Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Ortodox templom - Oltbogát - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Ortodox templom - Oltbogát turisztikai látnivalói

Útban a Datki-szoros felé, a DN13 jelzésű út felől, mielőtt beérnénk Oltbogát faluba, egy faragott kőből készült templom hívja fel magára a figyelmet. Az ortodox templom, mely a falu felett és attól nyugatra található, 1982-ben volt felszentelve, és Szent Piroska nevét viseli...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Ortodox templom - Oltbogát képtárból:

Szentkép
Szentkép
Faragott kőből épített épület
Faragott kőből épített épület
Tornác négy kőoszloppal
Tornác négy kőoszloppal
Faajtó faragott márvány keretben
Faajtó faragott márvány keretben
Színes freskó
Színes freskó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ortodox templom Oltbogát fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Oltbogát és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ortodox templom!

A legközelebbi település Oltbogát, 0,33 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Héviztől Alsórákosig Dakk. A Turzon. Sólyomkő vagy Turzon-nyaka. Az alsó-rákosi tér. Alsó-Rákos. Várkastélya. Kápolna. A Rákos feletti Hegyes. Szabadságünnep. Rákos vásárai. Jövője.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Ortodox templom Oltbogát közelében?
- Bazalt mikro-kanyon Olthévíz 3,3 km-re. Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található. Szoros. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon.
- Guthman-Valenta kastély Olthévíz 3,6 km-re. A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Romos. Ez az épület még megmenthető.
- Haller-udvarház Olthévíz 4 km-re. A Haller-udvarház Olthévíz központi részében, egy festői és szépen karbantartott, évszázados tölgyfákkal teli parkban található. Iskola. Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély.
- Régi Olt-fahíd Hévíz 4,3 km-re. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
- Fehér kút 4,9 km-re.
- Datki-szoros 4,9 km-re.
- Sükösd-Bethlen várkastély Alsórákos 6,4 km-re. 1377-ben Racus néven említik először. Zárt kapu. A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt. Majdnem. Megtaláltam a rejtekhelyet, a nyolcadik üreget is és nem sok hiányzott, hogy a dobozt is megtaláljam. Kakas a vár tetején. Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére.
- Régi Móric-fahíd Homoród 6,8 km-re. A homoródi Móric-híd (régi osztrák térképen Morizbrücke) újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal.
- Alsórákosi temető 6,8 km-re. Alsórákos kevesek által ismert látnivalója a Kövesoldal tetején 1676 és 1686 között épültreformátus erődtemplom melletti temető. Gombosfák. Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem. Béka. Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére. Ismét helyén van Breki. ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha.
- Bazaltoszlopok Alsórákos 7,5 km-re. A Persányi-hegységet, kelet-nyugat irányban átvágó Olt-folyó a szorosból kilépve Alsórákosnál újból belevágja széles medrét a negyedkor elején képződött bazalterületbe. A gyík a helyén. Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík (: Az oszlopok mértani pontossága bámulatba ejtő. Látványban elmarad a tó mellett. Előbb a tónál jártunk, onnan jöttünk az oszlopokhoz. Őrzött rejtek. Alsórákosi kincskeresésünk második állomása volt.
- Egykori fürdő és iszapforrások Homoród 7,5 km-re. A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre.
- Vulkanikus kráter Alsórákos 7,6 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája. Felkapott hely lett ez az Alsórákos. Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart. Filmforgatás. Őszi képeket szerettem volna készíteni a vulkánnál. Elkápráztatva. Annyira elkápráztatott a színek és formák kavalkádja, hogy nem kerestem meg a dobozt.
- Fenyős kőfejtő Alsórákos 7,9 km-re. Egy szűk kapun lépünk be, és a szemünk elé tárul egy majdnem ovális alakú, hatalmas feltárás, melynek egyik tengelye körülbelül 400 m hosszú, a másik pedig körülbelül 200 m. Smaragd. Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat. Szép tó. Állítólag felhős időben látszik a tó smaragdzöld színe. Megnőtt a fenyő. Alsórákos harmadik lelőhelyén jártunk, mikor már azt hittük ennyi gyönyörű meglepetés egy napra talán sok is.
