Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Szolcsvai víznyelő - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Szolcsvai víznyelő turisztikai látnivalói

Ponor-patak víznyelője..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Szolcsvai víznyelő képtárból:

Parasztház
Parasztház
Itt balról kell kerülni
Itt balról kell kerülni
Nyereg
Nyereg
4583
4583
A vízesés és a kilátó 1
A vízesés és a kilátó 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szolcsvai víznyelő fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szolcsvai víznyelő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Búvópatak, 1,81 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szolcsvai víznyelő közelében?
- Szolcsvai búvópatak barlangja 1 - Alsószolcsva 1,3 km-re. A Szolcsvai-búvópatak barlangja a Torockói-hegységben találhatóegyetlen védett barlang. Ez nem sikerült. A gps a nagy sziklafal tövében össze-vissza mutatott. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellői túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Amíg a többiek a patak kifolyásában gyönyörködtek. Addig mi( jkgábor, Mester Nagy Ildikó, Mester Nagy Levente és én) leléptünk és geodobozt leltünk.
- Erkély-tisztás Alsószolcsva 3,9 km-re. Az Erkély-tisztás a Torockói-hegység egyik legkedveltebb sátorozóhelye. Szép a tisztás, de még inkább a vízesés. Én is megkedveltem ezt a tisztást, jó sátorozó hely. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva-Bedellő túra alkalmával kerestem, és találtam meg ezt a geodobozt is. Jkgáborral meglógtunk a csapattól. Míg ők leértek a vízeséshez, addig mi nyugodtan kihalásztuk a kis dobozt, majd bejártunk a vízesés alá, hogy gyönyörködve lássuk mit hagyott hátra számunkra a természet.
- Sipote-vízesés és csorgó Aranyos völgye 3,9 km-re. A vízesés vize sodronyra függesztett csatornán keresztül át van vezetve az országút mellé. Tömeg. Nagy a népsűrűség errefelé, főleg hétvégén. Útszéli pihenő. A kisebb utazók nem bírják sokáig az autózást. Tufa. A doboz nem nagyon kereshető, ebben az órában.
- Lengőhíd Alsószolcsva 4,1 km-re. Régebb, mikor még közlekedett az Aranyos-völgyi keskeny nyomtávú vonat, a Mokanica, az Alsószolcsvára érkező kirándulók a megállótól egy lengőhídon keresztül rövidíthettek a Szolcsvai búvópatak-barlang felé. A doboz már nem hiányzik. Pótoltam a hiányzó dobozt, de mivel a híd közelében lévő ligetben a csutakok áradáskor víz alá kerülnek, úgy gondoltam, hogy a hídfő betontalpában jobb helyen lenne a doboz, és áradáskor nem mosná el a víz. Megtalálás igazolása fotóval. A megtalálás igazolását, a megtalálót ábrázoló fotóval, elfogadom. Régi szép idők. TöBBBször is lengtünk ezen a hídon, mikor jártunk likászni a Szolcsvai búvópatakhoz, a mokanyiczával, majd autóstoppal.
- La Rogoaze forrás 4,1 km-re.
- Bedellői-cseppkőbarlang 4,9 km-re. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. A sárga tábla már nincs meg. Az ösztönökre hagyatkozva na meg a JKGÁBOR GPS-re sikerült megtalálni ezt a geodobozt is.
- Bedellői-szoros 5,6 km-re.
- Nagyponor-hágó 6,3 km-re. Felső-Szolcsváról Nagyponor irányába, a Malom-patak mentén, a földút kis autóval is járható. Kilátás. Enyed - Remete - Bredesty - Nagyponor felől jöttünk.
- Szilas-patak rezerváció 7 km-re. Egy darabig a patakot követjük, majd az út kitér a meder mellől és meredeken halad az erdőben.
- Remeteiszoros falu 7,9 km-re. Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. Mócházak. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától.
- Remetei panoráma Torockói-hegység 7,9 km-re. A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban. Nyuszika. Remek a panoráma, az út frissen kövezve.
- Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység 8,6 km-re. A 2 km hosszú szoros 300 hektáron összetett jellegű természetvédelmi rezervátum, sziklafalainak magassága 150-200 méter. Kapu. Sokan élvezték a szoros hűvösségét. Szoros. Gyönyörű a szoros. Kellemes vizestúra. Gyönyörű időben, nyolc fős csapatban indultunk a Remetei-sziklaszorosba vizes túrára.
- A Thoroczkay család vára Torockószentgyörgy 8,9 km-re. Torockószentgyörgy határában, egy észak-déli sziklacsúcson, a Vársziklán található a Thoroczkay nemesi család erődítményének romja, melyet torockószentgyörgyi várnak is neveznek. Holdvilág. A telehold világított már, amikor a vár alá érkeztünk. Se négyzet, se trapéz. Elég sokat kerestük, de nem találtuk. Alsó sarok. Nagyon szép volt a séta fel a várig, és a kilátás is csodálatos volt.
- Torockószentgyörgy 9 km-re. Ez a Vársziklára épített erődítmény a XIII-dik századtól kezdve áll ellen az idő vasfogának és a támadóknak. Macerás. Már a várnyeregből lefelé nehézkes, de aztán nagyon bozótós, benőtt, dzsuvás a hely. Várostrom. A várat bevettük, fáradtságos, forró déli napsütésben. Csetenyes. A vártól leereszkedtünk ehhez a rejtekhez is.
- Kőközi-szoros 9,5 km-re. Az Enyed-patak jó 250 méter magasságú sziklafalak között tör át.
- Panoráma-kő 9,8 km-re. A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.
- Ordas-kő 10 km-re. Az Ordas-kő Torockó vidékének, Erdély e rendkívül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkított változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túrán találtam meg ezt a geodobozt.
- Vidalykő 10,1 km-re. A csúcsról gyönyörű kilátás nyílik az Aranyos völgyére, a Bélavárára, az Öreghavasra, keletre pedig Ordaskőre, Torockószentgyörgyre, az Enyedi szorosra. Második nekifutas. Van amikor az otthoni tervek nem valósulnak meg a helyszínen. Nyári tábor. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Vidaly tura. Vidolm falubol kozelitettuk meg a csucsot, kellemes novemberi idoben.
- Podságai-szoros 11,1 km-re.
- Csáklya-kő 11,9 km-re. 1233 m magas csúcsát egy betonoszlop jelzi, mely sűrű bozótosban, erdőben található. Geokrety-k támogatása. Értem, tehát az utazó nevében szünet van a betűk és a számjegyek között, ezért nem találtam meg én. Geokopacz03 Geokret. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Geokopacz03 Geokret. Errol volna szo.
- Kőlyuk Torockói-hegység 12 km-re. Székelykő ablakai. Már a vártól kiszemeltük a két, szemnek látszó hatalmas üreget. Szinten aluli bélyegképek. A kulcsszóra történő keresés ajánlás volt, és nem ajánlat!A dokumentáció a képek esetében nem elsődleges szempont, nyugodtan lehet szép, művészileg igényes képeket feltölteni. Hargas orrú eggggyetemista. Tudom, hogy nem minden ajánlat, amit "ajánlanak" (ajánl igével vezetnek be).
- Kis Szent Teréz kápolna Torockó 12,3 km-re. A torockói Kis Szent Terézről elnevezett gyerekotthonban, ahol a Csaba testvér gyerekei laknak, kialakítottak egy kis kápolnát, amit mindenki látogathat, anélkül, hogy a ház lakóit zavarná. Olvasás lecke. A padon az itt lakó gyerekeka vakáció dacára nagy szorgalommal  az olvasást gyakorolták a nevelőnénivel. A padban. A kápolnánál - amely napközben nyitva van, be lehet menni - Újra elhelyeztem egy dobozt. Elveszve. Aranyos kis kápolna,nagyon hangulatos.
- Székelykő Dél 12,4 km-re. Az ötlet, hogy hagyományos ládákat is helyezzünk el, onnan jött, hogy aSzékelykő-látogatók, miután feltornászták magukat a kék keresztjelzésen a Nagy-árokban (innivalót az egész útra érdemes vinni),megtalálják a turistaútjelző táblát. Torockói túra második találata. Az északi doboz megtalálása után a déli fele folytattuk utunkat a csúcson keresztül. Árok. Miután az északi dobozt nem sikerült megtalálnom s, hogy leküzdjem ezt a frusztációt, ami a torockói kirándulásomat végigkisérte, muszáj volt megtalálnom ezt a ládát. Székelykő - Déli doboz. Könnyen megtaláltuk egy kisebb lelkes csapattal.
