Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Tündérkert - Békás-szoros - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Tündérkert - Békás-szoros turisztikai látnivalói

A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés. A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Tündérkert - Békás-szoros képtárból:

Vereskő-nyereg
Vereskő-nyereg
Oltár-kő és Mária-kő
Oltár-kő és Mária-kő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tündérkert Békás-szoros fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Békás-szoros és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tündérkert!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Gyilkostó, 1,25 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kirándulás a Gyilkos tavához Békény völgye. Vároldala. Hiripné vára, regék, most látható romok. Both András és Ambrus Ferencz emléke. A békényloki kolostor. Piriske. Tatárhágó. Tatárkút. Ujut pataka. Kilátás a Vereskő fejéről. A Likas krátere. Likas patak vidéke. Gyilkos tó alakulása. Gyilkos havas. Nagy Czohárd, óriási pisztrángok.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Tündérkert Békás-szoros közelében?
- Kis-Cohárd 630 m-re. A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Nagy kedvvel. A to mellett levo lada megtalalasa utan nagy kedvvel indultunk neki a meredek kaptatoknak. Jó kis mászás után. Csapatmunkával megtaláltuk a dobozt. Kis-Cohárd. Csoportmunkaval megtalaltuk egy faraszto de izgalmas tura utan.
- Wild Ferenc-emlékút via ferráta 710 m-re. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
- Lapos-patak vízesései - Békás-szoros 1,4 km-re. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba. Vízesés sorozat. Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. Záróakkord-rejtés a vízeséseknél. A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak.
- Kőerkély - Gyilkos-tó 1,5 km-re. Kőerkély - Gyilkos-tó.
- Panoráma kabin - Mária-kő - Békás-szoros 1,6 km-re. A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban. Oltári látvány. Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Kíváncsiság. Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra.
- Nyugati fal - Mária-kő - Békás-szoros 1,6 km-re. Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is. Körbe a Mária-kőn. A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére.
- Gyilkos-tó 1,7 km-re. Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Rönkök a tóban. Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő. Ne siessetek annyira az örök korcsolyamezőkre. Nem tudom, hogy a Gyilkos-tó környékén mennyire volt hideg a napokban, és jelenleg a jégréteg mennyire vastag. A Gyilkos- tó zöld jegén. korcsolyával siklani.
- Déli fal - Mária-kő - Békás-szoros 1,8 km-re. Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre. Új helyzetkép a déli kilátón. A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Rejtők napja a Mária-kő tetején. Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt.
- Kupás-kő - Békás-szoros 2 km-re.
- Panoráma kabin - Gyilkos-kő 2 km-re.
- Bardócz-kő - Békás-szoros 2 km-re. Nevezik még Lapos-falnak is.
- Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros Hargita megye 2,1 km-re. A Gyilkos-tóhoz látogató turisták egyik attrakciós pontja. Kilátás. A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást, majd elindultunk az új függőhíd fele, és azon átkelve érkeztünk vissza a főútra. Pánik. Nem szándékoztam segíteni. Mini Rejtekhely-találkozó fénypontja. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült.
- Magyarok hídja Békás-szoros 2,2 km-re. A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
- Gyilkos-kő kilátó 2,3 km-re.
- Bardócz párkányai Békás-szoros 2,3 km-re.
- Gyilkos-kő - Békás-szoros 2,3 km-re. A Gyilkos-kő nyugati sziklaperemén két fontosabb kilátópont is van, az egyik az 1378 m magasságban található nyugati kilátópont, illetve az északnyugati, ahol az egyik panorámakabin is található. Öreg doboz . Ennyire doboznak még nem örvendtünk! Talán mert ennyi ideig, ekkora bozótban és ilyen kitartó esőben még nem kerestünk.
- Felső függőhíd Kis-Békás Hargita megye 2,4 km-re. Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Télen lezárt útvonal. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása.
