Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Görgényi nárciszmező - Görgényszentimre - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Görgényi nárciszmező - Görgényszentimre turisztikai látnivalói

Görgényszentimre községben található a Görgényi nárciszmező, a Görgényi-havasok lábánál, összesen 3 hektár területen. A nárciszok április-májusban virágoznak...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Görgényi nárciszmező - Görgényszentimre képtárból:

Legeltetnek
Legeltetnek
Kakasmandikó 1
Kakasmandikó 1
Kakasmandikó 2
Kakasmandikó 2
Lesz majd nárcisz?
Lesz majd nárcisz?

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Görgényi nárciszmező Görgényszentimre fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Görgényszentimre és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Görgényi nárciszmező!

A legközelebbi település Görgényszentimre, 1,96 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Görgényi nárciszmező Görgényszentimre közelében?
- Görgény vára Görgényszentimre Maros megye 1,8 km-re. A görgényszentimrei Bornemissza-kastély mögött egy gyönyörű dendrológiai park található. Teleki nyomában. Mivel személyes ügyek miatt nem mehettünk el több napra, úgy döntöttünk, hogy látogassuk meg a Maros menti Teleki emlékeket. Laza, családi. Könnyű, laza családi túra, a kastély katasztrófális állapotban van, de végre a Maros Megyei Múzeumhoz került, így van remény a restaurálására. Egy kis Görgény menti séta I. A IX.
- Bornemissza-kastély - Görgényszentimre 1,8 km-re. Rákóczi - Bornemissza-kastély. Rákóczi-, Bornemissza-kastély, ki melyik nevén ismeri. Lába kelt. Szép kastély, csodálatos kert.
- Szentmihály 3,5 km-re. 1319-ben villa Szentmihálteluke néven írják, 1453-ban Zentmyhaltelke, 1644-ben Szent Mihály Telke formában fordul elő.
- Tölgyfa maradvány Mocsárerdő Szászrégen 3,9 km-re. A özelben egy különleges formájú tölgy maradványa van.
- Görgényadorján 4,1 km-re.
- Szászrégeni Mocsárerdő 4,1 km-re. A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét. Amíg még lehet. A Mocsárerdőt meg lehet közelíteni a Görgény-völgyéből is, az autót már csak a főút mellett lehet hagyni, mert a bevezető utat sorompóval zárják. Matuzsálem. Régi tervem volt megkeresni ezt a dobozt. Egy kis Görgény menti séta II. Nagyon kellemes élmény volt a több száz éves tölgyek közt bóklászni és fényképezni ezeket a faóriásokat.
- Alsóbölkény 6,4 km-re. 1645-ben Magyarbölkény a neve.
- Római őrtorony Libánfalva 6,7 km-re.
- Orsova-kő Erdőlibánfalva 8,7 km-re.
- Idecs vára Alsóidecs 9,1 km-re. Alsóidecstől keletre lévő, 596 méteres magaslaton feküdt hajdan Idecs vára. Jó kis emelkedő. Nagyon megdolgoztatott ez a hegy, pláne miután a biciklit is feltaszítottam az erdő széléig, nehogy gyalog kelljen hazamenjek.
- Vityál vára 10 km-re. A 12-13-dik századi várról, mely a korai kelet-erdélyi határvárak tagjának tekinthető, írásos adat nem maradt fenn. Vár az esőben. A Pálos-kolostor után a várat vettük célba. Likas-kő, vulkáni bomba, bejelentések. A Likas-kőnél jártam már, lásd a képeimet, viszont a vulkáni bomba-sziklát nem tudtam beazonosítani. Sok megtaláló, kevés bejelentés. Az Alsó-Halas pataki homokbányától, jöttem ide, miután rejtettem a Tündérek forrásánál.
- Katolikus temető Nyárádremete 11,3 km-re. Nyárádremete Szovátától 20 km-re fekszik. Őszapók. Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem. Lepedőt akartam mondani. Harisnya? Khmm. Kísértetek. A kísérteteknek is van harisnyájuk? Ők csak lelkek.
