Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Katolikus templom - Nyikómalomfalva - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Katolikus templom - Nyikómalomfalva turisztikai látnivalói

Nyikómalomfalva közepes nagyságu település az egykori Udvarhely vármegye területén, a Fehér-Nyikó völgyében található. Egyetlen település a Nyikó mentén, amely az idők folyamán felvette a rajta átfolyó patak nevét, így lett Nyikómalomfalva...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Katolikus templom - Nyikómalomfalva képtárból:

Templom
Templom
Emlékmű
Emlékmű
Jézus szobor
Jézus szobor
Pad
Pad
Jézus a kereszten
Jézus a kereszten

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Katolikus templom Nyikómalomfalva fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Nyikómalomfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Katolikus templom!

A legközelebbi település Nyikómalomfalva, 0,44 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Fehér-Nyikó vidéke A Nyikó-mente népe, a székelynők legszebbjei. Bogárfalva. Szent-Lélek régi temploma, harangjai. A Gordon sziklaüregei. Péterfalva fekhelye. Farkaslaka. Szent-Mihály, római feliratok. Gada-patak, völgye, Ketsed, Ketsed-Kisfalud, Dömöslaka, Pálfalva. Szalompataka, két Benczéd. Várhegy, Firtos család, Demeterfalva, Kobádfalva, Mihály János emléke. Konyha- és Bodolapatak. Tartsafalva, régi temploma, harangja. Csehétfalva, régi harangja. Nagy- és Kis-Kadács. A Nyikó-melléki székely lakodalom.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Katolikus templom Nyikómalomfalva közelében?
- Tamási Áron sírja - Farkaslaka 2,3 km-re. A szomszédos Szentlélektől több mint száz éve vált el, jelenleg nyolc falu községközpontja. Geodobozt nem találtuk. A sírnál szokás szerint sok turista. Ravatalozó. A rejteket megtaláltam, a geodobozt viszont nem. Ábel a ravatalozóban :). Igaz, hogy nem az első alkalommal kerestük, de most biztosra mentünk.
- Tau - a ferences kereszt 2,3 km-re. Az írásbeliség kialakulásával a személyt, illetve nevét helyettesítő írásjel lett. Puhányok. Csak szólok, hogy erre jártam, s kíváncsi voltam tényleg eltűnt-e a kis Tau kereszt. Kereszt helyett csak pálinka. Ha már a szomszédban jártam, gondoltam, hogy szétnézek itt is. Ezt nem nézhetem tovább ;-). Figyelem a hely SZABAD PRÉDA !Elárulok valamit: még nem kaptam ennyi szívderítő bejegyzést egy ilyen gyenge geotojásra (bár nincs más geotojásom az is igaz)!Egy szó mint száz én is úgy érzem, ez a rejtés kilóg a rejtéseim sorából (aki ismeri azt a néhány ládát amit én rejtettem az meg is csodálkozhatott, hogy hova lett a találékonyság belőle).
- Református templom - Kecsedkisfalud 2,5 km-re. A múlt századtól két falu, Kecsed és Kisfalud, egy község Kecsedkisfalud néven.
- Anyósmentes övezet Csere-negyed Farkaslaka 2,9 km-re. Az elmúlt két évben kiépítették itt az ivóvíz- és szennyvízrendszert, nemrég pedig térkővel borították a negyed utcáit.
- Orbán család temetkezési helye Székelylengyelfalva 3,4 km-re. Érdekes módon Orbán Balázs szülőfalujáról igen keveset írt. A természet ajándéka. Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel, Székelylengyelfalva főúthoz való közelsége miatt mégsem hagytam ki ezt a rejtést.
- Katolikus templom Székelylengyelfalva 3,6 km-re. Ugyanezen forrás szerint 1629-ben a templom boltozatát deszkamennyezettel váltják fel, mely deszkamennyezetről megörökített felirat tanúskodik: Hoc opus factum in anno 1629, tempore Gabrielis Bethlen. Időjárás előrejelzés. Minden lengyelfalvi ember tudja.
- Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva 3,7 km-re. A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található.
- Ferde torony Sükő 3,9 km-re. A Gátpataka mentén annyi és oly nagy egerfaberek van, hogy egy padlatkoczka-gyárnak évtizedekre nyujthatnak bő anyagot. Felújított torony és rejtek. Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót.
