Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Putna vízesése 2 - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Putna vízesése 2 turisztikai látnivalói

A Putna vízesés a Putna folyó bal oldalán, természetvédelmi területen található. A vízesés intenzív tektonikus folyamatok következtében alakult ki...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Putna vízesése 2 képtárból:

Vízesés eső után
Vízesés eső után
Illemhely
Illemhely
Kora hajnalban
Kora hajnalban
Egy még álmos fotós képe
Egy még álmos fotós képe

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Putna vízesése 2 fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Putna vízesése 2!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Lepsa, 3.1 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Putna vízesése 2 közelében?
- Kádár-út 16,1 km-re.
- Panorámás tisztás a Nyáguj-tető alatt 18,2 km-re.
- Kóróbérc-puszta Berecki-hegység 18,9 km-re.
- Ojtoz-forrás feje 19,2 km-re. Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé. A szomszéd geodobozt találtam meg. Átutazóban voltam, alkonyodott.
- Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út 19,7 km-re. Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm.
- Ozsdolai-hágó Berecki-hegység 19,7 km-re. Beszorult doboz és átnedvesedett tartalom. Miután eltöltöttem az időt a környék egyéb rejtekhelyeivel, már sötétedés után értem ide. Hóvirágos rejtek. Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Hószag és Nemere. Kis forgolódás után meglett a doboz.
- Ötszáz éves bükkfa Kádár-út 20,5 km-re. Állítólag 500 éves.
- Lakóca-csúcs 20,8 km-re. A Háromszéki havasok egyik legjelentősebb csúcsa a Lakóca, 1776 m, Erdély és Moldova vizválasztója, bár a történelmi határ a Putna völgyén halad föl. Doboz a Lakóca tetőn . Sikeresen előkerült a doboz a (fenyőtű)kazalból, miután sikerült internetes segítséget kérni, vagyis letölteni a képet és a helyszínen nézegetve a képet valahogy beazonosítani a fenyőfákat. kiegeszites. Utolag kiegeszitenem a 2012-ben elhelyezett Lakoca rejtekhelyet.
- Falaknál 20,8 km-re.
- Piliske-tető Ozsdola 21,6 km-re. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
- Kőlik Ozsdola 22,1 km-re. Hausmann említ, aki azt állítja, hogy a Kőlik földrengés által keletkezett.
- Várhegy Ozsdola 22,8 km-re.  A ket vizfolyas kozott emelkedik a 974 m magas Varberc. Tisztogattunk. Valóban alaposan belepték az indák a rejteket. Szederindák között. A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Nagy es regi. Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben.
- Ojtoz vára 23,3 km-re. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Ásatás. Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Határvár. A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz.
- Honvéd-kő 23,4 km-re.
- Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 23,9 km-re. Bereck után az Ojtoz-tető felé menet, az országút 77 és 78-as kilométerkövei között, bal oldalon egy obeliszk emelkedik. Királynő. A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot. Böske. Gyönyörű volt a lemenő nap. Sziszi. Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett.
- Tölgyes-vízesés 24,1 km-re.
- Kézdimartonosi feredő 24,3 km-re. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet. Martonostol felfele. Ha mar az ,, igehez" kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni  a ,,mindszentek havaban" . Majdnem háromágú fa. Érdekes rejtés, csodaszép hely. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon.
- Gyilkoskő 24,3 km-re. A Gyilkos-kő a Gyilkos-szorosban, Kovászna és Bákó megye határán található. Tenyleg gyilkosan szuszogtato. Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese es a SZNMnapjan alkalmam is nyilt ra:  Amig en lihegve kerestem a ,,gyilkoskovet''  addig a csapat egy resze nyugodtan kerodzott lent a parkoloban,  mig a masik fele egyszemelyben rohangalt lennebb a meredek hegyoldalban egy ujabb rejtes remenyeben. Tovább is van. Kiegészítettem a rejtekhely leírását. gyilkosko. Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út.
- Kalaszló vízesése 24,4 km-re. A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki. Zubogó Kalaszló. Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni. Szemettelep. Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. Itt így is, úgy is meg kell állni. Útban voltam hazafelé.
- Pásztor-kereszt Sósmező 24,8 km-re.
- Leány-vár Bereck 25,1 km-re. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Leány csak volt. Megtaláltuk a geodobozt.
- Medve-barlang Sósmező 25,8 km-re.
- Venetúrné vára Bereck 25,9 km-re. Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. Venetúrné átváltozása. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Római castrum. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. A berecki Venetúrné vára. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai.