- Katolikus templom Jobbágytelke 11,6 km-re. Marosvásárhelytől 24 km-re északkeletre, Székelyhodostól 3 km-re a Tar-bükk alatt fekszik, a Hodos-patak völgyében. Szemmagasságban. Nem emlékeztem a segítő információra. Hatalmas tuják takarásában. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt.
- Magyarpéterlaka 12 km-re. 1332-ben a pápai tizedjegyzékben említik először Peturlaka néven.
- Likas-kő Vármező 12 km-re. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található. Esős. Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük. Étvágycsináló-túra kerékpárral. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében.
- Felsőidecs 12,1 km-re. 1319 Felydeach.
- Fatemplom Petele 12,7 km-re. Báró Bornemissza adománya a 20 kilogrammos harang, amit 1750-ben öntöttek. Nem éppen együtt. Bár együtt kerestük meg ezt a rejtekhelyet, nekem esélyem sem volt megtalálni. Együtt. Dolgozni voltunk Péterrel Libánfalván, a Görgény völgyében.
- Petele 13,2 km-re. Mai tornyát a XIX-dik század második felében építették.
- Keménykőalji-forrás Vármező 13,3 km-re. Főleg a helybeliek ismerik, de a környékről is sokan hordják a vizét.
- Kisvasút állomás Vármező 13,3 km-re. A kis vonat egy keskeny-nyomtávolságú vasútra épített gőzmozdonyból és 2 zárt, valamint 1 nyitott, 11-12 m hosszú vagonból áll. A vonat füstje elvitte. Illetve az újjáépítés szele. Bozót. A fotó segítségével kerestünk, de végül is a GPS vezetett nyomra. Husveti dobozok. Leanylocsolas helyett geoladakat keresgeltunk Varmezo kornyeken.
- Címeres kút Szászrégen 13,4 km-re. A szászrégeni Címeres kút a Sós utca és a Főtér (jelenleg Petru Maior-tér) kereszteződésénél található, ez utóbbi útburkolatának szintje alatt.
- Mini Nyárád Látogatóközpont Vármező 13,4 km-re. Fő látnivalója egy 10 m2-es terepasztal, mely a Felső-Nyárádmente ismertebb látnivalóit mutatja be miniatűr méretben.
- Alsó-Halas pataki homokbánya 13,5 km-re. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Homokfal. A geodoboz a második fánál előkerült. Vadban gazdag hely. Az Alsó-Halas pataki úton indultam fel a bányához. Légvonalban. Erről csak annyit, hogy nem mindig a légvonal a legrövidebb út :-) De úgy néz ki élménydús kerékpározás volt.
- Római-katolikus templom Szászrégen 13,6 km-re. A városnak két hangszergyára is van. Zápor elől menekülve. Csak a rejtekhelyet találtuk meg, igaz nem néztem alaposan át a kerítés tövét. Nem találtuk meg. Igaz, még nem volt kivirradva amikor kerestük.
- Abafája 13,8 km-re. Első Azben 1332-ben jelentkezik a pápai tizedjegyzékben Abafaya néven, majd 1408-ban ilyenképpen: Abafya alio nomine: Apáthy.
- Huszár-kastély Abafája 13,8 km-re. A kastélynak egykor 32 terme, az udvaron eklektikus szökőkútja, historizáló ablakos lépcsőháza, festett kazettás mennyezetű emeleti nagyterme volt.
- Kemény-kastély Marosvécs 13,9 km-re. Több mint 300 évig a Kemény család tulajdonában volt.
- Református templom Marosvécs 13,9 km-re. 1332-ben plébániatemploma van. Harangszó. Besztercéről hazafele jövet kiugrottam a harangláb szerkezetét lefényképezni. Megvan a doboz. A doboz a helyén volt, negyedikként jegyeztünk be. Kastély árnyéában. A marosvécsi kastély és park látogatása után kerestük fel ezt a rejteket.
