Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Homoród-folyó forrása - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Homoród-folyó forrása turisztikai látnivalói

A Homoród-folyó úgynevezett forrása, pontosabban kezdete, a Kis-Homoród és a Nagy-Homoród összefolyásánál található, Homoród községben. Innen dél felé folyik, majd 6 km után, Szászugránál, az Oltba ömlik...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Homoród-folyó forrása fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Homoród-folyó forrása!

A legközelebbi település Homoród, 0,68 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kőhalom (Reps) Ptolemeus Romadivuma. Kozd. Köhalom, temploma, harangja, fürdője, botanicus kert. A vár műrégészeti ismertetése. A veres királybiró története. A várhegy csúcsa egy szekrényben. Kilátás. Bezirker. Stein a forradalom alatt. Lázius Argidiuma.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Homoród-folyó forrása közelében?
- Egykori malom és villanytelep - Homoród 490 m-re. Az egykori homoródi malom és villanytelep, a két Homoród összefolyásától 500 m-re északkeletre található, az ortodox temető alatt, a Mirkvásárról érkező 132 jelzésű út északi oldalán.
- Iskola és községháza - Homoród 660 m-re.
- Lutheránus erődtemplom - Homoród 710 m-re. A többtornyú, impozáns erőd értékei a virágmintás, több szinten futó karzata, illetve a régi szentélyben látható 13-14-dik századi freskók. Kívül-belül. Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. Kívül. Sajnálom, hogy nem találtad meg. Szerencsés voltam. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni.
- Egykori fürdő és iszapforrások - Homoród 850 m-re. A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók.
- Régi Móric-fahíd - Homoród 3,1 km-re. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
- Evangélikus templom Kőhalom 5 km-re. Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik.
- Erődtemplom Mirkvásár 5 km-re. Mirkvásár templomáról az azt körülvevő várfalon feltüntetett két évszám ad biztos eligazítást: 1517 és 1541.
- Régi Olt-fahíd Hévíz 5,1 km-re. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
- Katolikus templom Kőhalom 5,4 km-re. A katolikus vallás szervezkedésére 1752-ben történik kísérlet, amikor Gábor Mihály, egy Kőhalmon letelepedett obsitos katona lakást ajánl fel a ferenceseknek.
- Büdöskútfő-fürdő Kőhalom 5,5 km-re. A kőhalmi várhegy lábánál a múltban sós-kénes forrás fakadt.
- Kőhalom vára 5,6 km-re. Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt. Reps. Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Hazafele. Erős szél fújt a várban. Nagy forgalom. Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre.
- Sósvizes kút Mirkvásár 5,6 km-re. A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
- Haller-udvarház Olthévíz 6 km-re. A feltételezések szerint 1553-ban építették egy középkori kolostor romjain, állítólag Bethlen Gábor is lakott itt egy ideig. Iskola. Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély.
- Guthman-Valenta kastély Olthévíz 6,3 km-re. Az olthévízi Guthman-Valenta kastély a Kálnoky-kastélytól 300 méterre dél-délkeletre található, az ortodox templom szomszédságában. Romos. Ez az épület még megmenthető.
- Sziklafal Kőhalom mellett 6,6 km-re. A Sárga-tető (Gelberreeg) déli oldalában levő sziklafal mintegy száz méter hosszú, és kelet-nyugat irányban nyúlik el. Dombhát. Mindig azt hittem, hogy ez lösszfal.
- A Kárpátok öregje Mirkvásár 6,7 km-re. A Kárpátok öregje - Mirkvásár.
- Bazalt mikro-kanyon Olthévíz 6,7 km-re. Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található. Szoros. Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon.
- Mirkvásári öreg tölgyfás legelő 6,9 km-re. Mirkvásár mellett található egy különleges tölgyfás legelő. Románia legjei. A Románia legszebb fái adatbázisában található fák között, a mirkházi Kárpátok örege a kerület alapján a 7. Tiszta és kellemes legelő. Mirkvásár északkeleti szélén, a híd mellett  egy nagy kőre festve megtaláltuk a jelzést a tölgyfás legelő felé.
