re északkeletre található, a Szent Mihály-hegy nyugati lábánál. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit.
- Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 18,5 km-re. Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Kalap alatt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
- Katolikus templom Esztelnek 18,7 km-re. Az esztelneki templom, melyet Szent Simon és Júdás tiszteletére szenteltek fel, eredetileg legkésőbb a pápai tizedjegyzék korában már állott. Télen nem olyan, mint nyáron. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam. Kerítés. A rejtekhely, az megvan, de a doboz nem került elő. A talpam a földig ér. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk.
- Kászonjakabfalvi panoráma 18,8 km-re. Erdőt kerülgetve, panorámát keresve. Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában.
- Veszes-patak völgye 19,3 km-re. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
- Maguricea-domb Dormánfalva 19,6 km-re. A Maguricea-domb Dormánfalva város felett emelkedik, az Úz-Csobányos vízválasztón, az Úznak a Tatrosba történő befolyása közelében.
- Szetye vára Kászonújfalu 19,6 km-re. Kászonújfalu és Kászonaltíz közötti úttól északkeletre a Nagy-Szetye patak mentén találjuk Szetye várát. Ujrarejtes. Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda. variaciok.... Ketfele variacio,  es majdnem ugyanaz a lenyeg. Szetye vararol.... Hamarosn megnezem! Koszi az eszrevetelt.
- Fáraó-szikla Kománfalva 19,7 km-re. Fáraó-szikla - Kománfalva. Fáraó két emberfejjel. Érdemes leereszkedni a patak medrébe is, ahol szintén látványos kőzetrétegek láthatóak, melyek hasonlóak az út mentén levőkhöz.
- Szalánc-erdő kőtornyai 19,9 km-re. A vízesések őrkövei . Közös túránkon, Trekkingklub és a férjem, a jobboldali ágon felmentek a vízeséseket megcsodálva.
- Szent Mihály-templom Lemhény 19,9 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam.
- Hódtanya a halastóban Lemhény 19,9 km-re. A kis patak medrén 3-4 kisebb gátacska van, a víztükör hosszan nyúlik el. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.
- Velnica kőbánya vízesései 19,9 km-re. Aknavásár és Ciresoaia települések között, a Velnica kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, tapasztalt, jól felszerelt, és vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. Vízesés rengeteg. A játékvezető egy igazi vízesés rengetegbe kalauzolt el bennünket.
- Kislépcső-vízesés Kománfalva 20 km-re. A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. A nehezebb megközelítés. Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni.
- Felfüggesztett kőkocka Szalánc-erdő 20,2 km-re.
- Tanyavilág Csobános 20,3 km-re. Csobános Hargita és Bákó megye határán kettészakított falu.
- Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 20,4 km-re. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu. Zárt templomok látogatása. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Szép ép templom. Kár, hogy zárva volt.
- Csinódi bükkfák 20,4 km-re. Csinód Csíkszentmárton közelében, az Uz patak völgyében fekvő, eldugott kis csángó település, ahol 2015-ben rönkkápolna épült. Egyedül jöttem, egyedül mentem. Régóta tervezem, de nem sikerült még Csinódba eljutni. Nem találtuk meg. Mindhárom bükkfa környékét megnéztük, de nem volt sehol. Rejtekhely, rejtek, és az első pont. E játszótéren használatos fogalmazás szerint a rejtekhely a látnivaló, a felkeresendő (rejtett) hely.
- Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva 20,6 km-re. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. A békés szörnyeteg. A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez.
- Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 20,6 km-re.   Attila halála után a hegyek között oltalmat kereső Tolcson és Buta nevű vitézek beleszerettek Katrosa lányába. A pusztában. A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni. Néhány pontosítás. Az általatok megtalált, a határvadászok emlékére felállított kereszt, ahol a geodobozt is rejtettétek, látszik a főútról is. Szetvagott bunker. H
- Nagy kőüst Sólyomkő Gorzafalva 20,6 km-re. Ez a hely része lehet egy Sólyomkő-körtúrának, a következő útvonalon: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. Kőüst. A kilátótól az ösvényen továbbhaladva megcsodáltuk a Kalapos-követ, majd rábukkantunk a "kényelmesen belakható" nagy-kőüstre.
- Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva 20,6 km-re. A nagy kőüstöt keresve bukkantam rá erre az agy kinézetelű sziklára, melynek oldalában egy kis fél-kőüst található. Öcsike. Nemcsak a nagy, hanem a kis kőüst is előkerült némi mászás után.
- Cseppköves bunker Kászon-völgye 20,6 km-re. A Kászon- és a Bellő-patak közötti hegygerincen húzódik az Árpád-vonal erődrendszerének a kászoni szakasza, melyet a 24/2 székely határvadász század háromszéki katonái védtek. Csak a geodoboz volt otthon. Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem. Bunker 1. Bár ott volt az ösvény mellett, ezt találtuk meg utoljára s teljesen véletlenül. Vizes túra III. Egyre jobban esett az eső, de nem akartuk kihagyni a rejtekhelyet, és különben is már elég vizesek voltunk.
- Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva 20,7 km-re. A Sólyomkő-tetőről nyugat felé beereszkedve az oldalon, egy érdekes kőerődítményre bukkantam. Kővár. A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk.
