Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Pásztor-kő - Hagymás-hegység - Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés
 


Pásztor-kő - Hagymás-hegység

Pásztor-kő - Hagymás-hegység turisztikai látnivalói

A Pásztor-kő az Egyes-kő kistestvére, attól keletre és mintegy 500 méter távolságra található, az Ecsém-tető északnyugat - délkelet irányú vonulatának északnyugati végében. A hófehér sziklatömb több érdekes látnivalót rejteget - az Egyeskővel szemben egy sziklakürtő szája tátong, a hátában két szűk kanyon, az oldalában pedig két zsomboly is van...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - teljeskörű hozzáféréssel.

***

Néhány kép a Pásztor-kő - Hagymás-hegység képtárból:

Pásztor-kő
Pásztor-kő
Iszalag
Iszalag
Megvan
Megvan
Az Ördögmalom
Az Ördögmalom
Az Egyeskő
Az Egyeskő
Az Ördögmalom
Az Ördögmalom
Az Ördögmalom
Az Ördögmalom
Kilátás a Pásztor-kőről
Kilátás a Pásztor-kőről
Az Ördögmalom
Az Ördögmalom
Itt keresd a ládát
Itt keresd a ládát

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pásztor-kő Hagymás-hegység fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22814 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Hagymás-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pásztor-kő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Balánbánya, 3,75 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos sziklabérczei Tarkő növényzete, sziklái. Öcsémtetej. Egyeskő. Az óriások asztala, elrejtett kincseik. Ködokozta csalódás. Népmonda a Tarkőről.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Pásztor-kő Hagymás-hegység közelében?
(részletek teljeskörű hozzáféréssel)
Isteni irgalmasság-kápolna - Egyes-kő - Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban. A Szép-patak völgyében munkabalesetet szenvedett, és egy 2 tonnás munkagép ráesett egy 10 méteres zuhanás után.
Vigyázó-kő - Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik. Teli napsutesben. A csiki -23 fokos kodbol jol esett a napsutesben turazni, elsonek a Vigyazo-kovet szemeltuk ki. Zold majom a ladaban. A csucson osszefutottam egy masik csapattal, igy egyutt talaltuk meg a ladat. Egy ködös napon. Az Öcsém-tetőről ereszkedtünk le ide és kerestük meg ezt a geodobozt. Eke túra. Egy novemberi Eke túrán kerestük meg a dobozt. A Vigyázó-kő kilátóponjára a Balánbányáról az Egyes-kőre vezető, kék sávval jelzett túraútvonalból ágazik el, a kék kereszttel jelzett ösvény.
Öcsém-tető - Kilátópontjáról, ahol a nemrég felállított kereszt is található, pompás látványban gyönyörködhetünk. Zergék. Hát pásztorkutyákat itt mi nem láttunk, csak zergéket. Öcsém-tető. Ezt még a ködben is könnyen meg lehet találni. Zimankós Öcsém. Ködös, zimankós időben értünk fel a csúcsra. Pásztorkutyák az Öcsém-tetőn. Rejtéskor (hihi), bár szikrázó napsütésben, bezzeg nem volt olyan könnyű megközelíteni a rejtekhelyet. Az Egyeskő menedékháztól a piros sáv jelzést követve juthatunk az Öcsém-tetőre.
Háromkút-forrás - A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki. Egy geodoboz 13 pásztorkutyával. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani. Kutyavilág. Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. Őszi séta. A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat. Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település.
Melegvíz-forrás - Háromkút - A forrásból kiömlő víz azonmód egy bővizű patakot alkot. A forrás mögött feltételezett barlangrendszer. A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett. Miben mérve?. Hmm, ha ez a meleg, milyen a hideg?. Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik.
Nagyhagymás-csúcs - Gratulalok. Gratulalok. Az Egyeskőtől átsétáltunk. Ide, a Nagyhagymás csúcsra. Mi történt a séta előtt, közben és után?. A séta végén megtaláltátok a geodobozt is?. Előtt, közben és után. Hmm, hogy mi volt előtte? A csíkszeredai hagyományos székely termékek havi vásárának megtekintése. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre.
