Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Bagoly-kő - Hargitafürdő - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Bagoly-kő - Hargitafürdő turisztikai látnivalói

Megközelítés a Kalibáskő vendéglő elől induló kék hámszög jelzésű túraösvényen, a hosszú gyaloglást kedvelőknek, ami körülbelül 8 km hosszú...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Bagoly-kő - Hargitafürdő képtárból:

Kilátás a Bagolykőről
Kilátás a Bagolykőről
Bagolykő
Bagolykő
Bagolykő 1
Bagolykő 1
Bagolykő 2
Bagolykő 2
Bolond?
Bolond?

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bagoly-kő Hargitafürdő fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Hargitafürdő és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bagoly-kő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Hargitafürdő, 1,78 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita A Hargitáról általánosan; néveredete. Bot Károly. Önkormányzat. Csonka. Deszkás kut. Havasbéli kert. Oltárkő. Mita kutja. Bagolykő. Délő dombteteje. A Hargita 3 csucsa. Kereszthegy. Kápolnarom. Galusa tető. Kilátás. Hátulsó mező. Bélhavas. Asztalkő. Kilátás. Béla vára. Mitakő. Visszaút.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Bagoly-kő Hargitafürdő közelében?
- Sziklabástyák - Csicsói-Hargita 1,6 km-re. A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
- Vallató - Hargitafürdő 1,7 km-re. ..vagy amíg bírja... utána megmelegítheti a mofettában, és megmoshatja  a szemét is  a közelben. Kissé megviselt doboz. Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A geodoboz nem ott, hanem itt van. A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát. Hargitafürdői vallató forrás. A piricske forrástól elsétáltunk ide is.
- Mofetta - Hargitafürdő 1,7 km-re. Mofetta - Hargitafürdő.
- Lobogó medence és Szemvíz-forrás - Hargitafürdő 1,7 km-re. Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron. Speciális . Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett.
- Kaolinbánya - Hargitafürdő 1,8 km-re. 2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták.
- Csicsói Hargita-csúcs - Hargitafürdő 1,8 km-re. A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Afonyamezok. Rengeteg afonya (piros es fekete) gyonyoru kilatas, nagyon szep hely, megeri felkeresni. Hargita-tető. Nagyon szép ott fenn, sok kis falu látható bármerre nézek. Nagy sietségben. Ezt is a Hargita 45 Teljesítménytúra alkalmával találtam meg ma délelőtt.
- Dagadókúp Csicsói Hargita 1,9 km-re. A Csicsói-Hargita északi csúcsrégiójában, a kilátópont szikláitól körülbelül 120 méterre nyugatra, egy piramis formájú csúcsot láthatunk.
- Piricske-forrás - Csipike-sípálya 1,9 km-re. Amint később megtudtuk ez a Piricske forrás - bár pár km-re van az ilyen nevű üdülőfalucska, édesvizű forrással. Eső után. Szinte elhajtott az eső, de szerencsére nem volt tartós. A Csipike-sípálya közelében levő források. A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. A Csipike sípályan sí nélkül. Miután a Rákosi Hargitáról visszatértünk Hargitafürdőre és a menedékházban ettünk a finom almás rétesből, úgy döntöttük, hogy akkor ezt sem fogjuk már kihagyni, annyi km után ez a pár száz méter már nem számít.
- Bányanyílás - Hargitafürdő 2,1 km-re. A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
- Szeles vésze - Hargita-hegység 2,1 km-re. A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik, amint a Hargitafürdőre is, valamint a fölötte levő Kossuth-sziklára, a felcsíki falvakra, és a Csíki-havasokra. Széles vésze csodálatos sziklái és panorámája. A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam. Kerékpár. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok.
- Balu kalandpark - Hargitafürdő 2,3 km-re. A hargitafürdői Balu kalandpark másfél hektár területén 105 játékelem és 120 fára épített drótpálya kínál nem mindennapi élményt kicsiknek és nagyoknak. Visszatérők. Ma voltunk a rokonokkal egyet Balu parkozni. Hol van Balu?. A tura vege, es mar a nyakamban is volt az eso. Jó egészségben. J
- A sárkány gerince meddőhányó - Hargitafürdő 2,6 km-re. A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki.