- Kemény család várparkja Marosvécs 14,1 km-re. Itt vannak az egykori földvár fűvel benőtt terepalakulatai is. Elvitték a törmelékkel együtt?. Ez a második alkalom, hogy ezt a dobozt keresem. Elsőként a bélelt doboznál. Aznap reggel a Kelemen-havasokba indultam, a Kis-Lomás-vízeséshez.
- Holtmaros 14,3 km-re. 1319-ben Holtmaros, 1366-ban Holhmoros, 1512-ben Holth Maros néven jelentkezik az okiratokban.
- Falu harangja Mikháza 14,4 km-re. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják. Gyors találat. A doboz a földön volt.
- A legrégebbi székelykapu Mikháza 14,5 km-re. A szerkezetileg meggyengült kaput 1912-ben egy vihar ledöntötte, majd vásárlás útján a Néprajzi Múzeumba került.
- Római őrtorony Szakadát 14,5 km-re. A Maros megyei római határszakasz kutatása során számos, a védelmi vonalhoz tartozó lelőhelyet azonosítottak. Csak az őrtorony helye. Amint a leírásban is írja, itt csak egy római őrtorony helye található. Megközelítés. A Google térképen kinéztem, hogy a rejtekhelytől keletre egy út vezet fel a gerincre.
- Katolikus templom Székelyhodos 14,5 km-re. Székelyhodos községközpont, Marosvásárhelytől 22 km-re északkeletre, Szászrégentől délkeletre található. Csendes falu. Tetszett a falu. Festett órás templomtorony. A helyszínre érkezve, annak rendje-módja szerint a kőoszlopos kapun léptem be a templomkertbe.
- Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza 14,5 km-re. Az elsősorban a Nyárádmente északkeleti végében meghúzódó katolikus közösséget kiszolgáló kolostor a XVII-XVIII századok folyamán, de a későbbiekben is a székelység művelődési életének egyik legfontosabb gócpontjaként irányító, oktató, papi utánpótlásképző szerepkört látott el, termékeny szellemi és művészettörténeti központként működött. Csendes hely. A dobozt a bodobácsok őrzik. Templomtorony és gólyafészek. A mikházai katolikus templomot és ferences kolostort csak kivülről csodáltam meg. El volt veszve Mikháza?. Ha így áll a dolog, akkor gyakrabban kellene biciklizni.
- Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 14,5 km-re. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait. Nem zár jól a doboz. A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. Geodoboz a kripta bejáratánál. Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre.
- Vármező 14,6 km-re. Vármező Szovátától 20 km-re fekszik, halászcsárdáiról, több tucat tóból álló pisztrángtelepeiről híres.
- Katolikus templom Vármező 14,7 km-re. Az eredetileg iskolából és tanítói lakásból alakított hajlékot 1987-ben szentéllyel bővítették ki. Sunyi :-). Elég rejtélyes rejtés. Majdnem beejtettem. Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült.
- Idődoboz pavilonok Mikháza 14,7 km-re. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel.
- Drakula kripta-ház Deményháza 14,7 km-re. Ezekkel a szavakkal hívja fel a különleges létesítményre a figyelmet, a reklámszöveg.
- Nagy-ág melléke Vármező 14,7 km-re. Ha szereted a pisztrángot hazafele megkóstolhatod. Nyárádmenti legelő. A Nagy-ág le volt zárva sorompóval, ezért gyalog sétáltunk fel a tisztásig. Az eszét vesztett veszett róka veszte. Ha egy róka az ember közelségét keresi, akkor tényleg elment az esze, megveszett. Róka. A rókával kapcsolatosan, én úgy tudom, hogy ha keresi az ember kozelseget akkor veszett.
- Katolikus templom Deményháza 14,8 km-re. 1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve.
- Római katonai tábor Mikháza 14,8 km-re. A tábor a Nyárád-völgy felső szakaszának védelmét biztosította.
- Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza 14,9 km-re.
- Magányos tölgy Szászrégen 14,9 km-re. A tölgyfát 1849-ben ültették, az 1848-as forradalom emlékére.
