Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kelnek - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kelnek turisztikai látnivalói

A 13-dik században épült, szép fekvésű, hangulatos kelneki várat 2004-ben újították fel. A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kelnek képtárból:

Világörökség része
Világörökség része
Erődítmény 1
Erődítmény 1
Erődítmény 2
Erődítmény 2
Bejárat
Bejárat
Erődítmény 3
Erődítmény 3

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kelnek fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kelnek!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Kelnek, 0,23 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kelnek közelében?
- Erődtemplom Szászorbó 6,1 km-re.
- Evangélikus erődtemplom Szászsebes 10,4 km-re. Utána szász település. Belül. A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot. Kívül vagy belül?. A Vörös-szakadéktól jövet megálltunk, hogy megkeressük ezt a dobozt is. Régi ismerős ez a hely. Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez.
- Evangélikus erődtemplom Szerdahely 10,4 km-re. Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. Vasárnap. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
- Városerődítés Szászsebes 10,4 km-re. A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket.
- Vörös-szakadék Szászsebes 12 km-re. A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található. Visszatérés. Újra eljöttünk, és még szebbnek találtuk, mint ezelőtt nyolc évvel. Vörös fal. Különleges hely. Következő alkalommal nem hétvégén megyek. Már nagyon régen szerettem volna ide kitérni.
- Hőség-domb kőtojása 16,5 km-re. A kőtojás megközelítése. Pedig gps koordinátánk is volt. Hőség-domb kőtojása. Nem kis munka volt megtalalni a kotojast.
- Martinuzzi várkastély Alvinc 18,5 km-re. A domonkosok temploma és rendháza a reformációt követően, a szerzetesek eltávolítása után, rommá lesz és romjaiból építik fel újra, de már kastélyként. Romok. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély! Mármint a kastély, melyet hozzá képzeltünk a romokhoz. Kastély. Az igazság az, hogy egy kicsit pontosabb lehetne a segítség, mert elég hosszú a fal, meg persze tele van szederindával meg csihánnyal, ami eléggé hátráltatja a keresést. Először járok itt. Eddig csak a vasútállomáson voltam.
- Református templom Alvinc 18,5 km-re. Középkori plébániatemploma, amely ma is áll, a XIV-dik századból származik, tehát feltételez egy előbbi templomot. Ódon hangulat. A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző. Templom. Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem. Kéz alatt. Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt.
- Református templom Borberek 19,2 km-re. Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat. Az ötödik. A mai utam utolsó, ötödik geodoboza.
- Egykori ferences kolostor Gyulafehérvár 20,4 km-re. Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
- Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár 21 km-re. A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Márton Áron sírja. Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt. Templom. Előrelátásom szerint a doboz megtalálásával problémák lesznek, mert a rejtek felújítás alatt van. Fehér oltár. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt.
- Falfestmény Gyulafehérvár 21,1 km-re. Falfestmény - Gyulafehérvár.
- Zebernik vára Borberek 21,9 km-re. Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
- Salgó vára Szibiel 23,5 km-re. Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Van aki gyalog, van aki motorral. Szibiel felől érkeztem.
- Dendrológiai park Gyulafehérvár 23,5 km-re. Nekem érdekes geodoboz. Mivel a rejtek valóban nincs éppen a legkönnyebben azonosítható helyen és a doboz is eltűnt, "rejtettem" egy új helyre egy új dobozt. Fák. Mután megjártam a Mammutot gondoltam megkeresem a dobozkát a dendrológiai parkban. Zárás előtt egy nagyon szép parkban. Aznap a Torockói-hegységben túráztunk, rejtettünk egy új geodobozt a Szív-tisztásra rálátást biztosító pontnál, illetve telepítettünk egy új dobozt az eltűnt Kecskekő-doboz helyett.
- Szibieli templom 23,9 km-re. Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült. Kereszt, kút, és mérleg. Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt.
- Zosim Oancea üvegikon-múzeum Szibiel 23,9 km-re. A 2005-ben elhunyt Zosim Oancea atya 1969-ben kezdte gyűjteni darabjait, amelyek közül a múzeum hatszázat mutat be.
- Mammut-csúcs 24,9 km-re.