- Síugrósánc Székelylengyelfalva 4,4 km-re. Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
- Református templom Kecset 4,4 km-re. Az 1567.
- Vörös oldal Székelylengyelfalva 4,6 km-re. Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
- Mária-szobor Farkaslaka 4,8 km-re. A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll. A kilátótól oda-vissza félóra. A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog.
- Szejkefürdői Borvízmúzeum és Mofetta 4,8 km-re. A megyei út egyik felén a Borvízmúzeum kiállítása látogatható május 1 és szeptember 30 között. Szejke a borvizek Homoródja . Későn érkeztünk és megkóstoltuk a "kőolajat". Eddig nem jó helyen kerestem. Csak egy gyors megállás volt és már meg is volt a doboz. Udvarhely határában. Érdekes rejtés, ahogy leparkoltam a bringát és kezdtem nézelődni, hogy merre keressem a dobozt, kiderült, hogy éppen az orom előtt van, csaknem rajta állok.
- Kannásné fájának maradványa Székelyudvarhely 4,8 km-re. Székelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett. Restaurálták Kannásné fáját. Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk.
- Gordon-hegy Farkaslaka 5,2 km-re. Aki Székelyudvarhelyről Farkaslaka irányába utazik, feljut a Baknya-tetőre, ahol egy nagy kereszt arra figyelmeztet, hogy itt érdemes megállni és körülnézni. Sötétben a meredek hegyoldalon. A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. Elég érdekes szobor, szép kilátással. Építése után majdnem 10 évvel jutottunk oda, hogy meglátogattuk ezt a kilátót. Jézus. Parajd felé menet felléptem a szoborhoz.
- Szejkefürdő 5,2 km-re. Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. Más geojátszótér rejtése. Van tudomásunk róla, hogy geodoboz van itt, ezen a helyen. Székely kapuk. Egyenként, egyedi és eredeti darabok. Faragott örökség. Átugrottunk a hegyen, megnézni milyen az ahol nincs hó! A napsütésben addig sétálgattunk a kapuk alatt, míg csontjainkat is átmelegítette.
- Orbán Balázs sírja és emlékműve Szejkefürdő 5,3 km-re. Végrendelete szerint az egykori birtokon, Szejkefürdőn temették el. Új helyre került a doboz. Új helyet kerestünk a geodoboznak, de sajnos megzavartak és el kellett hoznunk dobozt. Rejtek-illemhely. Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt.
- Rez-tetői kilátó Sükő 5,5 km-re. Ide építettek kilátót 2006- ban a sükői közbirtokosság, a helyi vállalkozók, a felsőboldogfalvi önkormányzat, illetve Sándor József közbenjárásával. Lehettem volna első megtaláló, de csak második rejtő lettem. Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok.
- Székely Kálvária 5,6 km-re. A hagyományos 14 stációt a domborművek alatt római számok, és egy-egy szó jelzi, amit rovásbetűkkel is felvésett az alkotó: Ítélet, Megterhelve, Megbotlás, Találkozás, Segítség, Együttérzés, Felbukva, Vigasztalás, Összeomlás, Megfosztás, Megfeszítés, Elhagyatva, Gyászban, Sírban. Mindig jön egy új tavasz . Mindenkinek figyelmébe ajánlom, aki még nem járta végig! Méhek sehol, de jó volt a bringát elővenni. Történelem óra. "A székely történelembe belemélyedve végigjártuk a Székely Kálvária útját. Vadméhek nélkül. Gps nélkül valószínűleg nem találtam volna meg.
- Református templom Farcád 5,9 km-re. 1333-ban jelentkezik a pápai tizedjegyzékben Vorkad, illetve Farchad néven.
- Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája 6,5 km-re. Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van. Az élő és a már nem élő tölgyfa. Ennél a rejtekhelynél Kannásné fája csak segédpontként volt feltüntetve. Beleesett. A geodoboz sajnos megtalálta az utat a nagyobb üreg fele. Végre. Nem tudtam az öreg tölgy létezéséről.
- Dobó és Vágás 6,6 km-re. A Cigány-patak völgyében, ahol Dobó Vágással összeér, ott fekszik a két falu temploma.
- Szapulj Kati iszapvulkán Székelyudvarhely 6,7 km-re. A Szapulj Kati elnevezésű iszapvulkán Székelyudvarhely északnyugati határában, a szombatfalvi részben, a Farcád felé vezető út és a Fehér-patak közötti Fehérvíz düllőn található, Simó János csűre mögött.
