Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz turisztikai látnivalói

Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt. Bár nyílt terepen fekszik, a viszonylag nyílt medencével rendelkező fürdő terének igen zárt és bensőséges hangulata van...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz képtárból:

Híd
Híd
Küpük
Küpük
Öltöző
Öltöző
Oszlop
Oszlop
Alsócibrei fürdő
Alsócibrei fürdő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Csíkszépvíz és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Alsócibrei fürdő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csíkszépvíz, 1,8 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szépviz és környéke Vacsárcsi mellett a Sándorok kastélyromja, a hol a csíki krónika másoltatott. Szentmihály, régi temploma, a Siculicidium emlékkeresztje. Ajnád és kápolnája. Lövész. Czibrefalva fekhelye, tatárdulások. A Csiga patak gyógyforrásai. Szarvasgomba. Baláskó vára, emlékhalom. Szentmiklós, az eltünt hun irat. Hős Judith, a székely amazonok. Borsova. Szépviz. Örmények. Pogányhavas. Szentlászló kápolnája, hitregéje. Széphavas, a széphavasi kápolna. Csángó testvéreink bucsujáratai. Egy eső utáni naplemenet Csíkban.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz közelében?
- Pogányhavasi vár Csíkszentmihály Hargita megye 780 m-re. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
- Hegy útja - Csíkszépvíz 1,2 km-re. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. Egy ötletes rejtés és egy új látnivaló a Hegy útján. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk. Doboz nélküli rejtek. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Doboz nélküli geodoboz. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján.
- Egy elfelejtett földvar Hargita megye 1,6 km-re. Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem, akkor is elrejtettem egy ladat, de a leirasok elvesztek. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz. Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál. Meli-ékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig, onnan le az Elfelejtett földvárig, majd Cibrefürdő érintésével vissza a faluba. Foldvar. Tehat meg az,,elfelejtett fodvarig" nem ertel fel az eso miatt?Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad?A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor.
- Felszegi csengettyű Csíkszépvíz Hargita megye 1,6 km-re. 1873-ban vásárolta, és állíttatta a község akkori közjegyzője Balázs Lajos. Kisharang. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra. Egy regi haranglab. Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Mienk volt az elso bejegyzes. Megtalaltuk, koszonjuk.
- Katolikus templom - Csíkszentmihály 2,3 km-re. A templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Ott van a hozzászólásoknál. Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Szentmihály. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között. Fehér Madonna. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint.
- Csíkszentmihály hársfái 2,3 km-re. A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Izgalmas volt a keresgélés. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a "dobogtató" gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ezt nem kifejezés! A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés! Hosszas leskelődés (fel a tetőre - ki az utcára: vajon lát-e valaki? - be a sarokba - megint ki az utcára. A csíkszentmihályi rejtés. Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket. Csíkszentmihály. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk.
- Nagy Pájszó teteje 2,3 km-re. Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét.
- Csíkajnádi Kálvária 2,9 km-re. Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
- Rompáca borvíz - Csíkajnád 3 km-re. A helyiek szerint a rompácai borvíznek gyógyhatása van, sokan ma is használják.
- Kicsi Pogányhavas 3,1 km-re.
- Hosszúvontató-itató - Csíkszépvíz 3,1 km-re. A Hegy útja közvetlen közelében, egy rendezett forrás található, a Hosszúvontató-forrás és itató. Sajnos. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele.
- Szent István katolikus templom Csíkajnád 3,2 km-re. A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe.
- Rompáca-tanösvény Csíkajnád 3,2 km-re. A Rompáca-tanösvény hossza két km, bejárása körülbelül 45 perc.
- Szent László köve Pogányhavas 3,3 km-re. Június 27-e Szent László ünnepe.
- Szent László emlékhely Csíkszépvíz 3,3 km-re. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. Kis Pogány havas. A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb. A cél. Végre elértünk a kitűzött célhoz.
- Római-katolikus templom Csíkszentmiklós 3,4 km-re. Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt. Itt is rend és fegyelem. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Elázva. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Fölösleges akadályugrás után. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe.
- Pogány-havas 3,5 km-re. A Pogány-havas és környéke, az év minden szakában érdekes látnivalót nyújt. Virágok doboz helyett. Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Jégkoloncok a Pogányhavason. A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A teton. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen.
- Kis-Havas Csíkszépviz 3,5 km-re. Csíkszépviz neve Szent Lászlóval kapcsolatos. Új geodoboz új helyen. .