- Szebenkákova 25,2 km-re. Szebenkákova (1964-ig Cacova Sibiului majd Fantanele, németül Krebsbach) Nagyszebentől 20km-re nyugatra található. Több lehetséges rejtek közül az utolsóban. Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre.
- Riesenberg Orlát 26,1 km-re. A Szebeni-medence és a Székási dombvidék találkozási pontján, a falutól északnyugatra, a Riesenberg-hegy csúcsán középkori vár romjait kereshetjük fel.
- Szentmihálykő vára Tótfalud 27,1 km-re. Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban.
- Szebenvár Orlát 27,5 km-re. Nagyszebentől nyugatra, 15 km-re távolságra fekszik Orlát község. Szebenvár és Riesenberg. Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását. Szebenvár?. Hogy itt volt e valaha Szebenvár? Vagy más neve volt? Ki tudja? Én csak a falu feletti dombon (Dealul Cetate) levö keresztet (troita) láttam eddig.
- Hollókő 28,1 km-re.
- Guraró 28,6 km-re. A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik. Gura Raului Lake 5. M Megvan. Megvan a dobozka.
- Ompoly-kövek 29,1 km-re.
- Református templom Vízakna 30,5 km-re. A település közepén, a Viza patak jobb partján, egy dombon áll a védőfalakkal övezett református vártemplom. Uj rejtek. Mivel a templomot körülvevö falban levö geodoboz eltünt, egy újat helyeztem el, egy kicsit távolabb. Régészeti feltárások a templomban. A kora reggeli órákban érkeztem Vízaknára. Kössz. Csipi!Köszi,hogy válaszoltál,nem voltam gépközelben a múlt héten,a segítséget is telefonon keresztül,rokoni segítséggel kértem.
- Erődtemplom Kereszténysziget 30,8 km-re. Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik. Mostanában püspök, nem nagyfőnök. A ládaoldalakat nem írom, hanem szerkesztem, bár a legtöbb helyen én írom a szöveget is. Kedves Trekkingklub!. Köszönöm válaszodat, de nem a saját kútfőmből merítettem amit az elején írtam, hanem az általad írt oldal elejéről idéztem: "Eredeti rejtő: paulms" "Újrarejtve 2011 július 10-én, trekkingklub". Kedves csipi!. Az én rejtésemnek paulms nem eredeti rejtője.
- Kakucs vára 31 km-re.
- Kisakna-tó Vízakna 31,5 km-re.
- Oasa-tó 34,4 km-re. A tó vízét a Galceag földalatti vízerőmű hasznosítja.
- Kisompoly-szoros 34,6 km-re.
- Ósebeshely vára 34,6 km-re.
- Rozdesti-csúcs Szebeni-havasok 35 km-re. Sziklák. A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt.
- Piros és Fekete Szászváros 35,1 km-re. Gözmozdony. Miután elterelö hadmüveletet tartottam egy ott lötyögö ittas (reggel fél tízkor) egyénnel, felemeltem a lappancsot és megtaláltam a . Keresés indul. A rejtekhelyen új doboz lapul. Kavicsok. Mi is megtaláltuk a kavicsokat a lappancs alatt.
- Oncesti-csúcs 35,3 km-re. Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa. Oncesti-, Batrana- és Rozdesti csúcsok. Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel.
- Református templom Tövis 35,3 km-re. Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. Tövis. A tövisi református teplomba nem jutottam be.
- Katolikus templom Tövis 35,4 km-re. Amint a templom nyugati kapuja feletti felirat megörökíti, a templomot Hunyadi János építteti 1449-ben: Anno Domini MCCCCXXXXVIIII Johannes de Hunyad regni hungariae gubernator. Nagyon szép. Ezt a templomot meg kell látogatni! Igazán megéri.
- Református templom Algyógy 35,5 km-re. A református templom, egy régi, lebontott református templom helyén, a harmincas években épült.
- Árpád-kori körtemplom Algyógy 35,5 km-re. A rotunda, egykor plébániatemplom, a református templom kertjében áll, a paplak közelében.
- Szív-tisztás Borosbocsárd 35,8 km-re. A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba.