- Tibód tölgyfája 7,2 km-re. Lakói katolikusok, templomuk nincs, Székelyszenttamásra járnak templomba.
- A vágási tölgyek Vágás 7,2 km-re. Most Vágás az anyamegye, régen megfordítva Dobó volt, mert a pápai dézsmák regestrumának 1332-ik s a köv.
- Fekete-tó fürdő Székelyudvarhely 7,6 km-re. Ez volt a város első olyan helye, ahol sportolni lehetett. A pontos hely. Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte.
- Oroszhegyi kilátó 7,7 km-re. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében. Új kilátó. Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása. Épül az új kilátó. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Egy másik játszótér rejtését találtad meg. Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője.
- Sütő András szobra Székelyudvarhely 7,8 km-re. Sütő András szobra - Székelyudvarhely.
- Fahíd a Nagy-Küküllő felett Székelyudvarhely 7,8 km-re. A fahíd része a Malom utcának, Székelyudvarhely északnyugati részét köti össze a délkeleti felével. Gerendák közt. Azért nem gondoltam, hogy majdnem délben ilyen kevesen vannak a hídon. Kacsák a vízen. Egy kicsit várni kellett, ameddig néhány arrajáró tovább megy, addig az úszkáló kacsákat néztük.
- Gróf Széchenyi István mellszobra Székelyudvarhely 7,8 km-re. Gróf Széchenyi István mellszobra, Székelyudvarhely.
- Mezítlábas park Székelyudvarhely 7,8 km-re. Elfáradtál a hintán vagy a csúszdán? Sétálj mezítláb! Cipő nélkül? Igen, mert érdekes és egészséges. Gyerekek. Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén. Mezítláb lépett le a doboz. A parkot csak a kerítésen kívülről néztük meg, és nem valószínű, hogy kipróbáltuk volna.
- Tomcsa Sándor mellszobra Székelyudvarhely 7,9 km-re. Tomcsa Sándor mellszobra, Székelyudvarhely.
- Elek apó kútja Székelyudvarhely 7,9 km-re. Elek apó kútja egy többtonnás sziklatömbből készített alkotás, melyet a Szeltersz völgyéből szállítottak Székelyudvarhely központi parkjába. Szikla. Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom. Elek apó gyíkja. Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe.
- Itt es jobb mint Csíkban sírkő Székelyudvarhely 7,9 km-re. Állítólag élt tehát valaki, a 19-dik században, aki úgy gondolta, hogy Udvarhelyen még a föld alatt, a sírban is jobb, mint Csíkban élni. Sírkő. Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van. Ma már lehet, hogy Csíkban. Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. Hol is jobb?. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló.
- Napozó nő Székelyudvarhely 7,9 km-re. Napozó nő szobor, Székelyudvarhely.
- Szekelyudvarhelyi Varosi Park 7,9 km-re. Színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is. Kissé rég volt. Egy jó kicsit megfogott, végig a rejtek közelségében kerestük, de sehogy sem esett le. Színek és számok. A helyszínre érve eltartott míg rájöttem, hogy mit jelentenek a színek. Szep varosi park. Mar 2012-ben megtaláltuk.
- Oroszhegy 8 km-re. Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
- Bocskai István emlékmű Székelyudvarhely 8 km-re. Bocskai István emlékmű, Székelyudvarhely.
- Budvár Székelyudvarhely 8,1 km-re. Szemben vele a magasabb Csicser.
- Kalonda-tető 8,1 km-re. Egyúttal a Kis-és Nagy-Küküllő vizválasztója. Odú. Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is. Nárciszmezők. A nárciszokat nem itt, hanem az út másik oldalán, a szénégetőkön túl kell keresni. Most nincs nárcisz. Megtaláltuk az elásott dobozt.
- Ferences templom és kolostor Székelyudvarhely 8,1 km-re. A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található.
- Üldözöttek áldozatok emlékműve Székelyudvarhely 8,1 km-re. A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található. Zárva. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van.
- Székelytámadt vár Székelyudvarhely 8,1 km-re. Az egykori udvarházból, a domokosrendi kolostorból, illetve a négysaroktornyos erődítményből mára csak a Csonkavár maradt meg. Harangkiállítás és Mini Erdély Park. Bár napsütéses vasárnap délután volt, a Székelytámadt vár területén nem voltak látogatók. Harangkiállitás. Székelyudvarhelyi látogatásom alkalmával kerestem meg a várat. Az egri vár másolata Gárdonyban. Megnéztem a videót.