Tárnicsmező a Lik-puszta felett - A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező. Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani.
Sziklataréj Ter-kő - Szűz hó. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. Zsuzsa. Örvendek Zsuzsa, hogy eljutottatok erre a varázslatos helyre. Kilátások. Nahát. Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg.
Felső-mező Hagymás-hegység - A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található. Felhők között. A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett. Megközelíthető Háromkút felől, a Melegvíz-forrás közeléből indulva, a Mély-völgyön keresztül, a Csúsztatón.
Terkő-nyereg Hagymás-hegység - Északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Nyeregben. Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben. Megtaláltuk az elveszett telet is. Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. A Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont.
Ördög-hágó Balánbánya - Ördögi meredek. Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét.
Meddőhányó Balánbánya - Ködlátó-nyereg - Csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Köd nélkül. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe. A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy.
Fehér-mező Hagymás-hegység - A túravezető feladatai. A túravezetőnek nem feladata a geodobozok tálcán történő átnyújtása a túra résztvevőinek, bejegyzés céljából. Novemberben. Bár én voltam az, aki elsőnek megmozgattam a dobozt takaró követ, mivel az nem mozdult elsőre, máshol kezdtem keresni. Enyém lett az első helyezés. Mivel a túravezető nem mozgatott meg minden követ jól. Mint mindig. Szép élményekkel tértem haza erről a kirándulásról is. A Nagyhagymásban található mészkő plató.
Száraz-patak Hagymás-hegység - Rejtek-csúcs - Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Történelmi pillanat. Régi álmom teljesült. A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű.
Kígyófej-szikla Rejtek-patak - A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Palás patakmeder. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni.
Ilia-tető Gyimesek - Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
Kilátópont Szakadát - Barlang. "Mégiscsak jó az öreg a háznál" :) Gyerekkorom óta járom a Hagymást, de nem ismerem ezt a barlangot. Felhők között. Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya. Tolvaj-kő vs. Őr-kő. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez a sziklacsúcs a Tolvaj-kő. Kovek. Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet. Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre.
Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység - A pusztából, a csúcsot célozva is ki lehet kapaszkodni ide pár perc alatt, de kényelmesebb és érdemesebb kelet irányból megközelítve végigsétálni a pompás sziklafal alatt. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
Patkó-kő - Kellemes élmény volt ott lenni. A doboz elég könnyű helyen található. Patkó-kő novemberben. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Hurrá. Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő.
Fekete-Hagymás-csúcs - Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül. A Fekete-Hagymás a Hagymás-hegység második legmagasabb hegye.
Szakadát-mező Nyugati rész - A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. A Szakadát-mező Neamt megyéhez tartozó nyugati része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Szakadát-mező Keleti rész - A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. Keletre. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el.
Vársarka Csíkszentdomokos - Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka. Területét sűrű bozót borítja.
Bagolykő Bükkhavaspataka - Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő. A lenyeg. Vegul is nem lehetek szaz es szaz szazalekos. A 2013-as EKE vandortabor. Ezt hagytam a vegere, nagyszeru hely. Kérdések. Gábor. A Bagolykoverol mondva. Tehat roviden: Termeszetesen feljutottunk a ko tetejere, ez is benne volt a tura programjaban. A Bagolykő megközelítése a gyimesközéploki Hidegségről indulva lehetséges, Bükkhavas patakából a Nagysarok-patak szádától indulva a Jávárdi-hegy fele.
Jávárdi völgye - Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés. Jávárdipataka település házcsoportjai 3 km hosszúságban sorakoznak az azonos nevű patak mentén.
Pásztorbükk - Pásztorbükk. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével "zarándokoltunk" a Pásztorbükkre. Volt még bejegyzés a füzetben?. Gratululálok Gábor. Nem volt beírás. Én voltam az elsö. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet.