- Ferences templom és kolostor Szászváros 36,1 km-re. A kinyomtatott kódexben: Varasini, az Ara coeli kéziratos kódexben: Voracinum a neve. Kolostor. Ez volt az első szászvárosi doboz, amit megkerestem. Szászvárosi templom. Megtaláltam a kis "BabBerci-féle" dobozt ott ahol a segítö információ mutatta.
- Kun Kocsárd emlékére Szászváros 36,2 km-re. A szobrok talapzatait úgy használták fel, hogy megfordították, nagyjából levésték a feliratokat, (de csak annyira, hogy este elemlámpával súrlófényben olvasható volt) és elől bevésték az új feliratot. Mecénás. Tulajdonképpen a két doboz egymásra vigyáz. Kun Kollégium. Megnéztem a volt Kun Kollégium impozáns épületét és a szobrokat.
- Csindrel 36,3 km-re. Déli határán a Lotru-hegység, nyugati határán aSurján-hegység található. Jo kis teljesitmenytura volt. Sotetben erkeztunk a csucsra, sajnos a felhos ido miatt nagyon gyenge kilatas volt. Egy hosszú túra után. Meglett egy hosszú túra (Paltinis - Poiana Gaujoara - Batrina - Rozdesti - Niculesti - Canaia - Cindrel + a két Iezer tó --> vissza) után ez a doboz is. Nyaron jártunk a Csindrel hegysegben. Mivel a láda akkor még nem volt ott, a találat kimaradt.
- Zsinagóga Szászváros 36,3 km-re. A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény. Zsidók. A zsinagóga az megtaláltatott.
- Valle Mika mészkövei 36,4 km-re. A Valle Mika mészkövei az Ompoly-kövekhez hasonlatos olisztolit képződmények, amelyek tulajdonképpen nem tartoznak a szoros értelemben vett Torockói-hegység területéhez.
- Templomrom Borosbenedek 36,8 km-re. Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
- Kistorony evangélikus templom Nagyszeben 37,1 km-re. Erődtemplomának különlegessége, hogy a szász templomok közül egyedül ez készült kereszthajós kivitelben, valamint, hogy templomtornya kezdetben őrtoronyként szolgált. A hely már rég kérte a dobozt. Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz. Nyitva volt a kapu. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban.
- Bulbuci-kő 37,2 km-re.
- Diód vára 37,3 km-re. A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével.
- Szentháromság görögkatolikus temlom Balázsfalva 37,6 km-re. Balázsfalva az erdélyi görög katolikusok központjának számít - a 19-dik században a románok politikai, vallási és kulturális központja volt.
- Resinár 37,9 km-re. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
- Hazugságok hídja Balázsfalva 38,1 km-re. A helybeliek által Hazugságok hídjának nevezett vasúti felüljáró Balázsfalva központi részét köti össze a déli, Hula-negyeddel.
- Kecskekő vára 38,2 km-re. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. Vannak csodák. Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Új geodoboz a csúcs közelében. Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. A rejtek fotója feltöltve. Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt.
- Állatkert Nagyszeben 38,4 km-re. Az állatkert létrejöttét a Códon (Sadu) levő vízierőművet (az első Erdélyben) feljavitó Székely mérnök kezdeményezte, miután egy pár rókát fogott a közeli erdőben. Nincs már geodoboz. Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz. Kicsi. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben.
- Zubogó-vízesés Feredőgyógy 38,4 km-re. Jégcsapok. Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok! Sokáig gyönyörködtünk benne.
- Negoveanu gyüjtőtó 38,6 km-re. A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye.
- Fiatalerdő Nagyszeben 38,7 km-re. A Fiatalerdő (Dumbrava Sibiului, Junge Wald) Nagyszeben város közigazgatási területén található, a park régóta a helyiek kedvenc sétálóhelye. Uj rejtek. Mivel a máramarosi emlékműnél levő geodoboz eltűnt, egy újat helyeztem egy kicsit távolabb. Múzeum. Elég későre érkeztünk meg a helyszinre, és már nem volt sok idő az éjszakai szaladó verseny elött. Nagyszebeni Fiatalerdő éjjel. Útban Paltinis fele, éjjel, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet.