- Katolikus templom Kézdimartonos 26 km-re. Kézdimartonos Kézdivásárhelytől 12 km-re keletre, Bereck közelében, a Nagyhegy alatti völgyben fekszik. Kaptam ide egy csendes tarsat. Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis ,,terepmunkara" . A segítség fentről jött. A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. A templomnál. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt.
- Angustia római kasztrum Bereck 26,1 km-re. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
- SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 26,2 km-re. Vashíd. Megvan ez is. igen, már én is ott tartottam..... helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Berecki mágnes. Megtaláltuk.
- Katolikus templom Bereck 26,3 km-re. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson. Bereck főtere. K
- Martonosról Ozsdola fele 26,6 km-re. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Elso tobbek kozott.... Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
- Bagolylik-sziklavilág Gelence 26,7 km-re.
- Ozsdolai Óriáskő 26,7 km-re. Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő.
- Szent Imre erődtemplom Gelence 27,2 km-re. A műemléktemplom előtt, a harangtoronytól nyugatra található Szent László király mellszobra. Régi ismerős. Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. Árpádkori templom. A rejteket megtalálni nem is olyan könnyű. Csodas ez a templomocska. Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt.
- Farkasvár Bereck 27,9 km-re. Keresunk egy dombszeru kiemelkedest. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. Kinn a bárány. Meglett.
- Görög-katolikus templom Gelence 28 km-re. Meglepetes templom. Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
- Jancsó Benedek mellszobra Gelence 28,5 km-re. Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
- Bodor György mellszobra Gelence 28,5 km-re. Bodor György mellszobra, 2004 - Gelence.
- Fekete János főesperes szobra Gelence 28,5 km-re. Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
- Márton Áron szobra Gelence 28,5 km-re. Márton Áron szobra, 2006 - Gelence.
- Szent Imre herceg mellszobra Gelence 28,6 km-re. Szent Imre herceg mellszobra, 2008 - Gelence.
- Nádika feredő Gelence 28,9 km-re. Gelence környékén nincs sok borvíz-, illetve gyógyforrás, viszont több édesvízi.
- Hódtanya a halastóban Lemhény 29,1 km-re. A kis patak medrén 3-4 kisebb gátacska van, a víztükör hosszan nyúlik el. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 29,5 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel.
- Csipkés népi feredő Zabola 29,8 km-re. A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor.
- Hajdúk vára Lemhény 29,9 km-re.
- Siklótető Kommandó 30,2 km-re. Majd a Barta tetőt, ahova érdemes kimászni a Tiszta patak völgyéből, mert nagyon szép a kilátás. Vadonban a medvek kozt. Nem igazan sokan kaptak meg ezt a rejteket, vagy nem kerestek.
- Kovásznai siklópálya 30,3 km-re. A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Egy igazan nagyszeru hely. Junius havaban felkerestuk ezt a romjaiban is nagyszeru ipartorteneti ,,maradvanyt" Kar erte en meg a a 80-as evekben ultem rajta es mentunk is le egeszen Benedek mezejeig-Manyicskaig. Ipartörténeti műemlék.... Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. A .com-on bejelentett doboz. Gratulálok a sikeres túráért.
- Egykori Kommandó-Kovászna kisvasút 30,4 km-re. A régi Kommandó-Kovászna kisvasút nyomvonala.
- Nepomuki Szent Janos szobra Haraly Harale 30,6 km-re.
- A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 30,8 km-re. A hely a Fekete-ügy és a Papolna-patak összefolyásától kissé feljebb, a Bécsi-bércre vezető erdei út kozelében található. Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
- Tündérvölgy-vízesés Kovászna 30,9 km-re. Tündérvölgy-vízesés - Kovászna.
- Laur-hegyi panoráma Kommandó 30,9 km-re. Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.
- SZNM 3 Nyujtód Hősök emlékműve 31,1 km-re. SZNM 3. Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó. Rendezett az emlékpark és a környéke. Helyén volt. Megtaláltuk.
- Szent Mihály-templom Lemhény 31,1 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam.
- Nagy kőüst Sólyomkő Gorzafalva 31,1 km-re. Ez a hely része lehet egy Sólyomkő-körtúrának, a következő útvonalon: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. Kőüst. A kilátótól az ösvényen továbbhaladva megcsodáltuk a Kalapos-követ, majd rábukkantunk a "kényelmesen belakható" nagy-kőüstre.
- Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva 31,2 km-re. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. A békés szörnyeteg. A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez.
- Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva 31,2 km-re. A szikla kalap formája alulról csodálható meg. A kalap tetején. A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik.
- Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva 31,2 km-re. Mivel nem álltak rendelkezésemre pontos koordonáták, akkor még nem tudtam, hogy megtalálom-e a tulajdonképpeni nagy kőüstöt. Öcsike. Nemcsak a nagy, hanem a kis kőüst is előkerült némi mászás után.
- Sólyomkő-kilátó Gorzafalva 31,3 km-re. Az Aknavásár közelében levő Gorzafalva feletti hegyoldalon homokkő sziklák találhatók. Kőszínpad. Különleges kőalakzatokkal tűzdelt körutat köszönhetünk a játékvezetőnek.
- Nyujtódi panoráma 31,3 km-re. Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Felso Haromszeki portyan 2. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz. Mező szélén. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet.
- Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva 31,3 km-re. A Sólyomkő-tetőről nyugat felé beereszkedve az oldalon, egy érdekes kőerődítményre bukkantam. Kővár. A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk.
- Tündér Ilona vára 31,3 km-re. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn. Pinokkió köszöni jól van. A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont. Tunder Ilona vara . Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Tündér Ilona vára. Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is.
- Sólyomkő-tető Gorzafalva 31,3 km-re. A Kalaposkő-sziklát keresve, egy adott pillanatban a Sólyomkő tetejére értem. Végre a csúcs. Újabb mászás után túránk legmagasabb pontjára értünk.
- Kommandó 31,4 km-re. Környékén számos völgyön építettek keskeny nyomtávú iparvasútakat, a faanyag elszállításának céljából. Kicsi a világ...... Örülök hogy van újabb ismerős kincskereső. Gőzmozdony helyett diesel mozdony. Évzáró túránk színhelye Kommandó, mivel férjem innen " gyökerezik":). Rozsdas mozdony. Egy kiados rokagombapaprikas utan kerestem ra a dobozkara (eppen falunapokat tartottak), a leiras es a kommentek szerint erre is konnyen ratalaltam, nagyon siralmas allapotban van a valamikor szebb idoket is  megert muemlekvonatka.
- Kommandó Ringó-híd 31,6 km-re. Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet. Séta a Baszkán. A harci díszes doboz sajnos jégbe van fagyva. Felcimkézve. A Elazva. Konnyen megtalalhato dobozka, sajnos a benne levo papirka el van azva.
- Farkaspataki Büdös-víz 31,6 km-re. A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Legalább. A Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút.
- Sóstótetej vára 31,8 km-re. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is. Áthelyeztük. A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg. Megtalaltuk. Megtalaltuk. Hogy grimoirine szavait használjam. Itt mi lettünk az ezüst érmesek.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 32 km-re. Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre.
- Református templom Zabola 32,1 km-re.
- Jákob lajtorjája Zabola 32,4 km-re. Jákob lajtorjája - Zabola.
- Közép-domb Háromszéki-havasok 32,4 km-re.
- Vadász-patak 32,4 km-re. A Vadász patakánál volt valamikor a határvonal, a régi öregek szerint. Ki gondolná?. Biciklizünk a megye legmagasabb településének környékével ismerkedve, s ha nem tudnánk, hogy keresnünk kell a rejteket, talán tovább hajtanánk. Kommandó- Vadász patak. A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is. lefele a Baszkan. Meg nem tudtuk ,hogy mi is var meg rank.
- Református templom Páva 32,5 km-re. Református temploma a 14-dik században már biztosan állt, később gótikus stílusban átépítették, majd 1903-ban nyerte el mai alakját. Azt hiszem a doboz elfalazva. Nagyon szép kis templom, már amit kívülről láthattunk belőle, mert a kapuja zárva volt. A fűben. A rejteket nem nehéz megtalálni, lévén az egyetlen üreg a várfalban. Doboz újrarejtve. V
- Katolikus templom Kézdiszászfalu 32,7 km-re. 1426-ban, amikor Zsigmond király szabadalmakat ad a Bereckre települőknek, szászok telepednek ide is és alapítják Szászfalut. Ez is a portyan volt. Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki. Jo kis rejtes. Nem semmi ez a "cserepalja"! Jó kis séta után hazafelé talaltuk meg. Nem eleget. Sokat vergáltad, de nem eleget.
- Katolikus kápolna Kézdisárfalva 32,9 km-re. A XVII században anyaegyház, majd Nyujtód filiája 1783-ig, amikor újra külön papot kap Szászfaluval közösen. Ez is marcius idusan tortent. A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Kistemplom. Ez a doboz is megvan. Felvilágosulva. Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt, de csak most álltam meg egy kis főhajtásra.