- Égerfás-tó Vármező 15,1 km-re. Egyre kisebb. Meghökkentünk, amikor megláttuk, hogy a kedvenc kis tavunkban alig van víz. Kedvencz. Az Égerfás-tó az egyik kedvencz laza túrahelyünk, télen-nyáron többször jövünk. Madárvilág. A geodoboz a helyén van, a szürkegémek úgyszintén.
- Ehedi temető 15,1 km-re. Ehed falunak temploma a középkorban nem volt. Szép őszi idő. A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség. Ki az a György Tibi bácsi?. Nem készültem különösebben az ehedi rejtekhelyhez.
- Várhegy Vármező 15,3 km-re. Kapaszkodó. A vármezői látogatásunkból nem maradhatott ki az Égerfás-tó megtekintése. Husveti lazitas. Kellemes kis "udules" utan az Egerfas to partjan felsetaltunk a varhegyre. Mogyoróbokrok között a Várhegyen. Jártam már a Várhegyen, pár évvel ezelőtt a régi rejtést is megtaláltam.
- Tájoló kilátó Mikháza 15,3 km-re. A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére.
- Magyaró 15,3 km-re. 1228-ban Moggoreunak írják, 1587-ben Mogioro és 1602-ben Magyaros a neve.
- Marosjára 15,4 km-re. 1332-ben Jara, 1456-ban Iara néven jelentkezik az oklevelekben.
- Tündérek forrása Vármező 15,7 km-re. A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása. Úton-útfélen. Az út meglett (fentről jöttünk), a pötty meglett, a fa is meglett, a doboz sehunn a fában. Körút. Kis körutunk alkalmával ugy gondoltam több dobozka is előkerül, talán az én hibám is, hogy nem igy lett. Tündérek vize. Nehezen tudtunk megválni a pompás tőzike rétektől, soha nem találtuk még ilyen csúcsnyílásban, pedig minden tavasszal felkeressük a tavasz hírnökeit, tőzike, hóvirág, tavaszi kikerics, mindez egy helyen.
- Turulmadaras emlékmű Disznajó 15,7 km-re. Középkori XIV-dik vagy XV-dik századi temploma ma is áll, egyesek szerint 1562-ben épülhetett, ami a gótikus kori átépítés idejét jelezheti. Ezt nem lehet elsietni. Kicsivel sötétedés előtt érkeztem Disznajóra, leparkoltam az emlékmű melletti utcában. Kíváncsiskodók. Kíváncsiskodókból itt sincs hiány, mivel a rejtekhely egy olyan helyen van, ahova jól oda lehet látni.
- Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűr 15,9 km-re. Bár nincs Székelyföldön, a székelyföldi árok-töltésvonulat folytatása, a gyepűrendszer része.
- Református templom Disznajó 16 km-re.
- Kockás liliom Búzaháza 16,2 km-re. A vasúti sínen való átkelés után már láthatjuk a nedves rétet és a virágokat. Még nincs kinyílva. Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok.
- Széles-tető 16,3 km-re. Széles-, vagyis Szelesel-tető.
- Pálos kolostor romjai Vármező 16,4 km-re. Nem lehetetlen, hogy a Nyárádremete feletti Vármezőn állott, mert itt pálos kolostor emlékét őrzi a hagyomány. Tőzikenézőben. A Kis-Nyárád mellett a nyíló tőzikék csodálatosak, valóságos szőnyeget alkotnak. Megközelítés. A katolikus templom doboza után itt folytattam.
- Unitárius templom Iszló 16,6 km-re. Iszló Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik.
- Jód-mező 16,6 km-re.
- Macska-tető Vármező 17 km-re. Az Égerfás-tótól a nyakba kimászva, nem a Várhegyre, hanem ellentétes irányba indulunk el. Engem pásztorkutyák fordítottak vissza. A nyáron egy alkalommal én is próbálkoztam. Felkészületlenül. Mivel ez koordináták nélküli rejtés, a gerincet követtem és minden narancssárga sávos fánál kerestem a 13 méterre levő odvas bükkfát (már ahol volt, de inkább nem volt). Pontosítás. Ahol a román katonai térképen a "Vârful pisicii " van, ott van a geodoboz.