Gyimesi jegenyefenyők Bükkhavas-pataka -  Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év. Csak egy fenyő maradt. Sajnos már csak egy fenyő magasodik. A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két, óriás méretű jegenyefenyő.
Jávárdi-tető Jávárdipataka - A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. Új geodoboz új rejtekben. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni.
Czofronka - Gyönyörű kilátás. Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-) De, győzzél meg. Lélegzetelállító látvány. Nem volt könnyű feljutni a sziklára, de a lélegzetelállító látványért bármikor újra megtenném. Czofronka novemberben. Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt. Nagyon lájkoltuk a kilátást. A szikla tetejéről a gyönyörű kilátás kárpótolta azt a kis sziklamászást. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra.
Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka - A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. A kápolna újrarejtett geodoboza. A pünkösdi Jávárdi-körtúra alkalmával érkeztünk ide, a Bagolykő felől. Búcsú után. A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében.
Kóta köve Jávárdi - Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. Geodoboz és pásztor-túrabot. Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek. Pásztorkutyák. Nem egy veszélytelen környék. A Jávárdi patakának északi részén húzódó hegyén, közel a kápolnához található a Kóta köve.
Felső-szoros - A Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Az üreg vonzása. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. Jégpadok. Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz. Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található.
Bástyakő Naskalat-hegycsoport - A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra. Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport - Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás. A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára.
Gyümölcsénes-tető - A Gyilkostó-telepről Háromkút felé vezető útból, az Alsó-szoros közelében egy talajút indul a gerincre, mely a Gyümölcsénes-tetőre visz ki, majd Gyergyódomuk felé ereszkedik le. A hadvezér. A gerinc hangulata sajátos, a végig tekergőző lövészárkoknak és bunkereknek köszönhetően. Véráldozat. Ezt is megértem. Azon a ponton, ahol a talajút keresztezi a gerincet irányítótáblák fogadnak.
Lok forrása Vaslábi-hegycsoport - Hevederből indulva, a Sugó-barlang elágazásnál jobbra tartunk. A völgyben az út a meredek aljáig kocsival is járható.
Kerek-kő - A Kerek-kő a Hagymás-hegység vonulatának egyik legimpozánsabb sziklaóriása. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson. Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet.
Alsó-szoros Kis-Békás - Ezt a két szurdokocskát Alsó-szorosnak és Felső-szorosnak nevezik. Meli és jkgabor. Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. Kis-Békás rejtekhely találkozó. Igen, ezt a rejtekhely talalálkozó alkalmával találtuk meg. Érdekes vízesés. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. A nagy X. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.
Zúgó-vízesés Jávárdipataka - Ezt jó sokat kerestük. De meglett a gyimesi rejtekhely találkozó Porcelánkő-túrája alkalmával. Két évre rá bejelentve. Majdnem két évre rá, 2012 május 20-án döbbentem rá, hogy elfelejtettem bejelenteni a Zúgó-vízesésnél elrejtett geoláda megtalálását. Megtaláltuk. Megtaláltuk. A rejtekhelytalalkozo alkalmaval. Megtalaltuk a rejtekhelytalalkozo alkalmaval. A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé.
Olt forrás - Az Olt földrajzi forrása a Gyergyói-havasokhoz tartozó Sípos-kő észak-keleti oldalán található, a Kovács Péter-hágó közelében. EKE vándortábor. Az Olt-forrás ebédidejében mentem vissza, kicsi borjú nagyságú kutyuli-mutyulik kíséretében. A 4-es moteltől gyalogoltunk fel Kovács Péterre. Nem volt nagy hideg, de igen kellemetlen szél fújt. Te lennél az első. Gratulálok, hiszen ez egy kultikus hely. Na, most felcsigáztál. A Maros földrajzi forrását 2005 decemberében akartuk meghódítani Marosfő felől. A helyszín megközelíthető Gyergyószentmiklós vagy pedig Marosfő felől.
Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok - Pihenés közben meggyőződhetünk, hogy az Ördög még mindig szorgalmasan őrli a köveket :) A pihenő(hely) volt a cél(pont). A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé. Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival.