- Kis-Békás-vízesés 2,5 km-re. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban. Érdemes volt másodszor is visszatérni. Az egyik barátom túrázni, kirándulni akart ezen a hétvégén, ezért megkért, hogy egy látványos helyet mutassak neki a közelben. Kezdem sejteni, hogy hol lehet a geodoboz. Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. Akár életveszélyes is lehet a hely. Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a Békás-szorosba, de bőven volt még annyi időm, hogy megjárjam a Kis-Békás-vízesésig, és vissza.
- Kis-Békás kilátópont 2,5 km-re. A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Befagyott patak. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra.
- Szurdok-kő Békás-szoros 2,6 km-re. Talán ez a Békás-szoros egyik legszebb része, hiszen innen látható az Oltár-kő, a Bardócz-hegy falai és a Mária-kőhöz tartozó Fekete-torony is. A nap harmadik ladaja volt ez. Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. Szurdok-kő. A  felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbbe latogatott ladat. A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is, szintén csapatmunkával.
- Gyilkos Fekete-fehér 2,9 km-re. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat. A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
- Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység 3,8 km-re. Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája.
- Kerek-kő 4,1 km-re. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson. Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
- Lucs-kő 4,1 km-re. A Kis-Békás keleti oldalán húzódó domuki hegyvonulat gerincén kiemelkedő, impozáns sziklaalakulat a Lucskő. Háromkút felől a Lucs-kőhöz. A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel, de a bánya bejáratánál levő sorompónál nem jutottunk tovább.
- Mosógép Békásszoros 4,5 km-re. Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk.
- Sugó-kő kilátópont 4,5 km-re. Az Ecolog menedékháztól indulva, a piros háromszög jelzés mentén, egy rövid körtúrát járhatunk be, látványos útvonalon.
- Kis-havas a Likas mellékcsúcsa 4,7 km-re. A Likas-nyakba a Likas- zsombolynál leírt útvonalon jutunk el.
- Alsó-szoros Kis-Békás 4,7 km-re. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Meli és jkgabor. Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. A nagy X. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. Érdekes vízesés. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem.
- Astragalus vasalt mászóút Munticsel-hegy 4,7 km-re. Az Astragalus vasalt mászóút az astragalus gyógynövényről kapta a nevét.
- Sugó-szoros 4,8 km-re. Békásszoros falu felső felében, a Sutu-szer nevű falurészben található. Sugó-szoros. Ezt is a IV-ik rejtekhelyvadaszat talalkozo alkalmaval  csoportmunkaval  talaltuk meg. A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is. Későn jelzett a gps. Későn jelzett a GPS készülékem, így egy völgyel feljebbről indultam el.
- Likas-zsomboly 5 km-re. A feneketlen mélységűnek hitt, vulkáni kürtőnek képzelt aknabarlang mészkőben képződött. Jégdrapériák. K Elmulasztottam feltölteni a képeket. Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül, ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál. Ködpaplan felett. Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba,  főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki.
- Fekete Bitka Hagymás-hegység 5,3 km-re. A háromkúti útból kitérő, a Gyümölcsénes-tetőre vezető út pillanatnyilag kicsi kocsival is járható.
- Felső-szoros 5,3 km-re. Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Jégpadok. Gyönyörű a  rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz. Az üreg vonzása. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban.
- Sziklavilág Lóduj-nyereg 5,3 km-re. A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát. Házhoz szállítás. L Csak második, de jó ez így. Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Vipera és pincécske. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni.
- Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység 5,4 km-re. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
- Vinkli-puszta Hagymás-hegység 5,9 km-re. Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. Kincs ami nincs. A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott.
- Gyümölcsénes-tető 6,7 km-re. Azon a ponton, ahol a talajút keresztezi a gerincet irányítótáblák fogadnak. Véráldozat. Ezt is megértem. A hadvezér. A gerinc hangulata sajátos, a végig tekergőző lövészárkoknak és bunkereknek köszönhetően.