- Csíkszépvízi víztároló 3,8 km-re. A Csíkszeredától 14 km-re északkeletre található csíkszépvízi víztároló Csíkszereda vízellátását biztosítja. Kora esti séta. Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. Őszi gombakínálat. Szép kilátással, gazdag és változatos gombakínálattal honorálta a rejtekhely a kitartást, lévén hogy a Tolvajosról majdnem visszafordultam, annyira borus, ködös és hideg volt. Szép a kilátás a tóra. Meglett a csutak dobozostól.
- Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 4,2 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
- Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 4,2 km-re. Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában.
- Katolikus templom Csíkborzsova 4,6 km-re. Az útelágazódásnál irányítótábla jelzi Csíkborzsova létét. Más stilus. Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült. Neogótikus templom. Megtalaltuk. A templomnál. Ez a doboz is meglett még mielőtt a kápolnát megtekintettük.
- Kőcsonka Balaskó vára 4,7 km-re. Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek.
- Borzsovafürdő 4,8 km-re. Borzsovafürdő Csíkborzsovától keletre, a Csíki-havasokban fekszik, a Borzsova pataka mentén. Mosolyka. A rejteket megtaláltuk, de sajnos a mosolyka mögött nem volt semmilyen doboz, pedig átfésültük érte az egész helyet :( Reméljük így is elfogadható a megtalálás. Mosolykás doboz. Mosolyka nem volt a helyén, de visszatettük. Meglepetés rejtek. Nagy mosolykára számítottum, ehelyett egy kicsit találtunk.
- Szent József-kápolna Csíkborzsova 4,9 km-re. A fakápolna helyébe a falu 1794–1821. Régi sírok. Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe. Erdekes kapolna regi kokeresztekkel. Ez igy van. Kapolna. Megtalaltuk.
- Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 4,9 km-re. Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
- Gyimesi hágó 5,1 km-re. Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik. Piheno. Vasarnap itt kezdtuk a keresest, es meg is talaltuk a dobozt. A doboz megvan. A pogányhavasról vissza fele jövet gondoltuk, hogy még teszünk egy próbálkozást a doboz megtalálására és csodák csodájára a dobozt megkaptuk első megtalálóként. Hihetetlen. Ennnyi ember hiszi azt, hogy egy ház háta mögött csak WC lehet.
- Kőd-vonulat Csíkajnád 5,4 km-re. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.
- Kőbánya Csíkdelne 5,5 km-re. A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található. Egy felcsiki korut. Ha mar kobanya legyen meg ez is. A bánya. Jól eset ez a kis séta és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről. Szerencsere nem veszett el. Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz.
- Vacsárcsi kőbánya 5,8 km-re. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Esti séta 1. Esti sétára indultunk a környékre. Bányatavacska. Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Szent Pal bucsu idejen. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
- Ortodox kolostor Bükkloka 5,9 km-re. Ortodox. Az út mellett minden lehetséges rejteket megnéztem, de nem jöttem rá, hogy melyik lehet a majdnem drive-in rejtek. Hirtelen találat. Hirtelen előhúztuk a dobozt a rejtekből, és ugyanolyan gyorsan vissza is ültettük, amíg szabad volt a terep. Egy drive-in rejtés. Egy kétnapos kincskereső túrára, kirándulásra indultam.
- Szentlélek-kápolna Széphavas 5,9 km-re. Vándor, aki a műúton robogsz le a százéves határig, szállj ki, és gyalogolj fel ide - a hely kultikus hangulatának élményét elképesztő körpanoráma egészíti ki. Köd. Mire felértünk, teljesen ködbe burkolózott  a kápolna, észre se vettük volna, ha nem tudtuk volna, hogy hol van. Rejtekhely találkozó. A hatodik rejtekhely-találkozó alkalmából jártunk itt. Lefele megáztunk. A rejtekhely-találkozó színhelyével szemben volt ez a Széphavas, ami mégsem volt szép havas, viszont annál szebb volt innen a kilátás.
- Széphavas 6,2 km-re. Emléket állítanak annak a Szent Lászlónak, akinek a falu a nevét köszönheti. Mi se jutottunk be a misére. Hogy juthat valakinek eszébe, nyáron hóembert építeni? Egyébként nem is rossz ötlet, ide télen is feljönni. Széphavason hóembert építeni.... . Tavaly őszi séta. Jó, izgalmas rejtés.