- Mihályvára Mátéfalva 8 km-re. A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Egy regi emlek. Hat igen most mar elindult. Alsórákos látnivalói. Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü.
- Kőasztal Kerekhegy Persányi-hegység 8,2 km-re. A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával.
- Kőpince Tollas Persányi-hegység 8,3 km-re. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé.
- Homoród-folyó forrása 8,3 km-re. Innen dél felé folyik, majd 6 km után, Szászugránál, az Oltba ömlik.
- Egykori malom és villanytelep Homoród 8,4 km-re. Az egykori homoródi malom és villanytelep, a két Homoród összefolyásától 500 m-re északkeletre található, az ortodox temető alatt, a Mirkvásárról érkező 132 jelzésű út északi oldalán.
- Iskola és községháza Homoród 9 km-re.
- Lutheránus erődtemplom Homoród 9 km-re. A többtornyú, impozáns erőd értékei a virágmintás, több szinten futó karzata, illetve a régi szentélyben látható 13-14-dik századi freskók. Kívül-belül. Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. Kívül. Sajnálom, hogy nem találtad meg. Szerencsés voltam. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni.
- Turdolya-szikla Alsórákos 9 km-re. Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül. A sziklás alakzat csúcsa az N 46.
- Mirkvásári öreg tölgyfás legelő 9,2 km-re. Mirkvásár mellett található egy különleges tölgyfás legelő. Románia legjei. A Románia legszebb fái adatbázisában található fák között, a mirkházi Kárpátok örege a kerület alapján a 7. Tiszta és kellemes legelő. Mirkvásár északkeleti szélén, a híd mellett  egy nagy kőre festve megtaláltuk a jelzést a tölgyfás legelő felé.
- Kék-kő Ürmösi Töpe-patak 9,2 km-re. A Kék-kő közvetlenül az Ürmösi Töpe-patak, osztrák térképeken Ürmösi határ-patak völgyében vezető erdőkitermelő út mellett található.
- Sziklakapu Ürmösi határ-patak 9,4 km-re. Az Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz.
- A Kárpátok öregje Mirkvásár 9,6 km-re. A Kárpátok öregje - Mirkvásár.
- Erődtemplom Mirkvásár 9,8 km-re. Ekkor erősítik a templomot a négyszög bástyáira támaszkodó falakkal.
- Ürmösi Töpe barlangjai 9,8 km-re. Az Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió. Sokat bolyongtunk itt. Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. Alsórákos látnivalói 2. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon.
- Sósvizes kút Mirkvásár 9,8 km-re. A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
- Ürmösi Töpe 10 km-re. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Megcsinaltuk. Mivel ram vart ez a feladat ezt tejesitettem is, igaz egy kisse keson, de jobb kesobb mint soha.
- Faragott kő bazaltfal Felsőkomána 10,2 km-re. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
- Tepő vára Alsórákos 10,4 km-re. A hágókról levezető utak a Barcaságon csomósodnak, hogy innen több átjárón át vezessenek tovább Erdély központi részei felé. Különböző helynevek. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A Rákosi és Ürmösi Töpe rejtekhelyei. A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője. A nevekrol. Utolag meg egy kerdes: Tepo, Tope vagy Tepej a helyes most Alsorakos eseteben? Talan a Tope lenne? Orban Balazs hasznalta egyfelekeppen, a torteneszek masfelekeppen, no meg a foldrajzi leirasokban masfelekeppen.
- Kőember Felsőkomána 10,4 km-re. A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett.
- Rákosi Tepő Alsórákos 10,4 km-re. Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
- Sziklakapu Felsőkomána 10,5 km-re. Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának.
- Tigáj-vízesés Felsőkomána 11,4 km-re. A Tigáj-vízeséshez Felsőkomána faluból kelet felé indulva érhetünk el, a Komána völgyében a patak melletti erdőutat követve.
- Evangélikus templom Kőhalom 12,2 km-re. Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII–XIII-dik században épül.