Maros forrása Fekete-Rez - A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található. Maros forrása. A taj az fonseges volt az ido az nem. Az EKE vándortábor 4. ládájaként. Sajnos csak én voltam a 2. Jelszó. A rejtekhely. Lelkes csapattal. A második Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozón résztvevő csapattal együtt kerestük meg ezt a ládát a rossz idő ellenére. Eredő ága a Meszes-patak.
Naskalat-csúcs - A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Szaloncukor es a tobbi. Igaz Peter. Szaloncukor, szemét, és egy foltos leopárd. Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Pihenő. B A Naskalat helynév szláv eredetű, jelentése a mi sárunk, rögünk.
Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport - Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek. A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők.
Gyilkos Fekete-fehér - Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat. A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide. A Gyilkos-kő déli oldalában egy látványos sziklafalban gyönyörködhetünk, melynek tetején különös látvány fogad.
Páduai Szent Antal kápolna Hidegség - Páduai Szent Antal, a szegények védelmezője, a védőszentje a Hidegségen, a Jávárdi-patak földrajzi baloldalán álló Szent Antal kápolnának. A kút a kápolna mellett van. A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. Könnyű megtalálás, körülményes bejutás a kápolnához. A pünkösdi Jávárdi-körtúra után, a Fatányérosban elfogyasztott estebéd előtt még ráadásképpen megkerestük a Páduai Szent Antal kápolnánál, a román geojátszótér által elrejtett geodobozt is. Jávárdi. Aranyos kis kápolna. Hol a kút?. A bejáratot könnyen megtaláltuk, csak a ganyélére kellett vigyáznunk. Páduai Szent Antal 1195-1231 között élt, portugál családból származott, eredeti neve Fernando volt, 16 évesen vette fel az Antal nevet, sírja a padovai Szent Antal-bazilikában van.
Toronykövek Jávárdipataka - Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre. Meredek. Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van. A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók.
Gyilkos-kő Békás-szoros - A Gyilkos-kő nyugati sziklaperemén két fontosabb kilátópont is van, az egyik az 1378 m magasságban található nyugati kilátópont, illetve az északnyugati, ahol az egyik panorámakabin is található. Öreg doboz . Ennyire doboznak még nem örvendtünk. A Gyilkos-kő a Gyilkos-tó fölé emelkedik, attól keletre és mintegy 700 m távolságra - a legmagasabb pontja lapos részen van, ahol a mezőn egy métafa jelzi az 1408 méteres magasságot.
Szem-gyógyforrás Marosfő - A marosfői vasútállomástól a kék pont turistajelzést követve, elhagyva a lakott települést, a Meszes-patakhoz érünk. Ősszel nincs szem előtt a forrás. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl.
Sziklavilág Lóduj-nyereg - A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát. Vipera és pincécske. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Csak második, de jó ez így. Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Házhoz szállítás. Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is. A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen.
Gyilkos-kő kilátó - Szikla tetjén. Az idáig felvezető út tele van virággal. Gréces-tető Marosfő - A Gyergyói- és Csíki-medencét elválasztó, Maros és Olt vízválasztóján elkülönülten álló Gréces-tető Marosfő felett magasodik. Fenséges kilátás. Meglett a hatalmas nagy bukkfa, és benne a rejtés. Combig ero hoban. Ejszaka gyonyoru kilatas van a csiki medencere. Geodobozt és hóvirágot is találtam. Talán nem a legmegfelelőbb pillanatot válaszottam, borús idő volt, esőhöz is szerencsém volt. Éééés még egy. Egy kis vasárnapi biciklizés keretében leszálltunk pár percre a bringóról, hogy a gerincen elsétáljunk a fáig. Ha felkapaszkodunk erre a hegyre, remek kilátás tárul elénk mind a Gyergyói-, mind a Csíki-medencére és az őket övező hegyekre.