- Ortodox templom Oltbogát 8,3 km-re. Az ortodox templom, mely a falu felett és attól nyugatra található, 1982-ben volt felszentelve, és Szent Piroska nevét viseli.
- Sükösd-Bethlen várkastély Alsórákos 9,6 km-re. 1377-ben Racus néven említik először. Zárt kapu. A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt. Majdnem. Megtaláltam a rejtekhelyet, a nyolcadik üreget is és nem sok hiányzott, hogy a dobozt is megtaláljam. Kakas a vár tetején. Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére.
- Alsórákosi temető 9,7 km-re. A falu különleges temetkezési szokásairól árulkodnak a temetőben található faragott lábfák, a halottak lábához elhelyezett, úgynevezett gombosfák. Gombosfák. Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem. Béka. Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére. Ismét helyén van Breki. ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha.
- Vulkanikus kráter Alsórákos 10,3 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája. Felkapott hely lett ez az Alsórákos. Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart. Filmforgatás. Őszi képeket szerettem volna készíteni a vulkánnál. Elkápráztatva. Annyira elkápráztatott a színek és formák kavalkádja, hogy nem kerestem meg a dobozt.
- Templomerőd Garat 10,8 km-re. Eredetileg torony nélküli, háromhajós bazilika rendszerű épület volt.
- Bazaltoszlopok Alsórákos 10,8 km-re. A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg. A gyík a helyén. Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík (: Az oszlopok mértani pontossága bámulatba ejtő. Látványban elmarad a tó mellett. Előbb a tónál jártunk, onnan jöttünk az oszlopokhoz. Őrzött rejtek. Alsórákosi kincskeresésünk második állomása volt.
- Fenyős kőfejtő Alsórákos 10,8 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól megközelítőleg 300 méterre északra található a Fenyős Kőfejtő. Smaragd. Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat. Szép tó. Állítólag felhős időben látszik a tó smaragdzöld színe. Megnőtt a fenyő. Alsórákos harmadik lelőhelyén jártunk, mikor már azt hittük ennyi gyönyörű meglepetés egy napra talán sok is.
- Parasztvár Székelyzsombor 11 km-re. A Kis-Homoród patak két partján fekszik Székelyzsombor, felette magasodik Székelyzsombor vára. Nagyon érdekes és szép hely. Nagy szükség lenne rá, hogy konzerválják, ha lenne ki áldozzon rá, ellenkező esetben rohamos pusztúlásra van ítélve, és nagy kár lenne érte. Vár a tetőn. Egy jó kis emelkedő után értünk fel a várba. Ujra itt jártam. Es meg vittem magammal vagy 25 embert.
- Temető Székelyzsombor 11,1 km-re. Székelyzsombor temetője a falu felett, az evangélikus templom és a parasztvár között domboldalon terül el.
- Evangélikus templom Székelyzsombor 11,1 km-re. Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is.
- Evangélikus erődtemplom Sövénység 11,8 km-re. Az 1505-ben végzett erődítések során a keskeny templom elveszti eredeti formáit.
- Evangélikus templom Homoróddaróc 12 km-re. Szomorú. Szomorú a sorsa annak a falunak, ahol ilyen a kultúrotthon.
- Mihályvára Mátéfalva 12,5 km-re. A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Egy regi emlek. Hat igen most mar elindult. Alsórákos látnivalói. Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü.
- Turdolya-szikla Alsórákos 12,9 km-re. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik. A Turdolya-szikla körül. A sziklás alakzat csúcsa az N 46.
- Datki-szoros 12,9 km-re.
- Fehér kút 13,2 km-re.
- Tepő vára Alsórákos 13,4 km-re. A Kárpát-kanyar hágói a legfontosabb átjárócsoport, amely a Kárpát-medencét a Fekete-tenger térségével összeköti. Különböző helynevek. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A Rákosi és Ürmösi Töpe rejtekhelyei. A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője. A nevekrol. Utolag meg egy kerdes: Tepo, Tope vagy Tepej a helyes most Alsorakos eseteben? Talan a Tope lenne? Orban Balazs hasznalta egyfelekeppen, a torteneszek masfelekeppen, no meg a foldrajzi leirasokban masfelekeppen.