- Karakó-völgyhíd Lóvész 6,3 km-re. A szép, romantikus táj mellett látnivalói olyan remek műtárgyak, mint a Karakó, a Ladók, az Utusaly és a Bánya völgyhidak, illetve a lóvészi alagút. Gigantikus méretek. Előbb távolról csodáltuk meg, majd alulról, oldalról, aztán a tetején sétálgattunk a kellemes napsütésben. EKE tabor. A csikszépvízi EKE Táborban szervezett kirándulás pikantériája volt ez a dobozkeresés. Rejtekhely találkozó második napján. A VI-ik rejtekhely találkozó második napjának első állomása volt ez a völgyhíd.
- Karakó vasúti viadukt Lóvész 6,3 km-re. Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
- Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 6,5 km-re. Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal. Zöld Péter. Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Én köszönöm. Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Kicserélve. Megtaláltuk a geodobozt a földön.
- Kőmosó-tó Csíkrákos 6,9 km-re. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Az esti séta második állomása. Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok. Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Rákosi tó. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett.
- Vár-domb Csíkcsomortán 7 km-re. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. Latszat es valosag. A doboz rendesen visszakerult akkor a helyere, takartam. A döntőbíró szerepében. Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. Szerencsésen megtaláltam este hét körül. A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen.
- Gyertyán-tető 7,1 km-re. Délre látható a Karakó- és Rákos-patakok völgye, Ajnád, Lóvész, Csíkszentmihály településekkel.
- Római-katolikus kápolna Delne 7,2 km-re. A XVIII-XIX-dik század fordulóján bővítik és átalakítják, ablakait lekerekítve. A falu szélén. A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam. Nagy volt a forgalom. Epp akkor érkezett egy autóbusz, csodálkozhattak a leszállók, vajon mi okból bámuljuk annyira a keresztet. Hol vagytok székelyek?. Pontosabban, hol vagytok helyi kincskeresők, rejtők? Ide jutottunk.
- Siker Madéfalva 7,4 km-re. Végre sikerült.
- Ladók- vagy Cifra-völgyhíd 7,4 km-re. A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m. Üres az első hely. Szerénységből meghagytam az üres első helyet, hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes. Szép híd lehetett újkorában. Még ki se hűlt a rejtés, s már meg is lett. Ladók-, vagy Cifra-völgyhíd. Jo moka volt :) A talalkozo alkalmaval egyikunk rejtette, a tobbiek pedig megkerestek.
- Remete-patak völgye Csíkcsomortán 7,5 km-re. Gyönyörű és tiszta piknikezőhely a Remete-patak völgyében, nem messze Csíkcsomortántól.
- Ortodox templom Bükkloka 7,6 km-re. A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket. Ortodox templom 2 geodobozzal. Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik.
- Airsoft pálya Csíkcsicsó 7,7 km-re. Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
- Keresztelő Szent János templom Csíkdelne 7,7 km-re. A Csíkszeredából Csíkszépvizre vezető országút bal oldalán, Csíkdelne magasságában, gyenge ívelésű dombon, szántóföldek között magányosan áll a Szent János-templom. Egymagában. Szimpatikus templom a dombon. Aranyos kislány. Egy aranyos 11 éves kislány vezetett körbe minket, kisebb történelem órát tartva, a templom és környékéről. Megkeresztelkednék, ha még nem lennék. A
- Vásárút Csíkdelne Borzsova Csíkszépvíz 7,7 km-re. Körülbelül négy-ötszáz évvel ezelőtt, a csíkdelnei Keresztelő Szent János-templomtól északra, a Vásárút legmagasabb pontján, a Vásárkapu nevű helyen tartottak csíkszékiek állatvásárokat, sokadalmakat.
- Siculicidium emlékmű Madéfalva 7,8 km-re. Emelte a hálás utókor kegyelete. Kő nélkül. Könnyű volt megtalálni. Tisztelet leróva. Régebb kinéztem ezt a rejtekhelyet. Siculicidium. A napi kirándulásról hazatérve ezt a dobozt is felkerestük.
- Poénos kocsmák Erdélyben 7,8 km-re. Poénos nevű erdélyi kocsmák helyét, koordinátáit és fényképeit szeretnénk összegyűjteni ezen az oldalon. Fészek - Madéfalva. Madéfalván, a Siculicidium emlékmű közvetlen szomszédságában található a Fészek. Szoval. A Az asszony mondá. Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek becsalogatója a csatolt képen látható.