Panoráma kabin Gyilkos-kő - Menedék. Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék. Szájbarágós segítség. Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. Túlfolyó-ág Súgó-barlang - A gyergyótekerőpataki Sugó-barlang Buzogányok-terméből kiágazó Tulfolyó ágát 1966. Első megtaláló?. B Utoljára jártam bent. A kép igazolja, hogy megszenvedtem ezt a rejtést, s a fenyőillatú tusolót is. Súgó-barlang - Túlfolyó-ág. Fantasztikus hogy egy olyan kis meretu meszkolencseben mennyire komplex tobbszintes barlang fejlodott ki. Volt tobb bejegyzes is. Talan 2 vagy 3 nagyobb csapat eleg hosszu nevlajstrommal, ugyhogy nem en talaltam meg legeloszor. januárjában fedezik fel.
Súgó-barlang Gyergyói-havasok - A barlang és 17 hektáros környéke természetvédelmi terület. Zsombolyt kerestunk. Egy gyerekori emlekeimbol felidezett zsombolyt kerestunk, amit Vaslab korul veltunk megtalalni. Egy track túra alkalmával. Még augusztusban találtuk meg ezt a ládát. Szakadó esőben. Megtaláltam. Egy borús napon. Gyergyószentmiklósról indultunk neki, egy borús napon, a barlang felfedezésének. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található.
Súgó barlang II Vizes járat - A gyergyói medence keleti oldalán a Marosba ömlő Heveder patak, majd az ide csatlakozó Borzóka  patak fogadja be a barlangból kiömlő Súgó-patakot, amelyet a hegyben összegyűlt karsztvíz táplál. Fenyőillatú fürdő. A barlang aktív járatából kifolyó patak vize egy kis deszkavályú segítségével el van terelve, a víz magasról esik, így zuhanyozni is lehet alatta. Gyorsan megkerestük. Megérkeztünk a második Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó helyszínére, a barlangászházhoz. Súgó barlang II. - Vizes járat. S Mi az a fenyőillatú fürdő?. Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang.
Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység - Megnéztük közelről, és csodálkozva láttuk, hogy betonfal van beomolva alatta, a meredek oldalon. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
Kőerkély Gyilkos-tó - Kőerkély - Gyilkos-tó.
Lucs-kő - A Kis-Békás keleti oldalán húzódó domuki hegyvonulat gerincén kiemelkedő, impozáns sziklaalakulat a Lucskő. Háromkút felől a Lucs-kőhöz. A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel, de a bánya bejáratánál levő sorompónál nem jutottunk tovább. A Kislucskő, más néven Őrkő szomszédságában található.
Fekete Bitka Hagymás-hegység - Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára. A háromkúti útból kitérő, a Gyümölcsénes-tetőre vezető út pillanatnyilag kicsi kocsival is járható.
Gyilkos-tó - Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Gyilkos-tó. Tisztelet azoknak akik GPS nelkul keresik a rejtekhelzeket. Egy elég esős napon. Nem volt könnyű, mert a fák miatt a vétel is nehézkes, és a meredek, vizes hegyoldalon sem könnyű szökelleni a fatörzsek, tuskók, aljnövényzet között. Igazán csodálatos élménnyel lettünk gazdagabbak. A helyiek vendégszeretete minden reklámfogásnál többet ér. Kellemes sétát tettünk, szálloda felől. Picit keresgélni kellett a ládát, úgy túnt, a koordináta kb 15 méterrel feljebb mutat, mint valójában van. A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik.
Garados-kőbánya Csíkszentdomokos - A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek. Gyonyoru a kilatas fentrol. Keszitettem egy panoramat. Teljesen véletlenül. Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A láda nincs meg. A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás. A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra.
Muhos pataki népi fürdő - A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Muhosban vakacioztunk. Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Ebéd után jól esik rejteni. Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. Dézsafürdő. A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Kipróbáltuk a dézsát. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben.
Hidegség - Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése. Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után.
Fa harangláb Hidegség - Az Urunk színeváltozása római katolikus harangláb a dombon, Hidegség temetőjének közepén emelkedik az ég felé. Temető. Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt. A mutatós fa harangláb becsületesen ki van kötve a négy sarkánál, sodronykötéllel.