- Rákosi Tepő Alsórákos 13,4 km-re. Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
- Királyhalma 14,1 km-re. 1396-ban tűnik fel az oklevelekben, templomról nincs adat, de a XV-dik századig katolikus lakói voltak.
- Ürmösi Töpe barlangjai 14,1 km-re. Az Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió. Sokat bolyongtunk itt. Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. Alsórákos látnivalói 2. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon.
- Kőpince Tollas Persányi-hegység 14,3 km-re. A Kőpince egy sziklaüreg a Tollas oldalában, mely a Kerekhegy tetején levő Kőasztallal néz szembe.
- Evangélikus erődtemplom Homoródbene 14,3 km-re. Késő gótikus stílusú.
- Unitárius templom Homoródjánosfalva 14,5 km-re.
- Ürmösi Töpe 14,5 km-re. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Megcsinaltuk. Mivel ram vart ez a feladat ezt tejesitettem is, igaz egy kisse keson, de jobb kesobb mint soha.
- Kőasztal Kerekhegy Persányi-hegység 14,5 km-re. A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával.
- Kék-kő Ürmösi Töpe-patak 14,6 km-re. A Kék-kő közvetlenül az Ürmösi Töpe-patak, osztrák térképeken Ürmösi határ-patak völgyében vezető erdőkitermelő út mellett található.
- Sós kút Homoródújfalu 15,2 km-re. Homoródújfalutól nyugatra, 1 km távolságra, egy sóskút található.
- Sziklakapu Ürmösi határ-patak 15,2 km-re. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
- Erődtemplom Szászfehéregyháza 15,4 km-re. Látványos, középkori hangulatú erődtemplomának fehér falai és faerkélyes tornyai vannak. Kék hangulat. Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal. Évek óta készülünk ide. S hála a rejtekhelynek el is jutottunk. Már nagyon rég készültünk ide. Egy kicsit kellett várni míg kinyitott, de megérte, és addig is nyugodtan lehetett keresni a ládát.
- Unitárius templom Homoródújfalu 15,6 km-re. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el, mint a megye legdélebben fekvő települése. Egy szép áprilisi, téli napon. Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Akáctövis. Megvan a doboz.
- Faragott kő bazaltfal Felsőkomána 16,2 km-re. Összesen 1 hektáron terül el, melyből 0,3 hektáron találunk oszlop jellegű bazaltsziklát.
- Sziklakapu Felsőkomána 16,2 km-re. Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának.
- Kőember Felsőkomána 16,7 km-re. A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett.
- Lutheránus templom Zsiberk 16,8 km-re. Mivel XIII-dik századi szász telepítés, román stílusú temploma is a XIII-dik században épül, erődített templom volt kettős várfallal.
- Halomsírok Kövesbérc Oklánd 17 km-re. A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el.
- Evangélikus erődtemplom Rádos 17 km-re. Egyhajós temploma a XIV-dik század gótikus alkotása, Keresztelő Szent János tiszteletére - a sekrestye építésének idejét az ajtajára festett évszám (1526) jelzi, ami újítását is jelentheti. Nagyon elhanyagolt állapotban van. De amint láttam, megkezdték a feljavítását.
- Székelykapu Oklánd 17,2 km-re. 1938-ban cserépfedésűre cserélték ki az eredetileg zsindelyborítású tetejét.
- Unitárius templom Oklánd 17,3 km-re. A történelmi emléket hordozó Rika-hegység lábánál települt Oklándunitárius temploma melletti fenyőfák állnak. A templom kivülről is, meg belülről is szép. Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája. Dió és birsalma. Megtaláltuk, gyönyörü ez a templom és nagyon szépen rendben van tartva. Multunk tanui, jelenunk megtarto eroi. A Vargyas-szoros utan szelidebb terepen kerekeztem haza, es igy ejtettem sorba az oklandi templomot.