- Disznajói kockásliliom védett terület 17,3 km-re. A kockásliliom, latin neve Fritillaria meleagris, színezetével és sakktáblaszerű rajzolatával hívja fel magára a figyelmet. Az idén korábban nyílnak. Mivel korábban jött az idén a tavasz, ideje volt megnézni, hogy nyílnak-e a mocsári kockásliliomok. Köszönöm az álcázást. Köszönöm az álcázást. Látás. Azt vettem észre, hogy gondok vannak a látásommal, mert egyetlen liliomot sem láttam.
- Kendő régi sírkövei 17,6 km-re.
- Kockásliliom Búzaháza 17,6 km-re. A kockásliliom a liliomfélék családjába tartozó fokozottan védett növény - a jellegzetes nedves réti, kora tavaszi növény, mely áprilisban tömegesen nyílik. Vékonykarúak elönyben. Minden évben felkeressük a rétet a koczkásliliomok miatt. Elég nehezen találtuk meg. De a földrajzi koordináták sokat segítettek.
- Harangláb Református templom Körtvélyfája 17,6 km-re. Körtvélyfája harangját különálló harangláb hordozza. Impozáns facsonk, kikandikáló geodoboz. Marosvásárhely felől Szászrégen irányába haladtam. Kis kitérővel. Gernyeszegen dolgoztam és mielőtt visszaindultam volna még felkerestem ezt a rejtekhelyet, ha már ilyen közel található.
- Beresztelke 17,7 km-re. 1319-ben Beryteluka, 1503-ban pedig Berecztelke néven jelentkezik az okiratokban.
- Tulipán és levendula Márkod 17,8 km-re. Tizenötezer tő és tízféle tulipán van itt, május első részében tartják a szüretet.
- Ökumenikus kápolna Bekecs-tető 17,8 km-re. A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye. Már megint nincs. Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz. Szabályok. Ezért a rejtekhelyért már kaptál egy pontot. Keskeny kezűek elönyben. Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került.
- Református templom Kendő 17,8 km-re. 1509-ben Kendew néven említik az okiratok, 1567-ben a regestrumban 9 kapuval jegyzik. Harangláb. A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk.
- Bökecs leve Bekecs-tető 17,9 km-re. A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak. Működik. Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen. Gesztenye. Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. Elszánt kincskeresés. Először is szétnéztem, hol van a gömbölyű hátú kő.
- Vész-kő Bekecs-tető 17,9 km-re. Nem az Írott-kő, más nevén Mosdó-kő, de hasonlít hozzá. Rendben. Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, a doboz a helyén, de valami rágcsáló megcsócsálta a zacskót. Acskó és Minion. A doboz a helyén, a Király tanácsát követve be is acskóztam, miután egy Minion is bekúszott a ládába. Tőzike mező. Lesétáltunk a Vész-kőtől egy, az elesett német katonáknak emelt emlékműig.
- Csanád vezér szobra Erdőcsinád 18 km-re. Kész vagyok halni és élni veletek, ez a felirat áll Erdőcsinád központjában, Csanád vezér szobra alatt.
- Dedrád 18,1 km-re. 1319-ben Dedrád, majd 1474-ben Dedrada néven jelentkezik az oklevelekben.
- Síremlék Erdőcsinád 18,1 km-re. A legnagyobb dombocska kerek, itt található a ravatalozó is.
- Székelykapu Erdőcsinád 18,1 km-re. Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket.
- Temető Erdőcsinád 18,2 km-re. Erdőcsinád temetői három szomszédos dombon helyezkednek el, a falutól északnyugatra. Puszpángbokrok. Nekem is hasonló élményben volt részem, a helybeliek engem is megbámultak. Kíváncsiskodó helybeliek . A sikertelen székelykáli keresés után megkerestem az erdőcsinádi temetőt.
- Hollós-tó Bekecs 18,3 km-re. A Bekecs-tetőtől keletre található a Hollós-tó.