- Málnavész sziklája 3,1 km-re. Hol is van a Tekeredő-kő?. Érdekelne a Málnavész sziklája és a Csicsói Hargita közötti szakasz. Tekeredo ko. Ugyszinten, a Malnavesz pataka mellett mentem , most viszont felmentem az uton, egeszen a szikla ala, es aranylag hamar meg is talaltam a dobozt(azert a feltoltott kep is segitett). Jo idoben. Malnavesz, Csicsoi Hargita, Kogombak.
- Csompoly 3,2 km-re. A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita- de jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Lecsompolyított csúcs geodobozzal és havasi meggyel. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé.
- Kossuth-szikla Hargitafürdő 3,3 km-re. Arra hívja fel a figyelmet, hogy bár Hargitafürdőn járunk, a terület Csíkcsicsóhoz tartozik, és érdemes megemlíteni Csík nyugati határvonulatát. Csak séta. Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Megtaláltam, vagyis megtaláltattam. Nos, a dicsőség nem engem illet, hanem a tulajdon jóapámat, ugyanis együtt kerestük a ládát, de ő találta meg elsőként. A szikla még áll, az erdő már sajnos nem. A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron.
- Alsó zagytározó Hargitafürdő 3,3 km-re. A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel.
- Madéfalvi Hargita 3,5 km-re. Az Asztag-kőtől a Madéfalvi Hargitáig.  Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból - még egy szem érett fekete kakojzát is találtam- a Madéfalvi Hargita fele fordítottam a bicikli szarvát. Itt még nem voltam. Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt, mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont úgy télen mint nyáron. A Hargita csúcsain. Kihasználva a szép időt, na meg azt, hogy a HRTT45 résztvevői elhajtották a medvéket a környékről aznap, mi szépen begyűjtöttük a geoládát.
- Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske 3,9 km-re. Piricske északi végében, gombaszedés közben, egy sziklakilátóra bukkantunk.
- Borhegyese borvízforrása Hargita-hegység 4,2 km-re. Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul. Egy különleges, kettős forrás. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni, így a leégett Fenyőke vendéglő előtt parkoltam, majd a gps által is mutatott irányt követve megindultam a hegyen felfelé.
- Oltárkő Szentegyházasfalu 4,3 km-re. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
- Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 4,4 km-re. A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
- Transzhargita 4,5 km-re. Utban A Madarasi Hargita fele. Roviden:nagyszeru rejtes ,szep kilatas es egy nagyon nekem megfelelo rejtek. Merész szikla. Kellemes meglepetés a Transzhargita új útja a zötykölődős ivói út után. fenyo toveben. Eddig ez volt a legkonnyebb megtalalas, eppen hogy nem integetett ahogyan kukucskalt kifele az egyetlen uregbol, ami a szikla tetejen, fa toveben volt.
- Szeder-útkereszteződés Piricske 4,7 km-re. Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is.
- Rákosi Hargita 5,6 km-re. A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része. Galusa tető. A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában. A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. Jogos kritika. Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel, és feltöltöttem a rejtekhelyes képtárak átszervezésekor lemaradt fényképeket a rejtekhelyhez tartozó albumba.
- Hármaskereszt Tolvajos-tető 5,7 km-re. október 31. Útban hazafelé. Hazafelé utazva álltunk meg ezen a helyen. Áthelyezve. Ahogy lehullt a hó, rájöttem, hogy néhány doboz amit én rejtettem, télen nem kereshető. Szep taj. Milyen szep a Hargita.
- Király kútja Virágos Vész 5,8 km-re. Gróf Teleki József 1799.
- Kis-Bagolykő Madarasi Hargita 5,9 km-re. Bár a Madarasi Hargita üdülőhely széléről, a Vargyas fejéből látszik ez a szikla, a Kis-Bagolykőnek nevezett sziklát kevesen ismerik. Kitekinto. Egy kis keterot tettunk a Kis Bagolyko fele, hisz keszultunk egyet via ferratazni. A Bagoly is madár, Csíkban madar. Ide is addig készültem rejteni, hogy ismét megelőztek. Kitérő. Útban a vizeséshez kitértünk a sziklához is.
- Asztag-kő Madéfalva 5,9 km-re. A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő. Csak a kő maradt. Piricskéről jöttünk. Kőgomba. Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. Erdei múzeum az Asztag-kő mellett. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél.