- Budvár-sósfürdő Székelyudvarhely 8,1 km-re. Székelyudvarhely Budvár negyedében, a Nagy-Küküllő partján, létezett egy egykor igen kedvelt gyógyfürdő, mely 1944-ig működött. Csűr a medence helyén. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére.
- Vass kalapos ház Székelyudvarhely 8,1 km-re. Sajnos a gyerekek eladták, most a Demokrácia központ működik benne.
- Szénégetők Kalonda-tető 8,2 km-re. Farkaslaka határában, a Kalonda-tetőn még sokan foglalkoznak faszénégetéssel. Ellenőrzés. A sok esős nap után örültünk a napsütésnek. Füstölgés. Nárcisznézőbe indultunk a zuhogó eső ellenére. Szénégetők. A főútról közelitettük meg, miután Fenyőkútról a mezei úton nem tudtunk autóval idáig leereszkedni.
- Haberstumpf-villa 8,2 km-re. A Haberstumpf-villa Székelyudvarhely egyik régi szép épülete, jelenleg, restaurálás után, macute;zeum. Kissé rég volt. Egy kis hezitálás után, hogy vajon hol kezdjem, a rejtek mellett döntöttem, így hamar meglett a doboz (pet előforma) :D. Marad a remény. Sajnos, az a helyzet, hogy rengeteg érték maradt ránk, az épített örökségre gondolok, amit nem tudunk megőrízni, megbecsülni. Kosz a visszajelzest. Nemsokara javitom, kivulrol fogom leszigetelni valahogy.
- Székelyudvarhelyi városmag tapintható dombormű 8,2 km-re. A letapogatható bronz dombormű kőtalapzaton áll.
- Katolikus templom Székelypálfalva 8,3 km-re. A Farkaslakáról Korondra vezető útról, a Kalonda aljában balra útelágazás vezet Énlaka felé. Befalazva. Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. Rejtés. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá.
- Református templom Székelyudvarhely 8,3 km-re. Épült 1781-ben.
- Vasszékely 8,3 km-re. A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó. Megtalaltam. Üdvözletem! Megtaláltam az emlékmüvet. Munkálatok. A Kánikulában. Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost.
- A tudás kútja Székelyudvarhely 8,4 km-re. A Modern Üzleti Tudományok Főiskolája fennállásának tizedik évfordulóján rendezett emlékünnepség keretében leplezték le a Kubanek László képzőművész által tervezett emlékművet.
- Rez-tető Kadicsfalva 8,4 km-re. Mindenképpen ajánlom a kadicsfalvi templom mellett elvezető úton indulni, amely a Bagjospataka nevezetű erdőn vezet keresztül.
- Márton Áron tér Székelyudvarhely 8,4 km-re. Valamikor itt volt a fapiac, gabonapiac, itt állították fel a mesteremberek a sátraikat. Lépcsők. Szép rendezett a tér. Kissé rég volt. Ez a doboz elég hamar a kezem ügyébe került, csak jött egy nénike, s így meg kellett várni míg odébb áll. Kő alatt. Mivel kövek alatt kell keresni, nem szükséges túl sok időt szánni a keresésre, ugyanis csak két szóba jöhető követ találtam.
- Szent István király templom Székelyszentkirály 8,4 km-re. A Bosnyák-patak völgyét követve, Tibódtól három kilométerre találjuk Székelyszentkirályt.
- Csillagvizsgáló Székelyudvarhely 8,5 km-re. Csillagászat iránt érdeklődő civilek kezdeményezésére, helyi vállalkozások és a város közreműködésével épült 1989 és 1991 között.
- Rákóczi utca feletti fenyves Székelyudvarhely 9,3 km-re. Az erdőcsík a Jézus Szíve-kápolna szomszédságánál kezdődik, keresztezi az Éltetőkút utcát, és a Rákóczi és Kuvar utcák kereszteződésénél levő körforgalomnál ér véget.
- Udvarhely körüli túraösvény 9,4 km-re. A fehér alapon narancssárga U betűvel, benne narancssárga ponttal jelzett túraösvény nagyvonalakban követi a város határának vonalát.