- Szelindek vára 38,8 km-re. Ma már csak látványos falmaradványait láthatjuk, egy gótikus templom falrészleteit, és egy óratorony köveit. Belépődíjat kell fizetni. Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. Sajnos. A látvány nagyon szép volt. Megvan a dobozka. A vár belülröl sokkal érdekesebb.
- Római fürdő Feredőgyógy 38,8 km-re. Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Fürdő télen. Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában.
- Petőfi Sándor-park Nagyszeben 38,9 km-re. Petőfi Sándor a szabadságharc idején Nagyszebenben is megszállt. Petőfi. Ugy gondoltam nagyon könnyen fog ez menni, de végül nem ugy lett. Szeben 1. Három órát kellett vesztegelnem Szebenben autóbuszra várva. Nem kell gps?. Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog.
- Teréziánum Nagyszeben 38,9 km-re. A Nagyszeben-külvárosi plébániát, régi nevén Terezianumot, a 18-dik század második felében, 1771-ben alapították, eredetileg árvaházként működött, amelyet Mária Terézia alapított. Teréziánumi Sarlós Boldogasszony templom. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel.
- Erlenpark Nagyszeben 39 km-re. A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak.
- Szent János-templom Nagyszeben 39,1 km-re. Az eredeti (18811-1883) evangélikus (luteránus) templomot az összeomlás veszélye miatt lebontották. Saint Johann. Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is. Rosszkor. Épp a kórus tagjai gyülekezhettek vagy valami esemény zajlott. Szeben 2. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron.
- Hazugok Hídja Nagyszeben 39,4 km-re. Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba. Hid. Érdekes, hogy mekkora a szintkülönbség a városban, ezt a hídról lehet jól észlelni. Otletes rejtek. Nagyon tetszett. Jó hely. Nehezen találtam meg a dobozkát GPS nélkül.
- Albert Huet-tér Nagyszeben 39,4 km-re. Látnivalói: az evangélikus templom, a Brukenthal Múzeum, a Várostorony, az Orsolya-rendi apácákhoz tartozó templom, a Franz Binder Egyetemes Néprajzi Múzeum, a Gyógyszerészeti Múzeum, az evangélikus püspöki székesegyház, a Történeti Múzeum. Odú. Na végre egy megtalált doboz. Madarat tolláról. Madarat tolláról, keresőt találatáról ismerheted meg. Nagyszeben - Evangélikus Székesegyház. Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát.
- Brukenthal-palota Nagyszeben 39,4 km-re. Brukenthal-palota, ma muzeum, Épült 1778-1788-ban.
- Katolikus Templom Nagyszeben 39,4 km-re. Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom. Főtér. A templom most is lenyűgöző, főleg a belső díszítése. Nagy tömeg. Pont ez a doboz került elő, amire egyáltalán nem számitottam, figyelembe véve az időpontot, a helyet magát és még ráadásul a középkori fesztivál is zajlott. Harangoznak délre. Bár péntek s tizenhárom, mégis szerencsés napunk volt, és a doboz hamar előkerült, pedig fekete macska sem volt a környéken.
- August von Spiess vadászmúzeum Nagyszeben 39,4 km-re. Nagyszebeni vadászmúzeum. A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
- Magyarigeni-tengerszem 39,5 km-re. A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. Új rejtés új helyen. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. Több mint 13 éves rejtés. Tövis felől közelitettük meg a tavat.
- Fazekasok tornya Nagyszeben 39,6 km-re. A Vár utca monotóniáját megtöri a három őrtorony, amelyek a harmadik várgyűrűhöz tartoztak. Nem korondiak. A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Nincs már geodoboz!. Sajnos a Fazekasok-tornya melleti várfalból is eltünt a geodoboz. Megvan. Nagyon jo rejtek! Udv Istvan.
- Bádogosok tornya Nagyszeben 39,7 km-re. A tornyot a színház előtti falszakasszal együtt 1877-ban lebontották. Vörös szőnyeg. Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban, mert a vörös szőnyeg volt kiterítve a bejárat elé. Probálkoztam. Elég nagy volt a forgalom arrafele, probáltam kieszelni, de mivel nem volt tul sok segitségem nem tudtam rájönni. Többször is a Bádogosok tornyánál. Első alkalommal hosszú időn keresztül, sikertelenül kerestem ezt a geodobozt.
- Gáldi-szoros 39,9 km-re. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.