- Mihály-havas Madarasi Hargita 5,9 km-re. Nyáron szekérúton, télen gyalogösvényen 20 perc alatt felérünk a Mihály-havas 1685 m magas csúcsára. Napfeny es hullamok. Ivo felol jottem, megneztem magamnak a Kecskevesz via ferratta -t, (leven, hogy hetvegere fenykepezogep nelkul maradtam), de volt nalam buvarszemuveg, ugy, hogy aranylag hamar raakadtam a dobozra :-)Szep a kilatas, megeri felkeresni. Nagy Mihály - régi doboz. Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. sízés meg a hullámok. Akkor csak halkan mondom, hogy nagyon jó volt a sízés.
- Tolvajos-tető 6 km-re. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. A doboz a helyen van. A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam. Kerestem én is egy félórát. Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 v 5 éve. Körülbelül egy félórán át kerestük. De csak a hűlt helyét találtuk meg.
- Elekes-esztena Köves-patak Mária Út 6,1 km-re. 2021 nyarán állították fel a jelenlegi helyére, Márton Berci telkére, a Gyepűben.
- Forrás Piricske felé Hargita-hegység 6,2 km-re. A szemben levő csorgó felett, a víz mentén, egy ösvény vezet az erdőben, egészen a nagyon közeli forrásig. Finom víz. Nagyon finom vize van ennek a forrásnak. A geodoboz a helyén van. BabBerci, ez a rejtés kifogott rajtad. Nem rejt már. Szép helyen van a forrás, de sajnos fakitermelés folyik a környéken.
- Csicsói-várszikla 6,4 km-re. Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a mai napra nagy hidegeket és viharokat jeleztek előre a hegyvidéken, egy közeli, alacsonyabban fekvő túracélpontot választottunk. Oriasok nyoman. Kerekparozasbol hazafele tartva kerestem fel a Sziklavarat, felcsigazott az Orban Balazs fele leiras, es nem csalodtam, nagyon szep a hely, a kilatas, ha nem is annyira lenyugozo, mint pl. Szerencsésen megtaláltuk. Ma délután egy frissen fertőzött, kedves évfolyamtársammal.
- Szökő vízesés 6,5 km-re. A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Vörös-áfonya. Október derekán jártunk itt újra. Vízesés. Rengeteg sziklarepedés van kb. Kaláka. 50 diákkal kirándultunk ma a Hargitán.
- Csikókert andezibánya 6,7 km-re.
- Barátok kútja 6,9 km-re. Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni, amiről azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást. Kerékpárral a kocsi tetején. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez.
- Pisztrángos Szentegyháza 6,9 km-re. Megközelíthető Szentegyházafaluból, a Sportolók utcájából indulva, kelet felé tartva.
- Kalibáskő Gyermekvilág 7,1 km-re. A Kirulyfürdői letérővel szemben, a jelenleg zárt Kalibáskő vendéglő mellett, egy kis erdei játszótér áll üresen. Játszótér. Ezt sem volt nagy ördöngösség megtalálni. A játszótér tele volt . A pünkösd előtti pénteken utaztam erre.
- Csíkrákosi Pogányvár 7,1 km-re. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek. Új geodoboz a régi rejtekben. Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk. Tavasz a Pogányvárban. Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve. Ez még a csicsói várromon is túltesz. Régóta vonz ez a hely, különösen a neve tetszett mindig is.
- Madarasi Hargita-csúcs 7,2 km-re. A Madarasi-Hargita a Hargita-hegység és a Székelyföld legmagasabb hegye, egy egykori sztratovulkáni kráter peremének északi maradványa. Kopjafák. Fenn voltam esment a csúcson, s volt időm megkeresni a dobozt is, amit a télen a hó miatt nem sikerült. Kopjafák. Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Egy másik panoráma. Ismét köszönjük a játéknak, hogy egy ismertnek hitt hely új arcát láthattuk.
- Tetőterasz Madarasi Hargita 7,2 km-re. A Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni. Szent hegy. Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt. Az új geodoboz második megtalálója. Ez a mai kirándulás nem volt betervezve, ebéd után indultunk, hirtelen ötlettől vezérelve. Új pihenő. Valóban nem csak a kopjafákból áll a Madarasi hegycsúcs.
- Bányaüreg Gyepü-patak 7,2 km-re. A mesterséges bányaüreg hossza körülbelül 50 méter, a járat hirtelen végződik. Lyuk. Megtaláltam a rejtekhelyet! Egyáltalán nem volt nehéz. Kiruly IV. Olyan sokszor jártunk ezen az útszakaszon, és nem is sejtettük, hogy bújik meg az út mellett. Jó nagy róka. Jó nagy róka lehet, akinek ekkora nagy lik kell, de ezt mi sem láttuk meg eddig még soha, pedig sokszor tovaburrogtunk itt.