- Református templom Nyárádselye 18,3 km-re.
- Óriások árka Nyárádselye 18,3 km-re. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.
- Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő mellett 18,4 km-re. Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő, vagyis Cibles mellett.
- Suvadás Nyárádselye 18,4 km-re. Túrabot nélkül senkinek sem ajánlom. Karbantartás. A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket. Antenna. A doboz valóban a szűk üregben volt. A geodobozhoz nem lehet hozzáférni. Mikháza felől érkeztem Nyárádselyére, amíg a talajút első része tűrhetőnek néz ki, a második fele nagyon le van szakadva.
- Mosdókő Bekecs-tető 18,5 km-re. A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek. A táblát is. Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség. Első találatom . Nagyon rég járom a Bekecs hegyet, számtalanszor elmentem a rejtek mellett, nem is gondoltam volna, hogy ilyen kincseket rejt. Új geodoboz, védettebb rejtekben. A Vész-kőnél elrejtett új geodoboz megtalálása után, úgy döntöttem, hogy még elsétálok a Mosdókőhöz is, belefér az időbe.
- 1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető 18,6 km-re. A Bekecs oldalában, a Körvélyes-mezőn található egy honvéd emlékmű, mely az 1916-os román betörés feltartoztatása során elesett székely honvédőknek állít emléket. Bekerítve. Most látom, hogy a régebbi fotókon még nem volt teljesen bekerítve az emlékmű. Pótolni. Ősszel visszatérve a tett helyszínére, a jégdugónak már se híre, se hamva, de sajnos a ládának se. Dugó dugta. A koordináta nem a legkóserebb, de megtaláltuk a facsonkot.
- Teleki-kripta Gernyeszeg 18,7 km-re. A Teleki-kastély és a református gótikus templom mellett Gernyeszeg kiemelt látnivalói közé tartozik a Telekiek gernyeszegi ágának a piramis formájú kriptája.
- Erdőszakál 18,8 km-re.
- Vajdaszentivány tava 19,1 km-re.
- Református templom Vajdaszentivány 19,5 km-re. 1332-ben de Sancto Joanne néven jegyzi a pápai tizedjegyzék.
- Ozsváth-csorgó 19,6 km-re. A szovátaiak szívesen fogyasztják, és nemcsak ők, hanem mi, és más biciklitúrázók is, habár hosszabb száraz időben néha elapad a vize. Csúszós talaj. Vonattal ugyan nem találkoztunk, de a csúszós talaj miatt elég nehezen tudtuk megközelíteni a rejteket. Meredeken.... Valóban forgalmas a forrás. A drót. A rejtekhelyet és a dobozt is elég könnyen megtaláltam.
- Tündérek útja Vármező 19,8 km-re. A Tündérek-útja Vármezőtől keletre helyezkedik el, a Kaca-hegy, az Alsó-Kaca tisztás között, a Kaca-patak forrásvidékén.
- Dedrádszéplak 19,9 km-re. 1228-ban Sceplak, 1461-ben Zeplak néven jelentkezik a forrásokban.
- Kripta Székelykál 19,9 km-re. Kriptájának egyedüli megőrzött emléke egy sírkő, melynek 1647-ból származó érdekes felirata van. Újrapróbálom. A régi, beomlott kripta helyén lévő gödröt betömték. Diófa. Úgy gondoltam, hogy próbáljunk meg újra a régi helyen rejteni egy dobozt, mert az új hely, vagyis a bokor egy sírfelújítás áldozata lett. Szerintem a helyén van. A megtalálást segítő információ nem költői gondolat.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Görgényi nárciszmező adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Görgényszentimre térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Tömegnyomor - Hétvégén, nárcisz-virágzáskor inkább kerülni kell, tömegnyomor van, és a parasztok kaszálják/tépik ezerrel a védett növényeket :-(...
  • Ilyen sincs gyakran - Maga a rejtő vitt el a rejtekhelyhez, a saját kocsiján...

Sikerült eljutni Görgényszentimre környékére? Tetszett a Görgényi nárciszmező? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.