- Angustia római kasztrum Bereck 20,7 km-re. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
- Második világháborús bunker Katrosa határában 20,7 km-re. Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Bunker 2. Na, ezt is megtaláltuk. Vizes túra II. Tovább sétáltunk a csepergő eső ellenére, és eljutottunk ehhez a rejtekhez is. Törött tábla. A tábla sajnos 2 darabban van.
- Bunker maradvány 2 Bellő-tető 20,7 km-re. Bunker maradvány 2 - Bellő-tető.
- Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva 20,8 km-re. A szikla kalap formája alulról csodálható meg. A kalap tetején. A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik.
- Sólyomkő-tető Gorzafalva 20,8 km-re. Bár a kis tetőről nem a legjobb a kilátás, a környéken érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel, ezért érdemes ide kikapaszkodni. Végre a csúcs. Újabb mászás után túránk legmagasabb pontjára értünk.
- Venetúrné vára Bereck 20,9 km-re. Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. Venetúrné átváltozása. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Római castrum. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. A berecki Venetúrné vára. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai.
- Parancsnoki bunker Kászon-völgye 20,9 km-re. A határvadászok ösvényén, a Bellő-patak baloldali, Töltés és Czikólova gerincén felfelé egy újabb bunkermaradványt találunk, melyre rovásírásos emléktáblát rögzítettek. Bunker 3. Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül. Vizes túra I. Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon. Tágas bunker. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban.
- Sólyomkő-kilátó Gorzafalva 21 km-re. A helyet a helybéliek Sólyomkő néven ismerik. Kőszínpad. Különleges kőalakzatokkal tűzdelt körutat köszönhetünk a játékvezetőnek.
- Csinód 21,3 km-re. Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte.
- Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 21,3 km-re. Bereck után az Ojtoz-tető felé menet, az országút 77 és 78-as kilométerkövei között, bal oldalon egy obeliszk emelkedik. Királynő. A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot. Böske. Gyönyörű volt a lemenő nap. Sziszi. Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett.
- Bunker maradvány 1 Bellő-tető 21,4 km-re. Bunker maradvány 1 - Bellő-tető.
- Kászonújfalu temetője 21,4 km-re. Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Mi sem találtuk. Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Csak én nem találom, vagy eltűnt?. A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Csend és nyugalom. Ide is kitértünk hazafele.
- Leány-vár Bereck 21,5 km-re. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Leány csak volt. Megtaláltuk a geodobozt.
- Farkasvár Bereck 21,5 km-re. Keresunk egy dombszeru kiemelkedest. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. Kinn a bárány. Meglett.
- Kósna-csúcs Nemere dombvidék 21,5 km-re. Nemcsak a csúcs, hanem annak vállai is, tehát a Kósna-domb is, heves harcok színtere volt az első világháborúban. Kilátás nélkül, de lövészárkokkal. A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé.
- SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 21,5 km-re. Vashíd. Megvan ez is. igen, már én is ott tartottam..... helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Berecki mágnes. Megtaláltuk.
- Katolikus templom Bereck 21,6 km-re. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson. Bereck főtere. K
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 22 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel.
- Katonai emlékmű Kósna-domb Aknavásár 22 km-re. A harcászati térképeken 789-es szintnek is nevezték. Szitás faluból indulva közelítettem meg a helyet. Aknavásártól készültem nekiindulni a Kósa-domb felé, a piros kereszt jelzésen.
- Sziklavilág Tiszest 22,1 km-re. Egy sziklacsoport alkotja, mely a Tiszest-patak forrásvidékén helyezkedik el.
- Milleniumi kereszt Polyán 22,3 km-re. Perkőről Kiskászon felett, Polyán felé sétálva, sokszor láttunk itt őzeket, játszadozó mókuskölyköket, kökörcsint. Venul az ember. Ez igy van, venul az ember. A dobozt újrarejtettük. A dobozt újrarejtettük. Karácsony táján rejtettük. Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában.
- Dák erőd Titelca-domb Aknavásár 22,3 km-re.
- Katonai bunkerek Keresztes hegyese 22,4 km-re. Az első világháború alkalmával számos katonai létesítményt hoztak létre a tetején.
- Vályúknál Aknavásár 22,4 km-re.
- Katolikus templom Polyán 22,5 km-re. Villámgyors megtalálás. Hát, ezt én sem gondoltam volna, hogy ennyire gyors és könnyű lesz. Villám. A helyén van, és pont nem járt arra senki. Villám. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről.
- Régi sóaknák Aknavásár 22,5 km-re. Mivel a sóréteg viszonylag kis mélységben van, az elején egyszerűen csak gödröket ástak, ezek később lefelé szélesedni kezdtek, és harangformát vettek fel. Meglepetés a rejtekben. A Kósna-dombi kirándulás után, már csak nagyon kevés időm maradt a sötétedésig.

Kis-Nemere nyerge Nemere-hegység románul - in limba romana: Saua Nemirei


Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kis-Nemere nyerge adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nemere-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Nemere-hegység környékére? Tetszett a Kis-Nemere nyerge? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bákó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.