- Sziklakert a Béta oldalában 7,3 km-re. A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe.
- Lina-kanyar 7,5 km-re. Ma már összemosódtak az elnevezések, Lina-kanyarnak azt a szerpentines kanyart hívják, melynek az igazi neve Nagy-kanyar vagy Domb-kanyar. Utolsó. Ez lett a nap utolsó kalandja. Erdekes rejtekhely. Kaum zu glauben, aber das stecke der Cache. Találó segítő információ. A forráshoz közeledve már sejtettem, hogy mit jelent a segítő információ.
- Régi kőkereszt Gyepü-patak 7,6 km-re. Többé-kevésbé jól kibetűzhető feliratán puskagolyó nyoma éktelenkedik. Sötétben. Rendesen megsötétedtünk. Félig tél van. És félig tavasz. Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket.
- Haáz-esztena Virágosvész Mária út 7,7 km-re. A Csere-tetőtől északra, a Virágosvész délnyugati végében található zarándok-pihenő Haáz Sándor tanár tulajdona, az esztenát Hatos Gergő és János ajánlotta fel.
- Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk 7,8 km-re. Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja.
- Pünkösdi rózsa a Hargitán 7,8 km-re. Mellette méhészek szoktak tanyázni, kicsit arrébb most virul a pünkösdi rózsa. Szürkület. Már majdnem meg voltunk sötétedve, de ha már erre jártunk, nem hagyhattuk ki. Fenyőfa. Na, ezt piszkálja ki akinek egy kicsit is nagyobb a keze! Kereken 10 percig kerítettem a dobozt, míg sikerül kibányásznom a hasadékból. Sétapálcás túra 2. Megállunk a rejtekhez közel, nem kell mászni.
- Kékvize forrása Szentegyházasfalu 8 km-re. Miután nem jutottam semmilyen eredményre, elkezdtem érdeklődni a helybeli idősebb embereknél, és a hallottakat összevetve a leírásokkal, újabb keresgélések után a következőkre jutottam. Hidegviz. Ez a doboz is kipipálva. Májális V. Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást. Mindkét feliratos kő a Kékvize forrásánál van. Mivel már több alkalommal jártam, jártunk a Kékvize forrásánál, ezúttal egy új megközelítést választottam.
- Opálbarlang Kirulyfürdő 8 km-re. A helyet a különböző elnevezések dacára is jól ismerik a Kéruly fürdőt felkeresők, amelytől a Tolvajos patak mentén felfelé 2 km-re fekszik. Rókalyuk. A geodobozt nem sikerült megtalálnom! A barlang eléggé veszélyes, bármikor beomolhat. Színek közt. A leírás elolvasása után kíváncsian vártuk, hogy mi is felfedezhessük a kincset. Csodás. Szenzációs hely, ritkán látni ilyen szépet, bár a barlangba való bejutás nem olyan egyszerű.
- Hargita-liget 8,3 km-re. A Hargita-liget 2 hektáron elterülő növénytani rezervátum, a Festőborvíztől nem messze, a Kalibáskő mellett. Mocsár. Nem könnyű az odajutás. Kiruly I. Tartottunk attól, hogy a sok esőzés után nem nagyon lesz járató a terep, de nem volt gond. Sétapálcás túra 4.. Fiam is jő, remélem nem a susnyásban van a láda.
- Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 8,3 km-re. Ahol a kék sáv gerincjelzés letér az Ivó felé vezető útról a Fertő-nyereg irányába, mi is jobbra térünk. A mászást halasztottuk. A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek. Ez volt az elso maszasom. A foutrol kozelitettuk meg a vasalt maszoutat. A csicsói Laji bácsi felszerelése. Azért nem feltétlenül szükséges hegymászó felszerelést vinni oda.
- Világháborús bunker Kékvíz-patak 8,4 km-re. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országúthoz közel, a Kékvíz-pataktól nyugatra emelkedő domb keleti oldalában egy meglepően jó állapotban levő világháborús bunker található. Ládaellenőrzés. A Szentegyházasfalu feletti Oltárkőnél kirándultunk, rejtettünk aznap. Segítség. Köszönöm  segítséget. Egy kis segítség. Nézd meg jól a Google térképen.