- Sós kút Homoródszentpéter 17,5 km-re. A vízoszlop magassága benne 3,5 m (1882-es mérés).
- Óvoda Oklánd 17,5 km-re. A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található.
- Református templom Székelydálya 17,6 km-re. Dálya néveredetéről a mese arról szól, hogy egykor tündérlányok jártak a tájon: Klára, Dála, Ramocsa.
- Egykori gyógyfürdő Alsóvenice 17,8 km-re. A hely neve a régi osztrák térképeken, románul Fantana sarata vagy Saratura, németül Salzbrunnen.
- Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd 17,9 km-re. Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán.
- Madárpihenő Homoródszentpál 18 km-re. A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum. Elhagyatott les. A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését. Meglátogattuk. Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült. Magánterület, de látogatható. A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé.
- Réka vára Rika-erdei erődítményrendszer 18,1 km-re. A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A vár hídja leszakadt . A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Réka királynő. Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült. Emlékezünk, építkezünk!. M
- Sóskút Homoródszentpál 18,2 km-re. A kút, amely ma már több száz éves lehet, a közösség tulajdonában van, egykor gondnoka is volt.
- Kilátótorony Bene-hegy Oklánd 18,3 km-re. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
- Attila vára Vargyas 18,6 km-re. Az ide tartozó, a Rika és Sós-kút (Nádas) patakok közti, Ny-K irányban lefutó hegygerinc keleti kiemelkedésén, a közigazgatásilag Vargyas községhez tartozó Hegyes-tetőn (684 m) található középkori eredetű erődítésmaradvány már régóta ismert. Kereszt. Megtaláltam a dobozt.
- Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 18,6 km-re. Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. Attila. Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is. Tölgyfa a bükkösben. eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. A rejtekfát kivágták. eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben.
- Kustaly vára Oklánd 18,7 km-re. A majdnem teljesen elpusztult toronyvár Erdély legkorábbi kővárai közé tartozik, Attila és Réka várával együtt. Vargyas határában. Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne.
- Alsóvenice 18,8 km-re. 1235-ben plébániatemploma van, ebben az évben plébánosa Konrád, aki ellen és több erdélyi pap ellen panaszt emel Raynald erdélyi püspök.
- Templomerőd Szásztyukos 18,8 km-re. Első említése 1373-ból ismert.
- Tigáj-vízesés Felsőkomána 18,9 km-re. A Tigáj-vízeséshez Felsőkomána faluból kelet felé indulva érhetünk el, a Komána völgyében a patak melletti erdőutat követve.
- Bázis-sósmedencék Homoródkarácsonyfalva 18,9 km-re. Homoródkarácsonyfalvától délkeletre, a Dungó népi feredő közelében, attól keletre, a Csősz patakába ömlő Sós-patakon, két sósmedencét találunk.
- Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 18,9 km-re. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található. Koszi. Koszi! Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol. Hiba kijavítva. Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Ekezetek. Tehat konkreten: Mivel en nem irok ekezetes karakterekkel, magyaran mondva "magyarul" a leirasaimban, addig a rejtekhelyek leirasainak (amik ekezetesek) a kinyomtatasanal a Geotrekking oldalrol az ekezetes betuk helyen pl.
- Réka királyné sírja 19 km-re. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. Kopjafa. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van. A kis szikla elbújt. A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Nem ez volt a cél, de megtaláltatott. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít.
- Dungó-domb Homoródkarácsonyfalva 19 km-re. A feredőtől nyugatra, alig több mint kétszáz méterre, a Sós-patak földrajzi jobb partján található a Dungó-domb.
- Dungó feredő Homoródkarácsonyfalva 19,1 km-re. 2006-ban, egy fürdőépítő kaláka révén építik először újra, a mai formáját pedig 2019-ben nyerte. Megújult. Sok kéz önkéntes munkájával és nagylelkű támogatásokból újult meg az elmúlt tíz nap során a Homoród mentiek népi feredője. Irány egy akciós wellness központ. 2013-ban, egy magárahagyott pusztulásra ítélt hely. Nagyon szép kis fürdő. A Rejtekhely vadászat Erdélyben harmadik találkozó, harmadik napján, csapatmunával ezt is megtaláltuk.