- Büdöskútfő-fürdő Kőhalom 12,5 km-re. Több mint százötven évvel ezelőtt népszerű fürdőt létesítettek itt.
- Katolikus templom Kőhalom 12,6 km-re. A városi tanács nem engedélyezi, a terv csak 1761-ben valósul meg.
- Kőhalom vára 12,7 km-re. Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom. Reps. Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Hazafele. Erős szél fújt a várban. Nagy forgalom. Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre.
- Királyhalma 13,3 km-re. 1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
- Egykori gyógyfürdő Alsóvenice 13,6 km-re. Alsóvenice egykori gyógyfürdője a falutól 3 km-re keletre található, a Dosul Magurei nevű domb északnyugati lábánál.
- Sziklafal Kőhalom mellett 13,8 km-re. Kőhalom várától északnyugatra, 1 km távolságra, a Sövénység-patak földrajzi bal partján, a DN13-as nemzeti úttól alig száz méterre, egy látványos sziklafalat találunk. Dombhát. Mindig azt hittem, hogy ez lösszfal.
- Apáca temploma 13,9 km-re. Itt született Apáczai Csere János 1625-ben. Szimpatikus templom. Érdemes meglátogatni, egy szimpatikus kicsi templom, s még nyitva is volt.
- Feketevár Apáca 14,2 km-re. A Feketevár név talán egy, a kezdetben fagerendákból épült palánkvárra utal. Nemsokára nem is lesz. Sajnos csak az egyre tovább omló bástyát találtuk meg. Ez is szinten a farsang alatt volt. Miutan jol kifenykepeztuk magunkat a szines-cafrangos farsangi menetnel meg azert a ,,vizi" v. A fal duvad. Megvan a doboz.
- Sündisznó-szikla Ürmös 14,5 km-re. A látványos sziklaalakzat néhány lépésre van a települést átszelő műúttól, a helybeli cigányok házai mögött. Tenyleg sundiszno. Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben. Cigánytelep van a tövében. Megtaláltam, kár, hogy cigánytelep van a tövében.
- Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 14,6 km-re. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található. Koszi. Koszi! Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol. Hiba kijavítva. Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Ekezetek. Tehat konkreten: Mivel en nem irok ekezetes karakterekkel, magyaran mondva "magyarul" a leirasaimban, addig a rejtekhelyek leirasainak (amik ekezetesek) a kinyomtatasanal a Geotrekking oldalrol az ekezetes betuk helyen pl.
- Evangélikus templom Székelyzsombor 14,6 km-re. Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is.
- Temető Székelyzsombor 14,7 km-re. Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el.
- Parasztvár Székelyzsombor 14,7 km-re. A 16-17-dik századi várról okleveles nyom alig maradt. Nagyon érdekes és szép hely. Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. Vár a tetőn. Egy jó kis emelkedő után értünk fel a várba. Ujra itt jártam. Es meg vittem magammal vagy 25 embert.
- Höltövény vára Krizba 15,4 km-re. Brassótól északra, a Persányi-hegység keleti szélén, Krizba falu közelében, az 1002 m magas Várhegy sziklatetején található Höltövény vára. Az erdei út már nehezen járható. Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül. Krizba vára. Karácsony után egy kis sétára indultunk. Ez igaz lenne... Kiegeszites:Sajnalom de meg , rajtam kivul csak ,,idegen" bejegyzeseket talaltam legyen az roman vagy mas nyelven de nem magyarul.
- Unitárius templom Ürmös 15,6 km-re. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Amit nem szeretek..... Heureka!Vegre megvan, marmint nyitva talaltam a templomot ugy jo otszori probalkozas utan. Készülődés. N Nincs talalat. Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni.
- Templomerőd Garat 16 km-re. Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt.
- Alsóvenice 16 km-re. 1235-ben plébániatemploma van, ebben az évben plébánosa Konrád, aki ellen és több erdélyi pap ellen panaszt emel Raynald erdélyi püspök.
- Unitárius templom Nagyajta 16,4 km-re. A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították. Nem pusztultak el a freskók. Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. Geotrekking majális alkalmával. A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. Megint egy bezárt templom. Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom.