- Négy ház 33 km-re. A helyet valamiért Négy háznak hívják errefele. Fészekalja. Keresés közben majdnem belenyúltunk a frissen kikelt pihe-puha madárfiókák fészkébe. Verőfényben. Az augusztusi hőségben jól esett a fák árnyékában keresgélni. Akác. Először is nem üregben, hanem kéreg alatt.
- Gyulafalva 33 km-re. 1 km-es tengerszint feletti magasságával Kovászna megye legmagasabban fekvő települése. A pásztorkutyák megvesztegetése. Hát ezt a geodobozt nagyon őrzik, nehéz volt megközelíteni, megtenni még azt a pár métert is az autótól, mivel az emlékmű közvetlen közelében több juhnyáj is van, amikhez persze pásztorkutyák is tartoznak. Tovabb a Baszkan..... Az emlekmu is meglett,a dobozka is .
- Dozsa Kovaszna 33,4 km-re.
- Nagy-Lemhény-patak 33,4 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Átlagos patakmeder. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni. Utban az Almas vara fele. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat.
- Székelykapu Imecsfalva 33,4 km-re. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. A székelykapu odalett. Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. Ajánlott koordinátaformátum. A fok-perc-másodperc formátumú koordináta a legrosszabb választás. A doboz valóban a régi helyen. A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt.
- Bagoly Kovaszna 33,5 km-re.
- A Nap haza Kovaszna 33,5 km-re.
- Maradvany Kovaszna 33,5 km-re.
- Katolikus templom Imecsfalva 33,5 km-re. 1567-ben Imechfalva a neve. A fedett kereszt eltűnt. A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. Érdekes parkolóhely a templom előtt. Nekem nem okozott gondot a geodobozhoz való hozzáférés. A földön. A dobozra a kereszttől pár méterre, a földön talált rá a lányunk.
- Gazdáné Olosz Ella plakett Kovászna 33,5 km-re.
- Csomortán 33,8 km-re. Csomortán falu Kézdivásárhelytől 11 km-re északkeletre található, a Szent Mihály-hegy nyugati lábánál. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit.
- Kút az út közepén Szitás 34,1 km-re. Szitás faluban, a Mihai Viteazul utcában, körülbelül 150 m távolságra nyugatra a település főútjának számító Stefan cel Mare utcától, egy érdekes kutat találunk, pontosan az út közepén.
- Katonai emlékmű Kósna-domb Aknavásár 34,2 km-re. A harcászati térképeken 789-es szintnek is nevezték. Szitás faluból indulva közelítettem meg a helyet. Aknavásártól készültem nekiindulni a Kósa-domb felé, a piros kereszt jelzésen.
- Almás vára Kézdialmás 34,2 km-re. Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll. Egy óra botladozás után. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár. Megtaláltuk!!!A doboz jó egészségnek örvend, a vársáncban szalamandrákkal találkoztunk, a medvének csak  a nyomát láttuk. Almás vára - Kézdialmás. Már két éve keressük ezt a ládát.
- Kósna-csúcs Nemere dombvidék 34,3 km-re. Nemcsak a csúcs, hanem annak vállai is, tehát a Kósna-domb is, heves harcok színtere volt az első világháborúban. Kilátás nélkül, de lövészárkokkal. A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé.
- Bálint Gábor szobra Szentkatolna 34,4 km-re. Kiváló nyelvész szobra. Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor.
- Kovásznai Pokolsár 34,4 km-re. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe.
- Fábián Ernő mellszobra Kovászna 34,5 km-re.
- Ignácz Rózsa mellszobra Kovászna 34,5 km-re. Ignácz Rózsa mellszobra, Vargha Mihály 2007 - Kovászna.
- Erkel Ferenc emlékmű Kovászna 34,5 km-re.
- Geometrikus kompozició Kovászna 34,5 km-re. Geometrikus kompozició, Gazdáné Olosz Ella - Kovászna.
- Csomortáni Péter vára 34,5 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ. Segédpontok. A segédpontokat le lehet tölteni a ládaoldalon, a jobb oldalon levő GPS koordináták lelöltése nevű dobozban található legalsó hivatkozásról. Nem talalom.... Nem latom a segedkoordinatakat sehol.

Természeti értékek
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Putna vízesése 2 adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Medvével találkoztam, a dobozra rátromfoltam - Sötétedés után értem a helyszínre, Lipse településnél egy medve sétált át előttem az úton...
  • Aki GPS nélkül jár medvével találkozik - Aki GPS nélkül jár rejteni, medvét lát az úton és rátromfol egy közeli dobozra...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Putna vízesése 2? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.