- Lóvészi állomás és alagút 8 km-re. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől. Királynénk nyomában. Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
- Katolikus templom Csíkpálfalva 8,2 km-re. 1569-ben Pálfalva néven említik. Palik. Jó helyen van templom, körbe lehet látni a környéket. Megtalaltuk, konnyu volt. De azt nem meselem el, hogy elobb a kozpontban kerestuk. A tojas. A nap kisse kivette a tojaska szinet, de attol szepen rozsaszinellik.
- Hosszú-borvíz Madéfalva 8,3 km-re.
- Katolikus templom Csíkcsomortán 8,3 km-re. Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu. Új templom. Na, ez volt egyik legkönnyebben megtalált dobozom. Jobb két geodoboz, mint egy. A csomortáni katolikus templomnak tavaly május óta van még egy második geodoboza is, mely a román geojátszótér rejtése. Templomkertben. Meg amikor egy aggal halasztam le Aracs patak volgyeben a ladikot (mivel nem szulettem oriasnak es kicsiszeket sem vittem oda magammal) a "pap halalanal" akkor meg talan templomocska sem letezett Csomortanban.
- Strand Csíkcsomortán 8,4 km-re.
- Dánfalva 8,4 km-re. Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával.
- Kárpátok őre Csíkcsomortán 8,4 km-re. A Kárpátok őre köztéri szobor Csíkcsomortánban található, az általános iskola előtti parkban.
- Páduai Szent Antal római katolikus templom Csíkcsicsó 8,4 km-re. A Páduai Szent Antal tiszteletére felszentelt római katolikus templom Csíkcsicsó központjában található, az iskola közelében.
- Régi sáncok Gyimesfelsőlok 8,4 km-re. A gyimesfelsőloki régi sáncokat 1701-1702-ben építették a tatár betörések ellen.
- Alagút felett Lóvész 8,5 km-re. Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
- Csíkmadaras 8,5 km-re. Az Olt mentén egybeépült hat település.
- Csíkrákos Bogát-hegyi kápolna 8,7 km-re. A szemben levő Kőd nyúlványával képezi a Rákosi-szorost, amely határt jelent Középcsík és Felcsík között. Esti séta 3. Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Külső szószék. Felmásztunk, kotorásztunk, nyúlkáltunk, de doboz sehol. Kis Kápolna. Erős szélfúvást fogtunk ki, de az számunkra nem akadály.
- Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 8,8 km-re. A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható. Esti séta 4. Utunk negyedik állomása. Elmaradt. Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Tanulsagos tanosveny. Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni.
- Utusaly-völgyhíd Görbepataka 9,3 km-re. A Görbepataki utasok számára a kilencvenes évek közepén létesítették az utusalyi megállót, az utusalyi völgyhíd mellett.
- Babba Mária Csobotfalva 9,4 km-re. Daczó Árpád: A Babba Mária elnevezéssel legeloször Csíksomlyón találkoztam.
- Kolos-tető Csíki-havasok 9,5 km-re. A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szénás-úton a Kolos-tető felé. A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt.
- Szent Benedek-kápolna Görbepataka 9,5 km-re. Görbepataka falu Gyimesfelsőlok községhez tartozik. Érdekes kápolna. Különleges építésű kápolna. Most is. Nem lehet kihagyni ezt a helyet. Ez volt a nap utolsó geodoboza. Amire könnyen ráleltünk, de jött még két család és meg kellett várjuk míg odébb állnak.
- Bernád kútja Csobotfalva 9,5 km-re.
- Csergeványoló Csíkmadaras 9,5 km-re. Igaz, ma már többnyire csak szőnyegeket mosatnak itt.
- Bükkfa a Kolos-tető mellett 9,6 km-re. A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m.
- Dobogtató Csobotfalva 9,7 km-re. Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből. Templom feljaro. Megtalaltuk. A feljaroban. Ez hamar meglett, koszi a rejtest. Kilátás. A rejtekhely közeléből nagyon szép kilátás nyílik Felcsíkra:N 46° 23.
- Dugásfürdő 2 Csíkdánfalva 9,9 km-re. Feredő. A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. Dugásfürdő kereshető rejtése. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam.
- Kerekeger feredő 9,9 km-re. A Somlyó-hegy védelme alatt található égerláp a Természet jótékony erejét testesíti meg. Sokadjara. Nem is tudom, hogy mar hanyadjara jarok is itt. Egerlap Csobotfalva. Megtalaltuk, megpihentunk a padon de a feredest inkabb kihagytuk. Hogy őszinte legyek, én is legalább negyedórán át keresgéltem. Rendületlenül, minden elképzelhető helyre felmászva, bebújva, lehasalva, bekukkantva.