Wild Ferenc-emlékút via ferráta - Elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Kis-Cohárd - A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Kis-Cohárd. Csoportmunkaval megtalaltuk egy faraszto de izgalmas tura utan. Gyilkos-tó vagy Kis-Cohárd?. Útban a Csalhó felé egy rövid kitérőt tettem a Kis-Cohárdra. Első bejelentésem itt. Erdélyi körtúránk során jöttünk a Gyilkos-tóhoz, és mindjárt fel is baktattunk a Kis-Cohárd-ra. A .com-os bejelentés. Köszönöm, hogy bejelentetted itt is a megtalálást.
Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység - Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája. A Lucskőtől a gerinc túrát folytatva, észak irányba, eljutunk a Kis-Lucskőhöz.
Déli fal Mária-kő Békás-szoros - Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre. Rejtők napja a Mária-kő tetején. Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt. Új helyzetkép a déli kilátón. A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Panoráma. A panoráma kabintól csak egy rövid kis séta a déli kilátó. A déli fal teteje a harmadik, de nem kevésbé látványos kilátópontja a Mária-kőnek.
Tündérkert Békás-szoros - A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben. A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés.
Kis-Békás-vízesés - Kezdem sejteni, hogy hol lehet a geodoboz. Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. A medve tényleg nem játék. Nagyon is jó helyen voltál. Jobb félni, mint megijedni. Így van, "jobb félni mint megijedni". Akár életveszélyes is lehet a hely. Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a Békás-szorosba, de bőven volt még annyi időm, hogy megjárjam a Kis-Békás-vízesésig, és vissza. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban.
Felső függőhíd Kis-Békás - Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Télen lezárt útvonal. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. Na, ez meredek volt. A tervemben úgy volt, hogy a hídtól visszatérek, de hamar lemondtam róla. A hídról lehetőségünk van szemből, és ugyanakkor fentről, csodálni a Fehér-patak kétlépcsős vízesését, kőüstjét.
Kis-Békás kilátópont - A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Befagyott patak. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Hármaskő és a Kondra-kereszt - Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll. Ez nagyon nem volt egyszerű. Maga a túra gyönyörű szép volt, hihetetlen időben október végén, kellemes túrát tettünk a Sapientiásokkal a völgyből fel a Naskalatig. Hármaskő és a Kondra-kereszt. A nagy hó miatt nem volt könnyű dolgunk, de sikerült ez is. Gratulálok a sikeres ládakereséshez. Volt már részem metsző szélhez, hideghez, nagy hóhoz a Kondra-kereszt közelében, tudom milyen megpróbáltatás lehet. Gratula. Hát, ez nem semmi. A Hármaskő a Csíki-havasok északi részében, a Kondra-kereszt turisztikai csomópontjától délkeletre található.
Bojzás-forrás Marosfő - A Bojzás-forrás Marosfő pompás bükkerdejének öléből ered, különösen tavasszal vagy ősszel érdemes egy erdei sétát tenni odáig. A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág.
Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros - A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban. Kíváncsiság. Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra. Oltári látvány. Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Kabin. A nyugati kilátótól csak pár perc gyenge emelkedőn közelíthető meg a kabin. Ezek Romániában egyediek, de külföldön is kevés helyen látni ilyen, a sziklafalak élére elhelyezett építményt.
Nyugati fal Mária-kő Békás-szoros - Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is. Körbe a Mária-kőn. A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. A Cifra nyeregből jöttünk fel. A sok nősziromtól kéklik a hely. A Mária-kő nyugati falának kilátópontja a csúcs közelében található.
Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros - A Gyilkos-tóhoz látogató turisták egyik attrakciós pontja. Kilátás. A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást. Segítséggel. A rejtővel és családjával jöttünk a Cifra-nyeregig. Mini Rejtekhely-találkozó fénypontja. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült. Pánik. Nem szándékoztam segíteni, nyugodtan vártam, de semmi. A Mária-kő a Békás szoros délkeleti részén, a szurdok és a Kis-Békás patak között ékeskedik.