- Vízimalom Torockó 12,4 km-re. Ha szeretnénk ellátogatni a vízimalomhoz, a 48-as házszámot keressük, Both Miklós asztalosmester portáját. Forog, nem forog. Sötétben keresgéltünk. A doboz elérhető. A doboz a malom területén kívül van, elérhető akkor is ha a malom zárva van. Forog a kerék?. Nem volt szerencsénk, nem tudtunk bejutni.
- Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros 13,1 km-re. A gombostűt rejtő nagy szénaboglya. A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
- Sziklakapu Havasgáldi-szoros 13,3 km-re. Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat. A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett. Utolsó a mai napra. Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. Rossz irányból megközelítve. A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben.
- Sziklakürtő Havasgáldi-szoros 13,3 km-re. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett. Kürtő van, X is, dobozt nem találtam. A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
- Székelykő Észak Torockói-hegység 13,4 km-re. Hogy fent is megmozgassuk a tagjainkat, csekély erőfeszítéssel érdemes elballagni a gerincen dél felé. Tüskék védelmében. Kihasználva az új autópálya szakaszt, 30 perccel hamarébb érkeztünk meg a Székelykő alá. Torockói túra első találata. A Nagy Árkon másztunk fel a gerincre, majd kis pihenő után az északi láda irányába folytettuk utunkat. Székely szfinx. Miután felmásztunk a tetőre, egyáltalán nem volt sétagalop, nekifogtunk ládát keresni.
- Szfinx Havasgáldi-szoros 13,5 km-re. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna . A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak. A mészkő vonzásában. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé.
- Havasgáldi-szoros 13,6 km-re. Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost. Mikulási ajándék. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Sárga hagyma. A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Fekete-fehér bárány szelfi a szoros felett. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait.
- Mezőségi bánya Torockói-hegység 13,7 km-re. Torockó településről észak felé indulva, számos helyen találkozunk felhagyott vasbányák és vashámorok nyomaival.
- ökör kéménye-sziklakürtő 14,7 km-re. Kissé próbára teszi az oda kijutni szándékozó turistát a meredek kaptató, de mindenképp megéri a fáradságot. Nem ez volt a tervben. Régi tervünk volt, hogy Bélavárat téli köntösben is tekintsük meg. Nem jó helyen kerestem. A kék pont jelzésen indultunk fel a Bélavár tetejére.
- Bélavár Panoráma 15,1 km-re.
- Mariuta-szikla Csáklya-hasadék 15,3 km-re. A patak itt valósággal kettéfűrészelte az olisztolitot és egy alig 1-2 m széles hasadékot hozott létre, lépcsőzetes vizesésekkel. Eljött az ideje. Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év. Több mint tíz éve a helyén. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is.
- Ticuiata-szikla Csáklya-szoros 15,4 km-re. A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Könnyű megtalálni. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
- Bélavár 1 15,6 km-re. A Bélavár a természet remekműve, egy majdnem 800 m-es szintkülönbségben kiemelkedő sziklaóriás, bércek halmaza. Bélával. Mondhatnám, hogy se Bélát se várat nem találtunk, de nem mondom, mert mi vittünk magunkkal egy Bélát, hogy legyen valami sikerünk. Szálka és gerenda. Újabb kudarc a kincskereső pályafutásom alatt, sem gerenda, sem rejtek, pedig tutira mentem. Hab a tura tetejen. Szep oszi fototura tetejen a hab a geolada volt.
- A császár bükkfája Muncsal 15,7 km-re.
- Gáldi-szoros 16 km-re. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.
- Ronki-szoros 16,1 km-re. A szoros látványosabb része megközelitőleg 1-1,5 km. Egy kis séta. A szorosban még jártam, de már nem emlékeztem szinte semmire. Ott voltam a rejtésnél - Ronki-szoros. A torockói rejtekhely-találkozó egyik túracélpontja volt a Ronki-szoros.