- Aracs-patak völgye Csíkcsomortán 9,9 km-re. Csíkcsomortán keleti határában, az Aracs-patak völgyében, egy tisztás szélén bekerítve áll egy emlékkő. Kukucs. A gyermekek talaltak ra, igy indult el egy rejtekhely. Pap-aratás helye. Megtalatuk, koszonjuk a rejtest. A valasz idem a var-domb rejtekevel. Mivel nem ertem fel rendesen, mint irtam egy fenyocsemete segitsegevel halasztam le akkor.
- Egy viadukt a Gyimesekben Bánya-pataki völgyhíd 10 km-re. Megépítésére a Monarchia és a román állam közötti megállapodás alapján került sor. A rejtekfotót megnézted?. Szerintem a rejtekfotón elég egyértelműen látszik a rejtek helye. Viadukt. Átmentem alatta, végig mentem rajta, körbe jártam, csihánnyal csípettem magamat, bokrok között szúrattam magamat, de a rejteket nem sikerült megtalálnom. Virágos völgyben. Virágos völgyben haladtunk, míg nem elértük a régi illetve az új völgyhidat.
- Dugásfürdő Csíkdánfalva 10 km-re. Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. szuk. Amikor rejtettem egyaltalan nem volt szuk a "lyuk"E honap vegen megyek Marosfore par napra es ujratelepitem vagy kitagitom a "lyukat" :))Orulok hogy legalabb a lada megvan. Szerencsétlen nap. A Cache captivus. Nem próbáltatok egy kis lazító szúrit adni a fa hátsó felébe? Mindjárt elengedte volna a dobozt.
- Csíksomlyó körút 10 km-re. Csíksomlyón, a borvízforrás közeléből indulva, a Köves utca végéből indul az a körút, mely megkerüli a Kis- és Nagy-Somlyó hegyeket.
- Sándor dombja Csomortán 10,1 km-re. A Sándor dombja nem egy kiemelkedő, különleges hegycsúcs - inkább csak egy laposabb domb, viszont nagyon jó kilátás nyílik innen körbe, a Csíki havasok közeli csúcsaira.
- Piposz birtok Bükkloka 10,1 km-re. Csodatanya. Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
- Csak Jézus Csíksomlyó 10,2 km-re. A felirat madártávlatból, vagy közvetlen közelről olvasható, látható rendesen.
- Mária-kert és Kájoni Herbárium Csíksomlyó 10,2 km-re. 2010-ben 15 udvar kialakítását kezdték itt el, melyek a Mária életében kiemelkedő eseményeknek állítanak emléket.
- Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó 10,3 km-re. Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. Szobor. Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. A fejmosás késik, de nem múlik :-). Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Rakoncátlan doboz. Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse.
- Kálnoki borvíz Csobotfalva 10,3 km-re. A Kánásor és Somlyó patakok találkozásánál, a kereszteződésben egy tábla fogadja az arra járókat. Belmezoben. Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Hiába. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába.
- Jézus hágója keresztút Csíksomlyó 10,3 km-re. A csíksomlyói Jézus hágója keresztút a Kis-Somlyó nyugati oldalán található. Végre egy doboz. A környéken több helyen is keresgéltünk sikertelenül, és ez volt ez első doboz, amit a helyén találtunk. Kőkereszt. A doboz simán megkerült. Kesztyűbe dudálni . Vagy inkább zsebkendőbe, mert ennek van a szezonja.
- Bagolyvár Görbepataka 10,3 km-re. Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be. Bunker. Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival. Hova lettek a keresztek. Mivel a Nok napjat a Gyimesekben toltottuk a Bagolyvar bunkert nem hagyhattam ki. Második világháborús bunker. Pünkösdkor, útban Gyimesbükk fele felkerestük a Bagolyvárat és a második világháborús bunkert.
- Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 10,4 km-re. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
- Hármashalom-oltár Csíksomlyó 10,4 km-re. A Hármashalom-oltár a Kis-Somlyó és a Nagy-Somlyó közötti nyeregben található, mely a csíksomlyói búcsú napján a katolikus mise helyszíne. Oltár. Ha a tetejét nem csúfították volna el, sokkal jobban nézne ki. Szemetelők rejtekhelye. Átkutattam az összes lehetséges lyukat, de nem találtam elrejtett geodobozt. Hó, eső és doboz. Kellemes téli napnak indult, azonban a keresztúton fölfele elkezdett esni az eső, tehát lemondtunk az keresztút mentén található geodobozok kereséséről és a hármasoltárnál találtunk menedéket és dobozt.