- Kisdisznódi mészkövek 39,9 km-re. Béka. Látszott, hogy jó idő volt. Megtaláltuk. Megtaláltuk. Megtaláltam. Megtaláltam a dobozt.
- Rüsz 40,4 km-re. Értékei a karzat festett kazettái, valamint a templom különálló, megdőlt tornya. Hiába. A templom nagyon tetszett. Megvan. Megvan a dobozka. Megvan. Megtaláltuk.
- Kisdisznód Evangélikus templom 40,5 km-re. 1428-ban, Mulenbecher Miklós plébánossága idején, Szent Mária tiszteletére szentelt, gótikus templomot építettek a falu közepén. Kazetták. A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be.
- Kisdisznódi vár Kisdisznód 40,8 km-re. A kisdisznódi erődtemplomot 1223 körül építette Gocelinus magister,román stílusban. Szent Mihály. Egyedi a templom építési stílusa. Csodálatos kilátás. Már 7 lej a belépődíj. Ez is eltünt. Sajnos ez a geodoboz is eltünt.
- Ticuiata-szikla Csáklya-szoros 40,9 km-re. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta. Könnyű megtalálni. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
- Mariuta-szikla Csáklya-hasadék 40,9 km-re. A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Eljött az ideje. Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év. Több mint tíz éve a helyén. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is.
- Kocka alakú lombkoronák Nagyszeben 41,4 km-re. Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában.
- Fetele Albe szentély 41,6 km-re. Ez egy dák település és hasonlóan a többi feltárt erődítéshez itt is megfigyelhető a mészkő tömbökből épült falazási technika a murus Dacicus.
- Rosen Garten 41,6 km-re. Az 1979-ben épített Rosen Garten menedékhely közelében levő erdő. Rossz állapotban. Megtaláltam a dobozt, nedves füzettel.
- Falkenhayn-torony Nagyszeben 42,4 km-re. A település a város északkeleti részén található, a Szeben (Cibin) folyón túl. Új geoláda. Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb. Új doboz. Mivel a geodoboz eltünt, újat kellett tenni egy kicsivel közelebb a toronyhoz. Artmania előtt Falkenhayn. Az Artmania rockfesztivál ürügyén :-) érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor.
- Nagydisznód 42,9 km-re. Nagydisznód központjában található a 13-dik században épített, középkori jellegű evangélikus erődtemplom - Értékei a szárnyasoltárán álló gótikus stílusú Madonna szobor, az oltár külső festett képei.
- Máda barlangvár 43,1 km-re. A szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény.
- Barlangvár Erdőfalva 43,3 km-re. Az erdélyi Érchegység délkeleti részén, a festői Glodi szorostól kissé délre találjuk Erdőfalva községet, ahová legkönnyebben Szászváros felől Algyógyon keresztül juthatunk el. Útvonal a várhoz. Van egy másik egyszerűbb útvonal a barlangvárhoz.
- Havasgáldi-szoros 43,6 km-re. Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost. Mikulási ajándék. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Sárga hagyma. A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Fekete-fehér bárány szelfi a szoros felett. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait.
- Szfinx Havasgáldi-szoros 43,8 km-re. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna . A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak. A mészkő vonzásában. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé.
- Csáklya-kő 43,9 km-re. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. Geokrety-k támogatása. Értem, tehát az utazó nevében szünet van a betűk és a számjegyek között, ezért nem találtam meg én. Geokopacz03 Geokret. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Geokopacz03 Geokret. Errol volna szo.
- Sziklakapu Havasgáldi-szoros 44 km-re. A Havasgáldi-szoros földrajzi bal oldalán, érdemes a sziklák között is barangolni. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat. A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett. Utolsó a mai napra. Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. Rossz irányból megközelítve. A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben.
- Sziklakürtő Havasgáldi-szoros 44 km-re. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett. Kürtő van, X is, dobozt nem találtam. A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
- Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros 44,1 km-re. A gombostűt rejtő nagy szénaboglya. A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
- Pád-i eltűnt magyarok 44,4 km-re.

Kelnek románul - in limba romana: Calnic


Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kelnek adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Megvan - Megvan a dobozka...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kelnek? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.