- Kalibáskő 8,4 km-re. Meglepett egy helybeli születésű válasza, aki még csak nem is hallott ilyen nevű szikla létezéséről. Szikla. Ennek is megvan a skalpja! Az igazságot megvalva, egy nagyobb sziklát kerestem, először el is mentem mellette, de aztán elékerült. Kiruly II. A Hargita-liget meglátogatása után, átkeltünk a patakon, és felkaptattunk a tetőre. Maszkalas. Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk.
- Szentegyháza Gyöngye 8,5 km-re. Szentegyháza Gyöngye termál strand. Magas rejtés. Nem volt épp 25 fok meleg (na nem a víz). Majom a magasban. Mászkálni jó mulatság, kíváncsi lennék a rendőr az út szélén mire gondolhatott amikor csüngtem a magasban. Jo rejtekhely. Hazafele egy gyors talaltra szamitottam, de megdolgoztatott rendesen.
- Ördögborozda Szentegyháza 8,7 km-re. Ennek legészakibb pontját a Veresbükk oldalában találták meg, dél-nyugat irányba vonul, keresztezi a Székelyudvarhely - Csíkszereda országutat, legdélibb pontja pedig a Vargyas Szurdukának sziklapereme. Felületes bejárás. Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat.
- Katolikus templom Kápolnásfalu 8,8 km-re. A település messze felnyúlik a Hargita lábáig.
- Homoród-tető Kápolnásfalu 9,1 km-re. Homoród-tető, Kápolnásfalu felett.
- Sziklakilátó Kápolnásfalu 9,3 km-re. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
- Szurduk-vízesés Szeltersz 9,4 km-re. A patak földrajzi baloldalán található a Szurdukbükke vagy Szurduk bükk, a jobb oldali Vészkaréj meredek sziklaoldal felett pedig a Cserebérc vagy Bükkdomb.
- Ördögútja Rákos-Homoród Szén-Homoród 9,5 km-re. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Rákos-Homoród pataktól Szén-Homoród patakon át terjedő szakasza.
- Illemhelyek utcája Szeltersz 9,7 km-re. Szeltersz északkeleti felében van egy mellékutca, ahol az illemhelyeket kerítésen kivül, közvetlenül az utcán helyezték el.
- Vészkaréj Szeltersz 9,8 km-re. A Vargyas-patak Szeltersz feletti, a Szurdukkal átellenben található földrajzi jobb partját, meredek sziklaoldalát Vészkaréjnak nevezik.
- Csíki panoráma Csíkszereda 9,8 km-re. Körbesétálva a templomot, feltárulkozik innen a Csíki-medence teljes körpanorámája. Csiba. Megtaláltuk. Gloria in excelsis homo ludens. Na és ki tette oda fel a dobozt? A rejtő. Meg vagyok hatódva. Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-) Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-) Igen, a templom gondozóját beavattuk, tudnak róla, hogy ott doboz van.
- Kőgomba kalap nélkül Kirulyfürdő 10,1 km-re. Igaz ez akkor is, ha már számtalan alkalommal járt már valaki egy helyen. Szikla. Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át.
- Lobogó-borvíz Kirulyfürdő 10,1 km-re. Kirulyfürdő területén (Hargita-plató, Lövéte Közbirtokosság területe) öt ásványvíz előfordulás található, közülük négy természetes forrás és egy hidrogeológiai fúrás, amely 51 órás kitörési periódusával talán Erdély egyetlen hidegvizű gejzírjének mondható. Csak ki kell várni!. Ahogyan a leírásban is említettem, ez egy bizonyos periodicitással működő gejzír. Kiszáradva. Hát ez egyáltalán nem lobog. Kiruly III. A Kalibás-kőtől folytattuk tovább az utunkat és megálltunk ennél a borvízforrásnál, ami régebb érdekesebb látványt nyújtott.
- Ilósza-patak völgye 10,2 km-re. Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede. Zöld kupak a híd sarkánál. A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye.
- Vasfuvó domb Csíkszereda 10,2 km-re. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
- Sólyomkő-szikla Kirulyfürdő felett 10,3 km-re. A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza.
- Kossuth-szikla Kirulyfürdő 10,3 km-re. Kirulyfürdő egyik festőien szép, könnyen megközelíthető helye a Kossuth-szikla. Lyuk a sziklában. Egy gombászással egybekötött doboz keresgélés volt. Elrejtett rejtek. Az elhagyott strand látványa nem késztetett arra, hogy belépjünk a területére, így egy darabig csak kerülgettük azt. Izgalmas. Nagyon szép, zöld helyen van ez a szikla, és izgalmakat biztosít annak, aki felmászik a tetejére, ami nem olyan egyszerű, de megéri.