- Béla bán vára Homoródszentpál 19,3 km-re. A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán.
- Unitárius templom Homoródkarácsonyfalva 19,4 km-re. Homoródkarácsonyfalva a Kis-Homoród völgyében, Homorodalmás és Oklánd között fekszik. Szerencsések vagyunk. Tényleg szerencsénk volt! A tiszteletes urat megkerestük, kinyitotta nekünk a templomot. Sisi. Megtaláltam a dobozt, viszont nem tudtam bejegyezni, mert televolt vizzel. Most megvan. A templomudvarra nem tudtunk bemenni, de az emlékműnél megtaláltuk a dobozkát.
- Székelyderzs 19,5 km-re. A Kányádtól 5 km-re, dombok közé települt Székelyderzs községközpont. Szalonna. Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva. Idegenvezető. Nagyon csinos idegenvezetőlány tevékenykedik a székelyderzsi erődtemplomnál, ami egyrészt jó, mert megmutatja a látnivalókat, és elmondja a tudnivalókat, viszont a puszta létével elvon(hat)ja a figyelmet (legalábbis a férfiakét) a látni-tudnivalókról. Világörökségi helyszín. Nincsenek világörökségeink, csak világörökségi helyszíneink.
- Szelídgesztenye-liget Homoródkarácsonyfalva 19,6 km-re. Homoródkarácsonyfalva nyugati határában, a vízválasztó keleti oldalán, 2 hektáron elterülő szelídgesztenye ültetvény található. Gesztenyét szedtünk. Egy héttel a szelídgesztenye fesztivál után bukkantunk rá erre a helyre, mégis jutott nekünk hírmondóban néhány gesztenye. Eltűnt doboz. Már rég kíváncsi voltam erre az ültetvényre. Ne menj el mellette!. Erdemes megállni és felkeresni ezt a kis parkot!Jó példája, hogyan tudja egy kis falu megbecsülni értékeit.
- Akasztófa teteje Homoródkarácsonyfalva 19,9 km-re. A Dungó feredőtől északra tekintve, a szemközti Vész oldala gerincen, egy fenyőkkel borított, csúcsos domb hívja fel magára a figyelmet.
- Hagymás vára Oklánd 19,9 km-re. A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak.
- Unitárius templom Recsenyéd 20 km-re. Középkori templomról nincs adat.
- Sündisznó-szikla Ürmös 20,2 km-re. A falu délnyugati kijáratánál, a régi térképeken Kiskőbányának nevezett részen, egy különleges, sündisznóhoz hasonlító sziklát találunk. Tenyleg sundiszno. Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben. Cigánytelep van a tövében. Megtaláltam, kár, hogy cigánytelep van a tövében.
- Régi székelyház Felsőrákos 20,5 km-re. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Megsétáltam magam Felsőrákoson. Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
- Templomerőd Kóbor 20,5 km-re. Az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyúkosi-patak mellett fekszik Kóbor község.
- Unitárius templom Felsőrákos 20,5 km-re. Teljesen újjáépítették.
- Református templom és rovásemlék Bágy 20,7 km-re. Kétségtelen, hogy temploma gótikus kori, a Magyar református templomok szerint ismeretlen időkből származik.
- Sós kút Recsenyéd 20,8 km-re. A sóskút mélysége 0,55 m, a vízoszlop magassága 0,55 m.
- Várhegy Bágy 21 km-re. A Várhegy Bágy falutól északra található, rendkívül szép kilátást biztosító magaslat, ahol középkori vár nyomai fedezhetőek fel. Lada athelyezes. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre. Pásztorkutyákat kerülgetve. Kocsival közelítettem meg, amennyire lehetett, a Bágy feletti konglomerát domboldalt. Mászás. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem.
- Vargyas tavai 21 km-re. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.

Természeti értékek - Brassó megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Homoród-folyó forrása adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Homoród-folyó forrása? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Brassó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.