- Kopjafás építmények Székelyudvarhely 9,4 km-re. A városnévtáblán kivül két kopjafás építmény is található itt.
- Jézus-kápolna Székelyudvarhely 9,4 km-re. Ez Székelyudvarhely legrégibb, épségben megmaradt műemlék épülete. Kerek templomok és körkápolnák. Épp én is írni akartam a náznánfalvi római katolikus kápolnáról, de BabBerci megelőzött. Ritka körtemplom. Erdély egyetlen körtemplomaiból Náznánfalván is van egy, ma jártam ott. Kápolna. Kár, hogy nem tudtam belülről is megnézni, mert már Erdély másik kettő körtemplomába sikerült bemennem, a kézdiszentlélekibe, meg az algyógyiba.
- Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Székelyudvarhely 9,4 km-re. Székelyudvarhelyen, a Jézus szíve-kápolna közvetlen szomszédságában gyógyhatású sós források törtek fel.
- Rák-tava Nagygalambfalva 9,6 km-re. Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott. Száraz ősz. A tó teljesen kiszáradtnak tűnik, vízfelület egyáltalán nem látszik, azért a kilátás szép. Köszönöm az új dobozt. Majdnem megvicceltél. Új doboz. Átléptem a dobozt, vagyis a hűlt helyét.
- Egykori erődítmény Vártető Nagygalambfalva 9,9 km-re. Nagygalambfalvától három km-re délkeletre, a Vágás-patak völgye felett található a Vártető.
- Bikafalva 10,1 km-re. 1477-ben Bykafalvaként jelentkezik, míg az 1567-dik évi regestrum Bijkafalva néven 16 kapuval jegyzi.
- Firtosi kilátó Szeles-domb 10,6 km-re. A firtosi kilátó 2006 nyarán készült, a hetedik Székelyföldi kaláka alkalmával.
- Itatóvályú Üknyéd 10,7 km-re. A Bosnyák-patak völgyfőjében meghúzódó Üknyéd ma már bokortanya képét nyújtja. Üknyéd látnivalói és a rejtekhely neve. Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van. Itatóvályú. Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén.
- Állattemető Székelyudvarhely 10,7 km-re. A székelyudvarhelyi kisállat-temető a Szentimre utcán indulva közelíthető meg, a várostól délkelet irányba, a katonai egységen túl, az erdei focipálya előtt. Újkeletű hely. Az állattemető teljesen újkeletű, most 10-15 éve kezdték az erdőben eltemetni a kedvenceiket az emberek.
- Szencsedi nárciszmezők 10,7 km-re. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Hervadó nárciszok. Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat. A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. Még nem nyilnak a nárciszok. Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak.
- Likas-kő Korond 10,7 km-re. A Székelyudvarhely - Szováta útvonal mellett, Székelyudvarhely felől jövet, jobbról, Korondon felül 3 km-re van a Likaskő. Mindkét doboz megvan. Megtaláltam a geodobozt is, a Déliáét is. Kőlik. E rejtekhely mellett többször is elmentem, tavaly még meg is álltam, csak hazaérésem után gondoltam arra, hátha van doboz is itt. Ezennel meglett a második likas kő is. Tegnap este, útban Vásárhely felé, a szürkület utolsó perceit kihasználva (mielőtt totálisan besötétedett volna) tettünk egy rövid kitérőt az országútról a ládához.
- Kerekerdői focipálya Székelyudvarhely 10,8 km-re. Székelyudvarhelytől délkeletre létezik egy kedvelt kirándulóhely, amit Kerekerdő néven ismernek.
- Küküllőkeményfalva 10,8 km-re. 1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
- Péter-hegyese Firtos 11 km-re. A hagyományok szerint a Péter-hegyesén állott egy Szent Péternek szentelt és népes búcsúkkal látogatott kápolna.
- Kőkép Verőfény-tető Székelyudvarhely 11,1 km-re. A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja.
- Református templom Nagygalambfalva 11,1 km-re. A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát.
- Református templom Bögöz 11,1 km-re. A település eredetét a XI-XII század fordulójára teszik, mert ebből a korból származó, félig földbe ásott lakások nyomait tárták fel.
- Bánatos királylány kútja Nagygalambfalva 11,4 km-re. Lélegzetvisszafojtva hallgattuk a mesét, s a szomorú éneket, amit az asszony olyan gyönyörűen énekelt, hogy még a felnőttek is megkönnyezték.