- Sólyomkő Kirulyfürdő 10,3 km-re. A jobb sorsra érdemes volt pionírtábor felé emelkedik, mintha vigyázna rá. Ladapotlas. A lada potolva lett, most egy pet eloforma varja a keresoket, a hely ugyanaz. Favágók. Nem egy horzsolás árán jutottunk fel a csúcsra, ahonnan szerintem szép a kilátás, és jelen van a tériszony izgalma is. Mászkálás. Légvonalban vágtunk neki az útnak.
- Lobogófürdő Szentkeresztbánya 10,3 km-re. Az 1900-as évek elején még működött, majd a források nagyrészének a bányamunkák miatt eltűnt a vize.
- Testvérfenyők Csere bérce 10,4 km-re. Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet.
- Ördögborozda Szentkeresztbánya 10,4 km-re. A Vaskapu nevű hely a Lövéte-Kirulyfürdő és a Vargyas-patak menti út találkozásánál helyezkedik el.
- Kirulyfürdői pionírtábor 10,5 km-re. A tábor területén található egy borvízforrás is. Elhagyott vidék. Valóban szomorú látvány a pusztulásra ítélt régi táborhely, pedig volna benne fantázia. Hátra arc!. Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. Mindig előre. Nem találtam meg ezt a könnyűnek tűnő rejtést, pedig kitartóan tébláboltam amíg mindenki megtöltötte a palackjait, és utána lázas kapirgálásba kezdtem.
- Csere bérce kilátópont Szeltersz 10,5 km-re. Jó rálátás nyílik innen a Déllői-borvízforrás melletti kőbányára, legalábbis télen.
- Keresztelő Szent János-kereszt Kirulyfürdő 10,6 km-re. Kirulyfürdőn, a volt diáktábor területén, a Főkút-forrás közelében, attól délre, egy fedett keresztet találunk, amelyet 2009-ben állítottak Keresztelő Szent János tiszteletére. Fejvesztett János. Már május közepén jártam erre, de a körülmények úgy hozták, hogy nem álltunk meg, de most bepótoltam. Romos épületek a diáktáborban. Tarkovszkij szerintem szívesen forgatna filmet itt, ha élne.
- Déllői borvízforrás Szeltersz 10,6 km-re. A Déllői borvízforrás vize a Székely Selters forrásaitól légvonalban 300 m távolságra, északkeletre tör elő, egy faküpüből. Fertőzés . Elindultunk egy kis körútra megkeresni néhány helyet, de főleg megfertőzni egy új játékost.
- Bánya-tető 10,7 km-re. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
- Angyaljárás Szentegyházán 10,7 km-re. Áldott karácsonyt! Ami kötelez. Vasárnap reggel félre tettetem minden egyéb teendőt, gondot és elindultam a Zsemle kutyám társaságában, hogy végre megkeressem az elmaradt karácsonyi ajándékot. Megkésett angyaljárás. Ma délután a szentegyházi tavakat kerestem fel. Nem sikerült a meglepetés. Az ünnepi geodoboz rejtése óta eltelt 11 nap, lejárt már karácsony is.
- Déli kilátópont Kirulyfürdő 10,7 km-re. Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé.
- Bánya pataka Csíkmadaras 10,8 km-re. A régi higanybányák közelében feltörő, gyógyhatású forrás mellett egy 4 x 2 m-es kideszkázott medencével ellátott népi feredőt építettek, mely Küpüs-borvízfürdő néven ismert.
- Székely Selters borvízforrások Szeltersz 10,9 km-re. Ízben és gyógyhatásra megegyezik a híres németországi, niederseltersi sósízű borvízzel. Még egyszer felkerestem. Még egyszer felkerestem a rejtekhelyet, hátha több szerencsém lesz. Reklám helye. Hát pont azért voltam felháborodva, mert a táblától 5-6 méterre sütötték a húst. Mégis. Lehet, hogy mégis keresned kellett volna, annak ellenére, hogy emberek voltak ott.
- Ördögútja Nagy-Fenyéd Rákos-Homoród 11,1 km-re. Nagy-Fenyéd - Fejedelemvésze-patak - Kétszállás-patak - Lázi út - Rákos-Homoród.