- Szászmagyarós 16,8 km-re. Az évszázadok során annyira átalakították, hogy korjelzőnek csak a csúcsíves oldalajtó maradt meg. Nussbach, vagyis Mogyorós patak. Hanyatlik az Evangélikus erődtemplom, nincs senki aki vigyázza, kijavítsa a repedést, kicserélje a korhadt gerendát. Lapatkez. Valoban en is kisse nehezen tudtam kikaparni a helyebol na dobozkat, akar csak az elobbi megtalalo. A lapátkezű, a lánya és a medve. Ha valakinek lánya van, még nem garancia a sikerre.
- Boloni halastavak 16,8 km-re.
- Unitárius vártemplom Bölön 17,3 km-re. A 17-dik század elején épített négy saroktoronnyal megerősített erődfal veszi körül. Hazafele. Hazafele tartva a Vecer, a kopjafa, a kopeci oriasi szil utan ahol a rejtekladat amely a fa alatt hevert kitaszitottan, vissza tettem a 2011-es romaniai ev fajaba, egy maroknyi hazai folddel es egy kis zaszlo szallaggal, no meg egy rez garassal, mert mas mar nem volt nalam.
- Réka vára Rika-erdei erődítményrendszer 17,6 km-re. A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A vár hídja leszakadt . A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Réka királynő. Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült. Emlékezünk, építkezünk!. M
- Attila vára Vargyas 18 km-re. Az ide tartozó, a Rika és Sós-kút (Nádas) patakok közti, Ny-K irányban lefutó hegygerinc keleti kiemelkedésén, a közigazgatásilag Vargyas községhez tartozó Hegyes-tetőn (684 m) található középkori eredetű erődítésmaradvány már régóta ismert. Kereszt. Megtaláltam a dobozt.
- Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 18 km-re. Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. Attila. Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is. Tölgyfa a bükkösben. eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. A rejtekfát kivágták. eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben.
- Régi székelyház Felsőrákos 18,4 km-re. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Megsétáltam magam Felsőrákoson. Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
- Unitárius templom Felsőrákos 18,4 km-re. Teljesen újjáépítették.
- Köpeci szil 18,4 km-re. Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. Ami kivül, az volt belül is. Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden. Másodikra. Második próbálkozásra meglett. Nem megmondtam!. N
- Evangélikus templom Homoróddaróc 18,4 km-re. Szomorú. Szomorú a sorsa annak a falunak, ahol ilyen a kultúrotthon.
- Református templom Bölön 18,5 km-re. 1334-ben Belen néven jelentkezik az oklevelekben, 1512-ben Nagybelen formában. Na, ebbe sikerült bejutnom. Szerencsére a harangozónő ráért, így egy szép élményben volt részem.
- Réka királyné sírja 18,6 km-re. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. Kopjafa. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van. A kis szikla elbújt. A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Nem ez volt a cél, de megtaláltatott. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít.
- Sós kút Homoródújfalu 18,7 km-re. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
- Borvíz fürdő Bölön 19 km-re. 2014-ben, a Borvizek útja projekt keretében korszerű kezelőközpont épült Bölönben.
- Unitárius templom Homoródújfalu 19 km-re. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el, mint a megye legdélebben fekvő települése. Egy szép áprilisi, téli napon. Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Akáctövis. Megvan a doboz.
- Kincsek völgye Páró 19,2 km-re. A Kincsek pataka a Capul Homoraciului és az Osoiul Mare nevű dombok között ered, északnyugat felé folyik, és Páró község előtt felveszi a Muncsel (Muncelul, Lecioru peste totu) nevet.
- Evangélikus erődtemplom Sövénység 19,6 km-re. Szent Márton tiszteletére szentelt egyhajós torony nélküli temploma a XV-dik század közepén épül késő gótikus stílusban.
- Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd 19,9 km-re. Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán.