Magyarok hídja Békás-szoros - A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Lapos-patak vízesései Békás-szoros - A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba. Záróakkord-rejtés a vízeséseknél. A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak. Vízesés sorozat. Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata.
Faharangláb Tinkák Marosfő - A Fekete-Rez déli oldalában fekvő szórványtelepülés és hegyi klimatikus üdülőhely, Marosfő, három részből áll. Furcsának találtam. Borzontról hazafele tartva álltunk meg, és kerestük meg ezt a geodobozt. Harom helybeli. 3 helybeli epp vizet pompalt a torony mellett, es semmi jelet nem adtak annak hogy be akarnak fejezni. Regi talalat. Megint egy regi lada kerult elo. Falu végén. Csend és nyugalom, a doboz előkerült. Felső része a tulajdonképpeni üdülő, az alsó része a Boták, a középső része pedig a Tinkák nevet viseli.
Kis-havas a Likas mellékcsúcsa - A Likas-nyakba a Likas- zsombolynál leírt útvonalon jutunk el. A Kis-havas a Likas testvércsúcsa.
Szarvas-forrás - Elsőnek írhattam be a nevem. Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette.
Szurdok-kő Békás-szoros - Talán ez a Békás-szoros egyik legszebb része, hiszen innen látható az Oltár-kő, a Bardócz-hegy falai és a Mária-kőhöz tartozó Fekete-torony is. A nap harmadik ladaja volt ez. Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. Új híd és pihenőhely. Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán. Szurdok-kő. A felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbbe latogatott ladat. A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is, szintén csapatmunkával. A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának.
Csonkatorony Csíkszenttamás - A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását. A legendák nyomában. A Feneketlen tó után meglátogattuk a Csonkatornyot is. Mászott érte gyermek. Magasra emelve, s üvöltötte Megvan. Megvan. Otletes rejtek. Fent, de nem ott, ahol először gondolnád. Mi a teendő, ha én először több rejtek-gyanús zugra is gondoltam. A rom egy középkori templom maradványa, amelyet Csíkszentdomokos és Csíkszenttamás közösen épített.
Bardócz párkányai Békás-szoros - Szent Anna feredő Csíkszenttamás - A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett. 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. Pedig felmásztunk. Középre, szélre, mindanégy sarokból körülnéztünk, de nem volt. Valoszinuleg a doboznak laba kelt. Idokozben elfaradt az a filegoria szeruseg es eleg mozgekony, ha felmasznak a szerkezetere. Lába kelt doboz?. Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
Bardócz-kő Békás-szoros - A Bardócz-kő a Bardócz-hegy Lapos-patak szorosa felé magasodó sziklája, szemben a Kupás-kő sziklafalával. Nevezik még Lapos-falnak is.
Kupás-kő Békás-szoros - Porgyos-tető Csíkjenőfalva - A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.
Mosógép Békásszoros - Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk. A közeli kerítéseken, korlátokon szőnyegek száradnak.
Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség - A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. Üres rejtek. Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. A lourdesi szűz. Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Szent Anna-kápolna Csíkszenttamás - Ez a család Csíkszentdomokosról származott, és a kápolna kriptájába temetkezett. A segítő információ tág fogalom. Ezt a geodobozt nem találtam meg könnyen, hiszen a segítő információ elég tág fogalom. Őszi munka dandárja. Meglett a dobozka, igaz kicsit kellett sunnyogni körülötte, mert minden épkézláb ember a mezőn sürgölődik. Anikó. Hát azért vagy kétszer körbejártam a falat, amíg ráleltem a dobozra. Csíkszenttamás nyugati határában, egy dombon áll magányosan a Sándor család Szent Annának ajánlott sírkápolnája.
Astragalus vasalt mászóút Munticsel-hegy - Az Astragalus vasalt mászóút az astragalus gyógynövényről kapta a nevét. A weben található egyik leírás szerint ez a kreatívitás növénye.