- Fekete-Hagymás-csúcs 7,2 km-re. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
- Czofronka 7,6 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás. Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet. Gyönyörű kilátás. Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-) De, győzzél meg. Czofronka novemberben. Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt.
- Patkó-kő 7,9 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá. Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét. Patkó-kő novemberben. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Kellemes élmény volt ott lenni. A doboz elég könnyű helyen található.
- Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység 8 km-re. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
- Száraz-patak Hagymás-hegység 8,1 km-re.
- Vit-havas 8,2 km-re. A Vit-havas a Hagymás-hegység északi felének egyik legnevezetesebb kilátópontja. Déliáékkal. Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Napsütésben a Vit-havas. Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. Egybeesesek. Hmm.
- Fehér-mező Hagymás-hegység 8,6 km-re. A Nagyhagymásban található mészkő plató. Örök szépség. Fehér-mező szépsége örök. Lila gomb. A gyönyörű mezőben, a menedékhely közelében, a lila gomb még mindig várja a lila öltönyben túrázókat. Felhők között. Munka után fejet szellőztetni kívánkoztam a Nagyhagymás ölébe.
- Tósaroki barlang Tósarok 9,8 km-re. A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől.
- La Radu mosógép Tósarok 9,9 km-re. Tósarok települést elhagyva, ahol a Radu patak a Zsedán patakba torkollik, megpillantjuk az egykor virágzó La Radu fogadó öreg mosógépét. Az enyészet útján . Műút vezet már a mosógépig, mely fájdalmasan leromlott 2014 óta.
- Felső-mező Hagymás-hegység 10 km-re. Megközelíthető Háromkút felől, a Melegvíz-forrás közeléből indulva, a Mély-völgyön keresztül, a Csúsztatón. Felhők között. A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett.
- Nagyhagymás-csúcs 11,1 km-re. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Világítás a Nagyhagymáson. Édesapámra emlékeztünk a keresztnél. Fehér-mező és íróalkalmatosság. Ha nem sikerül, majd teszek én, mert előreláthatólag még 3-4-szer megfordulok ott a tábor idején. Lobogjon a hajunk. Tudod aki rejtette ,ugyan lobogott a haja a szelveresben .
- Melegvíz-forrás Háromkút 11,5 km-re. Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik. Miben mérve?. Hm. A forrás mögött feltételezett barlangrendszer. A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett.
- Olt forrás 11,6 km-re. 010 km2, keresztül folyik Székelyföldön, Királyföldön, majd Fogaras vidékén. 686 méter. Előre is köszönöm a dobozcserét. A legendás Olt. GPS hiányában "kilépegettem" a 686m-t és ott volt a nagy kikorhadt csutak, belepillantva egy követ láttam és tudtam megvan a rejtek!Nekem a világon a legszebb hely ez, a Hagymás hegység vonulatának egyedi panorámájával, gyermekkorom és szabadidőm nagy részét töltöttem és töltöm itt hétvégi házunkból túrázgatva. Olt forrás. A Brassoi Turista Egyesulettel taboroztunk a Nagyhagymas labanal.
- Szarvas-forrás 12,2 km-re. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette. Elsőnek írhattam be a nevem. Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás.
- Balázs-csúcs 13 km-re. A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
- Pásztor-kő Hagymás-hegység 13,5 km-re. A Pásztor-kő az Egyes-kő kistestvére, attól keletre és mintegy 500 méter távolságra található, az Ecsém-tető északnyugat - délkelet irányú vonulatának északnyugati végében. Maxi láda. Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. Repedes van, fa nincs. Megvan a lada, nem kerult meg konnyen mert csak repedest talaltunk, fat nem :) ugyhogy a segito szoveg megtevesztett kicsit. Legközelebb GPS. Legközelebb a GPS is velünk jön.
- Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység 13,5 km-re. Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Csúcsforgalom. Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom. Szikla. Egy nagyon könnyen megtalálható doboz. Nagy mászás. Háromkútról másztunk ki.