- Kecskekő vára 18 km-re. Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a Kecskekő. Vannak csodák. Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Új geodoboz a csúcs közelében. Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. A rejtek fotója feltöltve. Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt.
- Kisvasút alagút Borrév 19,3 km-re. A Tordát Topánfalvával összekötő vasút már sok éve nem működik, és sajnos a síneket is részben ellopták, pedig használhatták volna turisták vonatoztatására, a mócok zárt világának bemutatására. Újraindul, vagy nem. A https://www. Takarítják az Aranyos völgyében a síneket. Először az alagút Borrév felőli végén kerestem, de itt nem volt leomlott sziklakupac. Nyári tábor. Ez évben a Kövenden megrendezett EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) vándortáborból kis kiruccanást tettem biciklivel az alagútig.
- Templomrom Borosbenedek 19,9 km-re. Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
- Járaszurdoki barlang 19,9 km-re. Előtte, mindkét oldalon, 1-2 autónak való parkoló is található.
- Szászavinc Az elsüllyedt falu 20 km-re.
- Szív-tisztás Borosbocsárd 20,1 km-re. Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra.
- Molyhos tölgyerdő Miriszló 20,4 km-re.
- Nagyenyedi vár 21 km-re. Gyulafehérvártól 30 km-re északra a Maros jobb partján fekszik. Most látom. Most látom, sokan megtalálták már, beírás viszont nem volt, gondolom ki lett cserélve a noteszke. A mágnes működik. A hideg és szél ellenére megnéztük a várat. Bethlen Gábor. A dobozt nem találtam meg, pedig ahogy saccolom a vár bejárata után van, az oláh vérengzés emlékmű felé.
- Diákemlékmű Nagyenyed 21 km-re. Az 1704 március 16-án a Rákóczi-féle szabadságharc idején elesett 30 kollégiumi diák emlékére 1896-ban állított emlékmű a nagyenyedi városi parkban található, magas lombos fák árnyékában. A nagyenyedi két fűzfa. Ez a doboz sem a méretéről híres.
- Berkesi-szoros Torockói-hegység 21,3 km-re. A Berkesi-szoros körülbelül 5 km távolságra található a Tordai-hasadéktól, dél-nyugat irányba. Torockó fele. Útban Torockó fele megálltunk, és megnéztük, bejártuk  ezt a szép kis szorost. Ládakeresés gps nélkül. A geoládák, rejtekhelyek megkereséséhez nem kötelező gps-el rendelkezni. Berkesi-szoros. Kicsit lehet hogy ez csalas.
- Diód vára 21,4 km-re. Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk.
- Nagylupsa 21,9 km-re. Nagylupsa látnivalója a gazdag móc néprajzi gyujtemény.
- Járabányai mosógép 22,5 km-re. :)
- Magyarigeni-tengerszem 22,6 km-re. A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. Új rejtés új helyen. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. Több mint 13 éves rejtés. Tövis felől közelitettük meg a tavat.
- Rálátás a Kopasz-Detunátára 22,7 km-re. Leginkább délután érdemes bejárni ezt a hatalmas kőoszlopokkal borított mezőt, mert akkor a legjobb a Detunáta megvilágítása. Kőmező. Gyerekkorom óta nem jártam itt. Régi szokásom szerint többedmagammal. Földrajzos diákokkal, megtaláltam ezt a gyönyörű helyen lévő ládát. Szilveszterkor. Megtalaltuk: Iza, Zitrom, Tibi, Emese, Laci, Lajcsi, McFly.
- Feketéllő-nárciszmező 23,5 km-re.
- Katolikus templom Tövis 24,3 km-re. Amint a templom nyugati kapuja feletti felirat megörökíti, a templomot Hunyadi János építteti 1449-ben: Anno Domini MCCCCXXXXVIIII Johannes de Hunyad regni hungariae gubernator. Nagyon szép. Ezt a templomot meg kell látogatni! Igazán megéri.
- Református templom Tövis 24,7 km-re. Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. Tövis. A tövisi református teplomba nem jutottam be.
- Csukás vizesés Mészkő 25 km-re. A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől. Egy nagyon forró napon. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez.
- Szent Emilia római katolikus templom Sinfalva 25 km-re.