- Salvator-kápolna Csíksomlyó 10,4 km-re. A salvator latin szó, jelentése megváltó. Októberi tojáskeresés. A román tartalékdobozt találtuk meg, ez tényleg egy jó nagy tojás. Megmentőnk. A régi kápolna az igazi történelmi hely. Megdermedt táj. Nehezen vergődtem fel a hágón, mert a hó alatt nem lehet látni a terepet, és így sokszor a "két lépés előre, három hátra" című fejezetet éltem át.
- Kájoni János mellszobra Ferences kolostor Csíksomlyó 10,4 km-re. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát. Kolostor. Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Bevonultunk és bezártak a kolostorba. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk, hasonlóképpen az egyik ajtót, amelyik a folyosóról nyílik a belső udvarra.
- A százkarú bükkfa Farkasvész sarka 10,4 km-re. A Csíki-havasok piros kereszttel jelzett túraútvonalából, a Kolos-tető és a Sándor dombja között, a Farkasvész sarkától észak-keletre, egy meredek oldalvölgy ereszkedik alá a Fenyővize-patak völgyébe.
- Csíkkarcfalva erődtemploma 10,4 km-re. Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett. Pákó. Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak. Végre megkerült. Már-már feladtuk a doboz keresését, amikor még egyszer utoljára átgondoltuk a leírást, és meglett a doboz is. Huncut rejtés. A megtalálást csupán a "skalp" szó segítette és az a megjegyzés, hogy Jenőfalva.
- Nepomuki Szent János-kápolna Csíksomlyó 10,4 km-re. 1767-ben épült Salamon Imre kolostori gondnok saját költségén. Hol lehet?. Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. Kápolna. Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely, csak mivel a nagy templomban voltam s kijövet megláttam ezt a kápolnát, gondoltam megnézem közelebbről is.
- Barátok feredeje Csíksomlyó 10,5 km-re. A varázslatos Kis-Somlyón, a Kálvária keresztsorán, és a Mária-kegytemplomon kívül most már a Barátok feredeje is beletartozik a híres búcsújáró hely összképébe. Népi feredő. Forgalmas hely, mármint a borvíz miatt. Annyira ne erősködj. Bár a galamb még ott van, a galambdúcból tényleg elrepült a geodoboz. Megerősítve. Megerősitem a doboz tenyleg nincs ott.
- Szent Antal-kápolna Csíksomlyó 10,6 km-re. Páduai Szent Antal tiszteletére szentelt barokk kápolna. Kápolna. Jó kis emelkedő után felértünk a Szent-Antal kápolnához. Kiürítve és vagdalva. Lefele már könnyebb volt ballagni mint a hágón felfele, igaz a közmondás, hogy hazafelé a lovak is jobban húznak. Hóban. A hármashalom-oltár utáni sikeres doboz találat után nagy lelkesedéssel kutattuk a hó boritotta erdőben a rejtekhelyet, de sajnos nem talaltuk meg.
- Misericordia Csíksomlyó 10,6 km-re. 2016. Szívesen keresgéltünk itt. A doboz a helyén volt, ötletes rejtés! :) A leírás alapján könnyű megtalálni, de az avatatlan tekintetektől védve van. Bádogbetűk. Nem is volt ez egyszerű.
- Szent István-korona Csíksomlyó 10,6 km-re. Korona. Szép kompozició. Ilyen-olyan keresnivaló. Amikor eltűnik egy rejtés, az átalakítás során, még egy ideig meghagyom a régi segítő információt. Újra. Holnap újra megpróbálom, csak nem értem, hogy miért "régi" rejtekhely (vagy régi doboz?).

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Alsócibrei fürdő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkszépvíz térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Emlékmű és új geodoboz - Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket...
  • Jo lenne megfurodni - Megtalaltuk...
  • Jól jött a feredő - Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után, így sikerült rövidesen kimosakodni a porból, és embert faragni magamból, mielőtt bemerészkednék a következő emberlakta településre...
  • Alsócibrei fürdő - A pogányhavasi földvárat keresve megtaláltuk a fürdőt s a dobozt is...

Sikerült eljutni Csíkszépvíz környékére? Tetszett az Alsócibrei fürdő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.