- Isteni irgalmasság-kápolna Egyes-kő 13,6 km-re. Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban.
- Hegyes-csúcs 13,8 km-re.
- Háromkút-forrás 13,9 km-re. A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki. Őszi séta. A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút. Kutyavilág. Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. Egy geodoboz 13 pásztorkutyával. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani.
- Gyergyót őrző Piricske 14,2 km-re. Békényfő irányából másztunk ki, az erdőben metsző hideg volt, de a csúcson forrón sütött a Nap. A Güdüc-patak völgyéből a Pricske tetejére. A Güdüc-patak völgyéből indultunk, a gyergyószárhegyi barátaimmal.
- Vigyázó-kő 14,5 km-re. A Vigyázó-kő kilátóponjára a Balánbányáról az Egyes-kőre vezető, kék sávval jelzett túraútvonalból ágazik el, a kék kereszttel jelzett ösvény. Zöld majom. A részeg erdőn józanul áthaladtunk, megsimogattuk az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát. Teli napsutesben. A csiki -23 fokos kodbol jol esett a napsutesben turazni, elsonek a Vigyazo-kovet szemeltuk ki. Eke túra. Egy novemberi Eke túrán kerestük meg a dobozt.
- Öcsém-tető 14,8 km-re. Az Egyeskő menedékháztól a piros sáv jelzést követve juthatunk az Öcsém-tetőre. A tetőn. Napló nincs, de napsütés és tavaszi virágok annál inkább. Kilátó-túra. Az Egyeskő megmászása után nem hagyhattuk ki ezt a csúcsot sem. Lájkolás, Kodak-pillanat, citromos kávé. Hogy van ezzel a stoppolással? Ha a gépkocsivezető lájkol téged, mert te lájkolod az ő kocsiját, akkor megosztja veled az utazást, és továbbít az úticélod felé? Na, de hol vannak a fotók? Nem a hiper-szuper Hagymás-panorámák, hanem az ágas-bogas fenyőfa ágai között készült Kodak-pillanat.
- Nagy Boglyakő Hegyes 14,8 km-re.
- Both-vára Gyergyószentmiklós 15 km-re. Tetején egykor vár állott, helyén ma kápolna található. Térdre borulva, a kápolna előtt. Több alkalommal jártam már itt. A doboz a helyén van. A tornác alatt találtam egy X-et. Második próbálkozás. Nem hagyott nyugodni, hogy nem találtuk meg a dobozt, ezért újra felkerestük a helyet.
- Jézus Szent Szíve kápolnája Gyergyószentmiklós 15,1 km-re. A környék lakói a kápolna helyét Both-várának vagy Hiripné várának nevezik. A láda rendben van. A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. A Gyergyói EKE ládasorozata. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A multiből egy pont van meg. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben, az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton.
- Lok forrása Vaslábi-hegycsoport 15,1 km-re. A völgyben az út a meredek aljáig kocsival is járható.
- Szent Anna-kápolna Gyergyószentmiklós 15,4 km-re. Minden év július 26-án Szent Anna napi búcsút tartanak itt. A Csobot-hegy ködben, a rejtek befalazva. Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson, például egy kis műszaki segítségnyújtás a helyi kincskeresőknek.
- Csíky-kert Gyergyószentmiklós 15,7 km-re. Az egykor 24 hektárt felölelő területre a fákat úgy ültették eredetileg, hogy a lombhullató fák koronája kirajzolta a kert alkotójának a monogramját. Fejlámpa fényénél keresgélve. Az aznapi kirándulás utolsó felkeresett rejtekhelye volt a Csíki-kert. Csíky-kert. Már megint. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot.
- Fehér ház Gyergyószárhegy 15,7 km-re. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el. Hófehér napsütés. Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa.
- Angyaljárás Gyergyószentmiklóson 15,7 km-re. Áldott karácsonyt! Angyalláda. Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot.
- Tárnicsmező a Lik-puszta felett 16,2 km-re. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
- Fatemplom Gyergyótölgyes 16,4 km-re.