- Rotunda-csúcs Verespatak 25,3 km-re.
- Nagy-tó panoráma Verespatak 25,4 km-re. Panoráma. Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján.
- Angyal-tó Verespatak 25,6 km-re.
- Fenyves-tó Verespatak 25,9 km-re. Tavacska. Jól esett a fenyők árnyéka.
- A Hollókő aljában Verespatak 26 km-re. ..A sziklás hegyoldalakon szinte semmi sem terem. Az ErdélyiSzigethegység mégis rendkivül gazdag. Már a rómaiak is tudták ezt, akikitt aranyat és ezüstöt bányásztak, a folyót Auratumnak nevezték el. Magyar neve is az aranyra utal. A sok kincs mellett lakói mégis nélkülözésben tengetik életüket, egyik napról a másikra..." Új geodobozt rejtettünk a Hollókő tetejére. Egy körtúra formájában kerestük fel rendre Verespatak látnivalóit. Fel a fejjel. Hát persze, hogy el van ismerve a megtalálás. Ne add fel. Sajnálnám, ha többet nem jelentenéd be a megtalálásaidat.
- Szarvaspatak tava Verespatak 26 km-re.
- Református templom Verespatak 26,1 km-re.
- Hollókő Verespatak 26,1 km-re. A Hollókő Verespatak egyik jelképe, egy könnyen felismerhető, jellegzetes formájú sziklaképződmény, természeti emlék.
- Unitárius templom Verespatak 26,1 km-re. Dominó. Megtaláltuk a dobozt, benne a dominóval.
- Kisompoly-szoros 26,2 km-re.
- Katolikus templom Verespatak 26,3 km-re.
- Czárina-tó Verespatak 26,5 km-re.
- Léta-vára Magyarléta 26,6 km-re. Magyarléta falutól 3 km-re, a Jára völgye fölött emelkedő kősziklára épült Léta-vára, másik nevén a Géczy-vár. Dombok között elrejtve. Impozáns volt, ahogy fentről megpillantottuk a vár romjait. Szent László pénzei Léta váránál. Egy rövid szombati séta alkalmával vettük célba a létai várat. Melegen ajánlom mindenkinek. Nagyon szép őszi nap volt.
- Unitárius templom Mészkő 26,8 km-re. Mészkő látnivalója a középkori eredetű unitárius templom.
- Kis-Balika-barlang Tordai-hasadék 27,3 km-re. A Balika-barlangok a Tordai-hasadékban, a menedékháztól számítva a negyedik hídnál helyezkednek el, egymással szemben, a bejáratuknál erődítésre épített védművekkel. Tömeg. A rejtekhelyet megtaláltam, de nem volt lehetőségem keresni a rejteket és a dobozt, mert a barlang bejárata mellett nagy tömeg volt. Két eső között. Különös izgalommal ismerkedtünk a hellyel és a legendával, mivel kincskereső csapatunk egyik tagját hasonlóan becézzük. Barlang. Ha az x jelet keresném, még most is a barlang előtt álldogálnék.
- Katolikus templom Felvinc 27,3 km-re. Korai, gótikus korú erődített templom volt - mivel a templom a XIX-dik század elején romladozásnak indult, helyén 1845-1848 között új, nagyobb templomot építettek. Egyedül nevettem.... .
- Hili-odú Via ferrata Tordai-hasadék 27,3 km-re. A Hili-odú történetét Réthi Lajos írja le 1862-ben.
- Vaskereszt Szind-tető Tordai-hasadék 27,4 km-re. A Tordai-hasadék bal oldalán, a Szind-tető szélén, egy 1939-ben emelt vaskereszt található. Címkézett fotó. A Kis Balika barlangnál nem volt lehetőségem keresni a dobozt, de nem gondoltam, hogy itt sem lesz. Kereszt. Miután végigsétáltam a szorosban, felkapaszkodtam az oldalban, a tetőre. Kaptam egy kis segítséget. Vagyis inkább az történt, hogy a bácsi mondta, hogy megtalálta és kérdeztem, hogy hol erre azt mondta inkább megmutatja, így került a kezem közé.
- Magyarpeterd 27,7 km-re. Már 1570-től erős unitárius egyházközség, természetesen a középkori templom birtokában. Laura panzió. Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut.