- Vashámor Szentkeresztbánya 11,2 km-re. Az oda tévedt kíváncsiskodókat Vigyázat, omlás veszély - Vigyázat, veszélyesen mély gödör feliratú táblák figyelmeztetik a veszélyre. Omladozik. Valamikori szép, ma már múzeumi érckályhák készültek itt? Most már csak csupasz falmaradványok meredeznek a felhők fele. Szomorú látvány. Nem egy szívderítő hely. Romok. Másodjára sikerült megtalálni elsőre a szemközti vállalatnál bolyongtunk.
- Lobogó-borvízforrás Szentkeresztbánya 11,4 km-re. A Lobogó-borvízforrást a házak között, egy mellékutcán lehet megközelíteni.
- Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 11,4 km-re. A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható. Esti séta 4. Utunk negyedik állomása. Elmaradt. Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Tanulsagos tanosveny. Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni.
- Ördög-tó Szentegyháza 11,5 km-re. Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződmény található, két állandó jellegű, nem időszakos tó. Az Ördög-tó ördögöcskéje. Mivel a következő napokra esős időt jeleznek előre, és ma még szép idő volt, elhatároztam, hogy kihasználom.
- Dobogófürdő Szentkeresztbánya 11,6 km-re. Dobogófürdő (Székelyfüred, Ugron fürdő) Szentkeresztbánya délnyugati szélénél, a Kis-Homoród völgyében, Lobogófürdőtől délre található.
- Bánya-tető alatti forrás Szeltersz 11,7 km-re. A Székely Selters forrásaitól délre, a Bánya-tető keleti oldala alatt, az út mellettt van egy andezit küpübe foglalt borvízforrás.
- Senki tava Csíkszereda 11,8 km-re. A Senki tava a várostól nyugatra található, a helybeli horgászok egyik kedvenc helye. Senki sehol, se doboz. Ügyes-bajos dolgaimat intézendő, Szeredába karikáztam, és mivel ugy találtam, hogy még jól belefér, hazafele kiruccantam a Senki tavához egy ujabb rejtekhelyet kipipálni. Végre. Már elég régóta kinéztük ezt a rejteket.
- Csíkrákos Bogát-hegyi kápolna 11,9 km-re. A szemben levő Kőd nyúlványával képezi a Rákosi-szorost, amely határt jelent Középcsík és Felcsík között. Esti séta 3. Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Külső szószék. Felmásztunk, kotorásztunk, nyúlkáltunk, de doboz sehol. Kis Kápolna. Erős szélfúvást fogtunk ki, de az számunkra nem akadály.
- Mágneses-szikla Deság 11,9 km-re. Zetelakától a Küküllőmentén felfelé haladva, már messziről feltűnik Zetevára, vagy ahogy másként is nevezik, a Deság gombja.
- Hirtelen-puszta Dél-Hargita 11,9 km-re. A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja.

Bagoly-kő Hargitafürdő románul - in limba romana: Cetatea Bufnitei Harghita Bai


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bagoly-kő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Hargitafürdő térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Ott van az igazi geodoboz is - A Bagoly-kőnél elrejtett geodoboz nem pezsgőtablettás doboz...
  • A füzet elkeveredhetett - Az Ózon hoteltől egy gyors túraként kimentem a Bagolykőhöz...
  • Biztos voltam - Tanulmányozva a Bagolykő túra leírásokat, a böngészőben megjelent a rejtekhely is...
  • Kellemes, napsutotte oldal - Néhány perces keresgélés után találtunk rá, lelkes túratársammal erre a dobozkára...
  • Rajt - A hargitai teljesítménytúrán ejtettük útba a rejtekhely felkutatását, és meg is találtuk...
  • Mesebeli panoráma - Megtaláltuk a hajlatban, a régi tető és a valószínűleg új doboz is a helyén csücsül...
  • Bagolykő - Pompás panoráma tárult a szemem elé...
  • Hargita 45 Teljesítménytúra - Viszonylag hamar megtaláltam ma reggel, a Hargita 45 Teljesítménytúra keretében...
  • Rövidnadrágban - Rövidnadrágban keresni ezt a dobozt igazi masszázsélmény...
  • Gyönyörű Hargita - Gyors megtalálás a részletes adatok alapján...

Sikerült eljutni Hargitafürdő környékére? Tetszett a Bagoly-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.