- Túlfolyó-ág Súgó-barlang 16,6 km-re. januárjában fedezik fel. Talaltam egy ladat a Sugo barlangban. Talaltam egy geotrekking ladat a Sugo-barlang melyen, a barlang rejtett reszeben, ahova konyokon kellett bemaszni. Május 1. A majálisos hosszú hétvége egyik célpontja a Súgó-barlang lett, ahol újra fölelevenedtek a régi barlangász élmények. Szilveszter. Szilveszter előtt bemásztunk a túlfolyóba és megtaláltam ezt a rejteket is.
- Súgó-barlang Gyergyói-havasok 16,6 km-re. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Forgalom. Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye. Cserediák. Cserediákokkal kellett menjek barlangot látogatni. Várakozás. Miközben várakoztunk a túravezetőre, levadásztuk a ládát is.
- Súgó barlang II Vizes járat 16,6 km-re. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang. Súgó barlang II. - Vizes járat. Megvan !A doboz fedele el van hasadva, belul minden nedves. Fenyőillatú fürdő. A barlang aktív járatából kifolyó patak vize egy kis deszkavályú segítségével el van terelve, a víz magasról esik, így zuhanyozni is lehet alatta. Mi az a fenyőillatú fürdő?. Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után.
- Sziklataréj Ter-kő 16,6 km-re. Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Kilátások. Nahát! :) Mi pedig nem sokkal később, amikor fennebb emelkedett a felhőzet, a Bucsecsben és a Királykőben gyönyörködtünk, aztán a Csalhó is félig-meddig felfedte magát. Zsuzsa. Örvendek Zsuzsa, hogy eljutottatok erre a varázslatos helyre. Szűz hó. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk.
- Maros forrása Fekete-Rez 17,1 km-re. A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található. A Maros ősszel. Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva. Köszönöm a dobozcserét. Köszönöm a geodoboz karbantartását. Az egyik testvér. Három éve készülök a dobozcserére, ilyesmik jöttek közbe: sok a kutya, nagy a hó.
- Örmény templom Gyergyószentmiklós 17,1 km-re. A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. Sétányt alakítanak ki a templom körül. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
- Ilia-tető Gyimesek 17,2 km-re. Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
- Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 17,4 km-re. Fogarasy Mihály püspök mellszobra - Gyergyószentmiklós, 1993.
- Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós 17,4 km-re. Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
- Fejér Dávid mellszobra Gyergyószentmiklós 17,4 km-re.
- Salamon Ernő Gimnázium Gyergyószentmiklós 17,6 km-re.
- Szent Miklós-szobor 17,7 km-re. EKE08. Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
- Óratornyos ház Gyergyótölgyes 17,7 km-re.
- Déli barakk és zártsánc Gyergyótölgyes 17,8 km-re. Ettől délre, 200 m-re, a Kerek-domb csúcsára megfigyelő- és szálláshelyet építettek.
- Terkő-nyereg Hagymás-hegység 17,8 km-re. Északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Megtaláltuk az elveszett telet is. Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. Nyeregben. Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben.
- Rejtek-csúcs 17,8 km-re. A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű. Történelmi pillanat. Régi álmom teljesült.
- Rez-nyaka Gyergyóditró 17,8 km-re. Rez-nyaka, Gyergyóditró környéki túraösvények kiindulópontja.
- Ördög-hágó Balánbánya 18 km-re. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Ördögi meredek. Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
- Kígyófej-szikla Rejtek-patak 18 km-re. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Palás patakmeder. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
- Meddőhányó Balánbánya 18,3 km-re.
- Ködlátó-nyereg 18,3 km-re. Csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Köd nélkül. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.

Tündérkert Békás-szoros románul - in limba romana: Gradina Zanelor Cheile Bicazului


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tündérkert adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Békás-szoros térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Békás-szoros környékére? Tetszett a Tündérkert? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.