- Várféle őrtorony Nagygalambfalva 11,5 km-re. Ezért csak amolyan vár féle.
- Székely Nagygyűlés Agyagfalva 11,6 km-re. Vagyis az agyagfalvi népgyűlés kimondta és megerősítette a népszabadságot, a székely nemzet jogait biztosító kiváltságokat, a nemzeti szuverenitást, ahol ítélkeztek a hazaárulók és pártütők felett, itt mondatott ki a néphatalom, mely szerint csakis az egész székely nemzet beleegyezésével kaphat kegyelmet az, ki hazaárulónak kiáltatik. Székelyek. Ez sem került elé, pedig a szulákot jól letapostam a lépcső mellett. Udvarhelyi túra. Hazafelé Udvarhelyröl benéztem megint az agyagfalvi emlékmühöz. Hazafelé. Betértem az emlékműhöz, hogy megkeressem a dobozt.
- Fenyédi láz 11,7 km-re. A fenyédi láz tetején. Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától kb.
- Korondi kilátó 11,7 km-re.
- Unitárius templom Énlaka 11,7 km-re. Énlaka a Nagy- és Kis-Küküllő vizválasztójának gerincére és ez alá települt. Göcsörtös fa. Igazán szép ez a félreeső hely. 4 ember. 4 emberkére volt szükség, hogy körbe öleljük a nagy zádokfát. Mondák és regék földje. A Firtos várától ereszkedtünk le torony iránt a csodálatos kis faluba, amelyik nem hiába a világörökség része.
- Urusos-kút Oroszhegy 11,8 km-re. Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
- Árvátfalva 11,8 km-re.
- Szent László-kápolna Oroszhegy 11,8 km-re. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
- Firtos kútja 11,8 km-re. Firtos kútja.
- Református templom Agyagfalva 11,9 km-re. 1579-ből ismeretesek az egyházközség jegyzőkönyvi feljegyzései és határozatai, amelyeket 1628-ban Galgótzi István esperességében megerősítenek.
- Katolikus templom Zetelaka 11,9 km-re. A római katolikus templom előtt áll az emlékkereszt, rajta felirat: Pro memoria hic aedificatarum ecclaesiarum 1092-1914. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem. A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Álca alatt. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Köszönöm a helyezést. Aznap kimondottan olyan napom volt, még két ládát kerestem fel, a szencsedi narciszmezőt és a fenyőkuti tavat, mind a kettő szűz volt.
- Firtos vára 12 km-re. Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára. Kerestem. . Legendák nyomán. Firtosváralja felől mentünk fel, a Firtos lova fölött csodálatos erdőben, őzek társaságában. Mélyre besűlyedt geodoboz. Sikeresen megtaláltuk a dobozt, de nagyon mélyen volt a tuskóban.
- Nárciszrét Oroszhegy 12 km-re. A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt.
- A Fehéres-patak vízesései 12 km-re. A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak. Viz nelkul. Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A patakmeder teljesen kiszaradt, nemhogy vizeses, de meg viz sincs. Nem láttam csodát ez alkalommal sem. A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében.
- Erzsébet kútja 12,1 km-re. Ez egy hűs vizű forrás, ahova a környékbeliek előszeretettel járnak ki korsókat és pillepalackokat friss vízzel megtölteni. tiszta forrás. A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni. csuszos. Ezt a "dobozt" is könnyen megtalaltuk Babbercivel eggyütt,, habar eleg csuszos Volt az ut odaig. Hangyák birodalma. Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja.
- Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 12,3 km-re. A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el. A kivágott fa új életre kelt és védi a dobozt. A rejtekül szolgáló kivágott fa csutakja nem hagyja magát. Gumicsizmával. A bicikliút a kis tó mellett vezet Fenyőkútra. Az önmagát folyamatosan megújító természet. Fenyőkút felől érkeztem.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Katolikus templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nyikómalomfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Rejtekhely ellenőrzés - Ezt a rejtést már 2016-ban megtaláltam, de elfelejtettem bejelenteni...
  • Utólag bejelentve - Amikor ezt a megtalálást bejelentem, már 2022...
  • Első megtalálók - A templomkert nagyon szép, a falu csendes és nyugalmas a hőség nagy...

Sikerült eljutni Nyikómalomfalva környékére? Tetszett a Katolikus templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.