- Ompoly-kövek 28,1 km-re.
- Református templom Magyarlapád 28,8 km-re. Magyarlapád Nagyenyedtol 10 km-re fekszik, élő népzenei életéről híres.
- Keskeny nyomtávú szerelvény Aranyos völgye 29,4 km-re. A Fehér megyei Boncesti településen, az abrudbányai eltérőnél, egy otthagyott keskeny nyomtávú szerelvény áll.
- Horgásztavak Csürülye 29,4 km-re. Csürülye községközponttól, illetve az autópályától délre, Alsófüle és Sütmeg között, egy több horgásztóból álló tórendszer található. Találgatás. "Egy odvas fa és egy korhadt facsutak, két teljesen különböző dolog. Korhadt facsutak és az odvas fa. Egy odvas fa és egy korhadt facsutak, két teljesen különböző dolog. Őszi bicajozás. Hát ennél a keresésnél nagy csalódásom volt mert a koordinátták szerinti 50 m-es körzetben csak egy odvas fát találtam (a tévedés kizárva) amelynek oduja  telis tele volt dinoszaurusz hangyákkal.
- Hollókő 30,2 km-re.
- Kiépített forrás Magyarpeterd 30,5 km-re. Szent László kútját keresve, Tordatúr közelében, a Koppánd felől Magyarpeterdre vezető út felett egy kiépített forrást láttam. Nem hinném, hogy tévedtem. Nem tudom, hogy a tévedés címszóval a panzióra, vagy rám utalsz. Tévedés. A panzióban, ahol a szállásom volt ezt a forrást mondták, mint a Szent László forrás.
- Octavian Felecan kripta Magyarszilvás 30,6 km-re. A magyarszilvási Veres kastély udvara melletti hatalmas csalán-ültetvényen :-) keresztül, a domboldalon levő szilvafák között, egy érdekes, elhagyott kriptára bukkanhatunk.
- Szindi tó 30,7 km-re.
- Unitárius templom Szind 30,7 km-re. Temploma XIII-dik századbeli, román stílusú - félköríves diadalíve megmaradt az átalakítások és újítások után is, akárcsak a díszes ablakrózsa a félköríves apszison és egy köríves ablak.
- Veres kastély Magyarszilvás 30,8 km-re. XVIII-XIX századból származó épület.
- Szilvás-patak völgye Magyarszilvás 31 km-re.
- Szent László kútja Magyarpeterd 31,1 km-re. Vizének gyógyító erőt tulajdonítottak. Te vagy az egyetlen kincskereső, aki gps nélkül keres. Legalábbis nem tudok másról. Forrás. Mivel a kiépített forrást könnyű megtalálni, jó lenne ha aszerint tájolná be valaki a Szent László forrást.
- Kőcsorgó Koppánd 31,3 km-re. A Kőcsorgó pataka, amelynek vizét a rómaiak vízvezetékkel terelték el, ma piciny szurdokon áthaladva egyesül a Rákos-patakkal.
- Mammut-csúcs 32 km-re.
- Szentmihálykő vára Tótfalud 32,1 km-re. Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban.
- Régészeti lelőhely Koppánd 32,3 km-re. Rókalik. Láttunk egy szép rókát, de sajnos olyan gyors volt, nem sikerült utolérjük :) A rejtek és a doboz is egy kis mászás után meglett. Én nem találtam meg, de ott van. Kerestem, de nem találtam meg.

Szolcsvai víznyelő románul - in limba romana: Cascada Vanatara


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szolcsvai víznyelő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Kúsztunk, másztunk, s annyi - Lehet, hogy régebb itt vitt az ösvény, de most ez egy félreeső hely, elég meredek oldalon kell sárban, bozótósban kapaszkodni, és az aljnövényzet miatt nem igazán látszanak a sziklák...
  • Lehet keresni okostelefonnal vagy táblagéppel is - A rejtek nem a vízesésre néz, nincs a csúszós hegyoldalban, sem a kilátó közelében...
  • Remek vízesés - Én is huszonéve jártam itt utoljára...
  • Gyönyörű vízesés - Kb...
  • Víznyelő - A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szolcsvai víznyelő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.