Both-vára Gyergyószentmiklós - Tetején egykor vár állott, helyén ma kápolna található. A doboz a helyén van. A tornác alatt találtam egy X-et. X alatt. A kápolna nagyon aranyos, csak a tornáca kicsit romos. Doboz a helyén. Ma munka után kimentem ellenőrizni, a geodoboz sértetlenül a helyén van. Második próbálkozás. Nem hagyott nyugodni, hogy nem találtuk meg a dobozt, ezért újra felkerestük a helyet. Gyergyószentmiklósról a Gyilkos-tó felé haladva, a Békény és a Várpataka találkozásánál, az út bal oldalán emelkedik a Várdomb.
Jézus Szent Szíve kápolnája Gyergyószentmiklós - Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna. A láda rendben van. A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. Megtaláltuk és bejelentettűk. Nagyon szép és érdekes helyekre vitt el benünket. A multiből egy pont van meg. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben, az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton. A Gyergyói EKE ládasorozata. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A környék lakói a kápolna helyét Both-várának vagy Hiripné várának nevezik.
Sugó-kő kilátópont - Az Ecolog menedékháztól indulva, a piros háromszög jelzés mentén, egy rövid körtúrát járhatunk be, látványos útvonalon. A Sugó-kő a Munticsel - Sugó-szoros természetvédelmi területen, a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.
Sugó-szoros - Békásszoros falu felső felében, a Sutu-szer nevű falurészben található. A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is. Számtalanszor elmentem már. A műúton, a természetvédelmi terület bejárata mellett, és fogalmam sem volt, milyen szép hely rejtőzik a lépcsők felett. Későn jelzett a gps. Későn jelzett a GPS készülékem, így egy völgyel feljebbről indultam el. Sugó-szoros. Ezt is a IV-ik rejtekhelyvadaszat talalkozo alkalmaval csoportmunkaval talaltuk meg. A Sugó-szoros a Békás-szoros vidékének egyik legszebb karsztképződménye.
Likas-zsomboly - A legendás Likas-zsomboly a ritka, függőleges aknabarlangok csoportjába tartozik, a Likaskőtől körülbelül 200 m távolságra északi irányban, 1650 m magasságban fekszik. Ködpaplan felett. Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba, főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki. Elmulasztottam feltölteni a képeket. Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül, ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál. Jégdrapériák. Köszönjük a fotókat, a jégdrapériák nagyszerűek. A feneketlen mélységűnek hitt, vulkáni kürtőnek képzelt aknabarlang mészkőben képződött.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáférés esetén

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pásztor-kő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Hagymás-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Ez nem sikerült - Pedig minden hasadékot végigkutattam. Maga az Egyes-kő, kitűnő túra, főleg jó időben...
  • Ma jött el az ideje - Erre a ládára már sok éve készültem. Kifogástalan időben kapaszkodtunk fel Balánbányáról a társasággal, fent még napozni is tudtunk a szép időben...
  • Sziklafalak kozott - A tetorol visszafele jovet kerestem meg a dobozt, a leiras alapjan aranylag konnyen megtalaltam, sajnos teljesen el volt azva a tartalma, es osszefagyva, a fuzet hasznalhatatlan, pedig ugy neztem a doboz rendesen le volt zarva, es nem latszott repedes sem rajta. Amint a Vigyazo-konel, itt is uj zacskoba tettem, de nem hiszem, hogy ez segitett volna barmit is...
  • Legközelebb GPS - Legközelebb a GPS is velünk jön. Sok sok sziklából kinövő fenyő alatti repedésbe kukucskáltunk, jobbnál jobb helyekre bukkanva, a geoládi nem vonzott minket, mint máskor...
  • Repedes van, fa nincs - Megvan a lada, nem kerult meg konnyen mert csak repedest talaltunk, fat nem :) ugyhogy a segito szoveg megtevesztett kicsit. A lada jo " nedves" de a kisebbik notesz meg egesz jol hasznalhato...
  • Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. Elő is került a maxi láda, nincs beázva...

Sikerült eljutni Hagymás-hegység környékére? Tetszett a Pásztor-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8237 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3753 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.