- Tartogóvára Miklósvár 20,1 km-re. A faluból kiinduló szekérúton indulunk el, majd a Kövesorr alatti régi kőbányánál balra fordulunk, és megyünk az erdei úton vagy 3 km-t, amíg elérjük a Szélvíz-patak hídját, és itt a vár. Nincs gond. Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. Ékezet, dátum, és román ládaoldal. Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Datum. Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020.
- Büdös-feredő Bölön 20,2 km-re. 2016 nyarán, a Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával sor került a bölöni Büdös-feredő felújítására.
- Unitárius templom Homoródjánosfalva 20,4 km-re.
- Vargyas tavai 20,5 km-re. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
- Kustaly vára Oklánd 20,6 km-re. Kustaly vára a Persány-hegység főgerincének nyergében található, az Oklánd és Vargyas közötti úttól délre emelkedő Heveder hegyese és a Gyepűbükke között. Vargyas határában. Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne.
- Templomerőd Szásztyukos 20,6 km-re. Első említése 1373-ból ismert.
- Székelykapu Oklánd 20,7 km-re. Az oklándi, jó állapotban levő parókia előtt álló, 1809-ben állított és jól megőrzött székelykapu, Udvarhelyszéken a legrégebbi.
- Unitárius templom Oklánd 20,7 km-re. Ha a fenyők beszélni tudnának, először a10 hársfáról emlékeznének, melyeket a millennium évében ültettek. A templom kivülről is, meg belülről is szép. Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája. Dió és birsalma. Megtaláltuk, gyönyörü ez a templom és nagyon szépen rendben van tartva. Multunk tanui, jelenunk megtarto eroi. A Vargyas-szoros utan szelidebb terepen kerekeztem haza, es igy ejtettem sorba az oklandi templomot.
- Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas 20,9 km-re. A Kormos és Vargyas vize egyesülésénél, a Darabonta nevű helyen fakad fel e térség legjelesebb ásványos forrása, a rákosi borviz, melyet gyakran borszéki gyanánt is hordanak szét.
- Óvoda Oklánd 21 km-re. Az oklándi óvoda a polgármesteri hivatal mellett található, Felszegen.
- Halomsírok Kövesbérc Oklánd 21 km-re. A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el.
- Kilátótorony Bene-hegy Oklánd 21,5 km-re. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
- Evangélikus templom Halmágy 21,6 km-re. Bazilikális rendszerben épült háromhajós temploma 1260 előtti vagy legkésőbb ekkor kezdik el építését.
- Barót 21,7 km-re. A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit.
- Lutheránus templom Zsiberk 21,7 km-re. A völgyben cisztercita kolostor is állott, melyet 1336-ban leromboltak.
- Hagymás vára Oklánd 21,8 km-re. A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak.
- Bolond-borvíz Olasztelek 21,9 km-re. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
- Likaskő Olasztelek 22 km-re. Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe, mely élénken kiválik a lapos rét füves, zöld színéből. Tisztaság és doboztalanság. A Likaskő környezetét valamikor nemrégiben megtisztíthatták, mert egy darab szemetet sem láttunk, ami nagyon jó hír. Elapadt borvízforrás. Természeti ritkaság, írja az információs tábla, és valóban. Hihetetlen képződmény. Bár a Rika erdejébe indultunk, már az út elején a természet csodái megállásra késztettek.
- Sós kút Homoródszentpéter 22,2 km-re. A sóskút Homoródszentpétertől keletre, 1,15 km távolságra található, a Tarhegy aljában.
- Erődtemplom Szászfehéregyháza 22,2 km-re. Látványos, középkori hangulatú erődtemplomának fehér falai és faerkélyes tornyai vannak. Kék hangulat. Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal. Évek óta készülünk ide. S hála a rejtekhelynek el is jutottunk. Már nagyon rég készültünk ide. Egy kicsit kellett várni míg kinyitott, de megérte, és addig is nyugodtan lehetett keresni a ládát.

Ortodox templom Oltbogát románul - in limba romana: Biserica ortodoxa Bogata Olteana


Történelmi-kulturális értékek - Brassó megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ortodox templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Oltbogát térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Oltbogát környékére? Tetszett az Ortodox templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.